„Eurobasket 2013“: Izraelis įveikė Belgiją, Turkija – Švediją, o slovėnai patyrė pirmą pralaimėjimą – juos įveikė Kroatija

Europos krepšinio čempionate sekmadienio vakarą baigėsi ketvirtojo rato varžybos, po kurių pirmąsias pergales turnyre iškovojo Turkija ir Izraelis, o šeimininkai slovėnai po pratęsimo pirmą kartą pralaimėjo.
Enderis Arslanas
Enderis Arslanas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

A grupė: Izraelis – Belgija 87:69 (19:15, 22:18, 32:13, 14:23)

Pirmuosius taškus mače pelnė Belgija, tačiau žydai netrukus išlygino ir persvėrė rezultatą ir pirmavo viso kėlinio metu – 19:15. Nedidelę persvarą Izraelio krepšininkai išlaikė ir po antro ketvirčio – 41:33.

Po pertraukos Izraelio ekipa spurtavo galingai (16:5) ir susikrovė saugų pranašumą – 58:40. Per lemiamą ketvirtį Izraelio krepšininkai toliau žaidė geriau ir nešvaistė pranašumo – iškovota pirmoji pergalė čempionate.

Izraelio krepšininkų pirmadienį laukia kova su Vokietija, o belgų – su Prancūzija.

Izraelis: A.Nissimas 23, Y.Halperinas 14, L.Eliyahu (6 rez. perd.) 13, G.Pnini 12.

Belgija: M.de Zeeuwas 14, A.Hervelle (7 atk. kam.) 13, R.Moorsas 9.

C grupė: Slovėnija – Kroatija 74:76 (20:17, 21:18, 8:10, 9:11)

Rungtynės prasidėjo taškas į tašką ir per pirmąjį ketvirtį nė vienai komandai pasiekti didesnės persvaros nesisekė, Slovėnija pirmavo 20:17. Slovėnai antrajame ketvirtyje buvo kiek atitrūkę, tačiau Kroatijos krepšininkai netruko išlyginti rezultatą – 33:33. Vis dėlto paskutinių trijų minučių atkarpą slovėnai laimėjo 8:2 ir išsiveržė į priekį – 41:35.

Trečio ketvirčio viduryje slovėnai pirmavo jau 53:43, tačiau kroatai dar kartą spurtavo ir iki ketvirčio pabaigos priartėjo iki metimo – 55:57. Tik prasidėjus lemiamam kėliniui D.Šaričius smeigė tritaškį ir išvedė Kroatiją į priekį (58:57). Per visą ketvirtą kėlinį pirmaujanti komanda pasikeitė ne vieną kartą. Atkakli kova vyko iki pat paskutinių sekundžių, likus 3 sekundėms pražanga buvo sustabdytas G.Dragičius – 65:65. Paskutinis B.Nachbaro metimas nebuvo taiklus.

Pratęsimą kroatai pradėjo tritaškiu ir nurūko į priekį – 73:66. Vis dėlto slovėnai pasivijo varžovus (73:76), bet jiems buvo likusios tik 6 sekundės, per kurias Kroatijos krepšininkai pergalės nebepaleido.

Po šių rungtynių abi ekipos ir Ispanija B grupėje turi po tris pergales ir pralaimėjimą bei yra užsitikrinusios vietas kitame etape. Kroatija pirmadienį grupės varžybas baigs maču su Čekija, o slovėnai žais su Lenkija.

Kroatija: B.Bogdanovičius (7/16 dvit.) 24, A.Tomičius (3/11 dvit., 15 atk. kam.) 11, R.L.Ukičius (3/10 dvit.) 10.

Slovėnija: G.Dragičius (4/13 dvit., 9/10 baud., 8 atk. kam., 5 rez. perd.) 23, D.Lorbekas 16, Z.Dragičius (8 atk. kam.) 11.

D grupė: Švedija – Turkija 74:87 (17:17, 18:23, 23:27, 16:20)

Per pirmas 10-imt minučių pirmaujanti komanda pasikeitė kelis kartus ir rezultatas buvo lygus – 17:17. Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje nekito, o komandos toliau keitėsi taikliais metimais, negalėdamos bent kiek daugiau atsiplėšti. Vis dėlto paskutines dvi ketvirčio minutes turkai laimėjo 9:5 ir išsiveržė į priekį – 40:35.

15:3 trečiąjį ketvirtį pradėję Turkijos krepšininkai įgijo dviženklę persvarą – 55:40. Panašus turkų pranašumas laikėsi ir ketvirtajame kėlinyje, tad švedams teko pripažinti trečiąjį pralaimėjimą ir susitaikyti su tuo, kad Europos pirmenybės jiems – baigtos.

Šiose rungtynėse Turkijos ekipoje nė minutės nežaidė iki šiol itin prastai rungtyniavęs komandos lyderiu turėjęs būti H.Turkoglu.

Švedija pirmadienį kovos su dar nepralaimėjusiais italais, o turkai žais su be pergalių žengiančia Rusija.

Švedija: J.Tayloras (7 klaid.) 18, J.Jerebko (6/8 dvit., 1/5 trit.) 17, K.Grantas (7/8 dvit.) 14.

Turkija: E.Arslanas (4/4 dvit., 4/5 trit.) 22, E.Ilyasova (6/11 dvit.) 21, K.Gonlumas (8/12 dvit.) 19.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas