-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

A lygoje „Trakų“ pergalė ir pirmasis Vilniaus „Žalgirio“ pralaimėjimas

Vilniaus „Žalgiris“ patyrė pirmąją nesėkmę „SMScredit.lt A lygje“. Pirmaujančių čempionate komandų akistatoje čempionas buvo priverstas pripažinti „Trakų“ pranašumą – 1:2 (0:2). Septintoji paeiliui pergalė vieneriomis rungtynėmis daugiau sužaidusius senosios sostinės riterius pastūmė į turnyro lentelės viršų.
Vytautas Lukša
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nominalūs aikštės šeimininkai „Trakai“ pasižymėti galėjo jau pačia pirmą rungtynių minutę. Užklupę kiek nepasiruošusius svečių gynėjus, trakiškiai kairiu flangu surengė ataką, bet jos smaigalyje atsidūręs L.Kochanauskas baudos aikštelėje smūgiavo tiesiai į Armantą Vitkauską.

Netrukus „Žalgirio“ trenerių štabui teko atlikti priverstinį keitimą, nes traumą gavo ir mačo tęsti nebegalėjo Serge Nyuiadzis. Į prancūzo vietą aikštėje buvo mestas Vytautas Lukša.

12-ą minutę centimetrų pritrūko Linui Pilibaičiui. Po kampinio Semiras Kerla galva nusiuntė kamuolį link vartų, kur rezultatyviausias čempionų praėjusio sezono futbolininkas labai efektingu smūgiu per save į vartus nepataikė.

Kėliniui įsibėgėjant, kamuolį kontroliavo „Žalgiris“, bet pavojingų momentų prie Mariaus Rapalio ginamų vartų nekilo. Gynybinę taktiką pasirinkę jų varžovai ieškojo galimybių kontratakoms, tačiau vilniečių gynybos linija žaidė be klaidų.

30-ą minute labai nepasisekė A.Vitkauskui. Vilniečių vartininkas grubiai suklydo, neišlaikydamas kamuolio rankose po Deivido Česnauskio perdavimo iš krašto ir leisdamas šalia atsidūrusiam Artiomui Gurenkai įmušti praktiškai nuo vartų linijos.

37-ą minutę aikštės šeimininkai padvigubino persvarą. Aleksandro Byčianoko perduotas Davidui Aršakianui po rikošeto grižo baltarusiui atgal. Saugas įsiveržė į baudos aikštelę, nesunkiai išvengė S.Kerlos ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Iškart po pertraukos vilniečiai į aikštę metė Mantą Kuklį, kuris pakeitė gynėją Algį Jankauską, bet pirmieji galimybę sukūrė „Trakai“. D.Aršakianas pademonstravo geras greičio savybes, sugebėdamas su kamuoliu pabėgti nuo Andro Švrljugos, bet smūgiu iš aštraus kampo į vartus nepataikė.

Padidinęs spaudimą „Žalgiris“ ėmė kurti progas. 55-ą minutę M.Rapaliui teko gelbėti komandą po Elivelto smūgio. A.Švrljugos perdavimą L.Pilibaitis gražiai praleido komandos draugui, bet brazilui įmušti pažeme neleido kamuolį sugavęs vartininkas.

Jau kitos atakos metu D.Aršakianas sužaidė ranka savo baudos aikštelėje. Arbitras nedvejodamas skyrė baudinį, kurį realizavo Deividas Šemberas, labai stipriu smūgiu pasiuntęs kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Netrukus M.Rapaliui vėl teko gelbėti komandą. V.Lukša perėmė kamuolį iš neatidžiai sužaidusio Edvardo Gaurilovo ir tiksliu perdavimu į baudos aikštelę surado L.Pilibaitį. Atrodė, kad rezultatas bus lygus, bet „Trakų“ vartininkas sugebėjo varžovo smūgį pažeme atremti koja.

„Žalgiris“ visiškai perėmė iniciatyvą, prie aikštės šeimininkų vartų kėlė kampinius, stengėsi realizuoti standartines situacijas, bet aukštus padavimus link vartų neutralizuodavo gynėjai arba laiku vartus palikęs M.Rapalis.

Likus žaisti mažiau nei 10 minučių, „Trakai“ surengė retą ataką, jos smaigalyje atsidūrusio A.Byčianoko pavojingą smūgį pažeme viena ranka prieš save atrėmė A.Vitkauskas. Jo laimei, šįkart šalia varžovų neatsirado.

Paskutinio šturmo metu gerų progų neišnaudojo efektingai į vartus smūgiavę L.Pilibaitis ir M.Kuklys. Įmušti galėjo ir į baudos aikštelę įsiveržęs Elivelto, bet kamuolį pasiuntė virš vartų.

Trakų „Trakai“ – Vilniaus „Žalgiris“ 2:1 (2:0)

„Trakai”: M.Rapalis, J.Januševskis, L.Klimavičius, D.Česnauskis, E.Gaurilovas, E.Zasavitskis, A.Gurenka (90+1 min. P.Malinauskas), J.Mamajevas, A.Byčianokas, D.Aršakianas, L.Kochanauskas (65 min. R.Solominas).

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, A.Jankauskas (46 min. M.Kuklys), E.Vaitkūnas, S.Kerla, A.Šrvljuga, J.Kendyšas, L.Pilibaitis, D.Šemberas, J.Wilkas (76 min. K.Andreou), S.Nyuiadzis (11 min. V.Lukša), Elivelto.

Įvarčiai: A.Gurenka (30), A.Byčianokas (37); D.Šemberas (56).

Geltonos kortelės: A.Byčianokas (24), E.Zasavitskis (41).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai"      8  0  1  7   6:24   1

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) – 11, T.Radzinevičius („Sūduva“) – 9, D.Aršakianas („Trakai“), L.Kochanauskas („Trakai“) ir Elivelto („Žalgiris“) – 5 įvarčiai.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?