A lyga: „Trakai“ sezoną baigė pergale Utenoje

Bronzą 2017 m. čempionate iškovoję „Trakai“ nieko nelemiančiose paskutinio turo rungtynėse svečiuose įveikė Utenos „Utenį“ ir sezoną baigė pergalingai – 3:1 (1:0). Šeštoje vietoje finišavęs Aukštaitijos klubas savo pergalės ir Klaipėdos „Atlanto“ pralaimėjo atveju dar turėjo vilčių pakilti laipteliu aukščiau.
A lygos rungtynės: "Trakai" - "Atlantas"
A lygos rungtynės: "Trakai" - "Atlantas" / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Šiose rungtynėse riterių treneris Olegas Vasilenka ant suolo paliko keturis starto vienuolikės žaidėjus – Vaidotą Šilėną, Modestą Vorobjovą, Justiną Januševskį ir Aleksandrą Byčenoką.

Abi komandos žaidė atakuojantį futbolą, todėl pirmojo įvarčio laukti ilgai nereikėjo. 5-ą minutę Valdemaras Borovskis perdavimu į baudos aikštelę surado visiškai laisvą Oscarą, kuris galva mušė tiksliai.

„Utenis“ rankų nenuleido. Ali Radjelis turėjo puikią progą išlyginti rezultatą. Šeimininkų legionierius puikiu reidu prasiveržė link vartų, išvengė Igno Plūko, bet jo jau į tuščius vartus muštą kamuolį atmušė suskubęs gynėjas Alma Wakili.

Kėlinio viduryje tas pats A.Radjelis pavojingai mušė iš toli. I.Plūkas kamuolį atmušė prieš save, o suskubę gynėjai pavojų likvidavo.

Uteniškiui Lukui Paukštei taip pat teko padirbėti standartinės situacijos metu atremiant pavojingą Arūno Klimavičiaus smūgį galva, o vėliau – ir tolimą Svajūno Čyžo smūgį. Kėlinio pabaigoje įmušti galėjo ir V.Borovskis, bet perkeltą per vartininką kamuolį nuo vartų linijos atmušė Guillermo Smitarello.

Antrąją rungtynių pusę „Utenis“ pradėjo įvarčiu. Greitos atakos metu A.Radjelis padarė viską, kad Jose Ruzui beliktų nuginkluoti Igną Plūką 51-ą minutę. Įvarčio autorius netrukus galėjo vėl pasižymėti dar vienos kontratakos metu, bet pirmąjį ji bandymą vartininkas atrėmė, tuo tarpu pakartotinis skriejo pro šalį.

Neįmušęs šeimininkai turėjo traukti kamuolį iš savo vartų. Greito išpuolį surengusių riterių ataką užbaigė Dinijaras Biljaletdinovas 56-ą minutę.

Kėlinio viduryje įvyko nedažnai futbole pasitaikantis atvejis – vartininką L.Paukštę pakeitė jo brolis Marius Paukštė, debiutavęs A lygoje.

Pastarajam vartų sargui nepavyko palikti aikštės nepraleidus. Nors jis mačo pabaigoje sugebėjo atremti nestiprų, tačiau pavojingą D.Biljaletdinovo smūgį, vis tik rusas įmušė per arbitro pridėtą laiką, „uždarymas“ dar vieną V.Borovskio perdavimą.