Afrikos čempionato ketvirtfinalyje – šeimininkai ir stebuklingą žygį tęsianti Gambija

Afrikos futbolo čempionate paaiškėjo dar du ketvirtfinalio dalyviai. Jais tapo Kamerūnas ir Gambija.
Kamerūno futbolininkai
Kamerūno futbolininkai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmenybių šeimininkė Kamerūno rinktinė aštuntfinalio susitikime 2:1 įveikė Komorų salų komandą.

Nugalėtojams įvarčius pelnė Karlas Toko Ekambi (29 min.) ir Vincentas Aboubakaras (70 min.), o Komorų gretose fantastišku baudos smūgiu pasižymėjo Youssoufas M'Changama (81 min.).

Kamerūniečiai beveik visų rungtynių metu turėjo kiekybinę persvarą, nes jau 7-ą minutę už grubią pražangą prieš varžovą raudoną kortelę prieš save išvydo Komorų salų rinktinės kapitonas Jimmy Abdou.

Be to, salų rinktinės vartuose šiose rungtynėse stovėjo vos 175 cm ūgio gynėjas Chakeras Alhadhuras, nes du Komorų vartininkai užsikrėtė COVID-19, o vienas yra traumuotas.

Vis dėlto jam sekėsi neblogai – netikėtai vartininku tapęs gynėjas atrėmė keturis smūgius.

Kitose aštuntfinalio rungtynėse Gambija vieninteliu įvarčiu 1:0 įveikė Gvinėją.

Turnyro debiutantai, FIFA reitinge užimantys vos 150 vietą, išplėšė pergalę dėka Musos Barrowo įvarčio, pasiekto 71-ą minutę.

Abiejų komandų žaidėjų rungtynių pabaigoje buvo nubausti raudonomis kortelės – Gambijos gretose iš aikštės išvytas Yusupha Njie (87 min.), o Gvinėjos rinktinėje raudoną kortelę prieš save išvydo Ibrahima Conte (90+3 min.).

Kamerūno ir Gambijos susitikimas ketvirtfinalyje vyks šeštadienį. Kitame ketvirtfinalyje taip pat šeštadienį žais Burkina Fasas ir Tunisas.