2026-07-30 19:47 Atnaujinta 2026-07-30 19:53

Apmaudu: iki galo kovojęs „Panevėžys“ iš Europos krito tik po baudinių

Net 25 valandas iki Kostanajaus miesto šiauriniame Kazachstane keliavęs „Panevėžys“ maksimalų laiką praleido ir aikštėje, kur pasiaukojamai kovėsi iki paskutinių minučių bei kėsinosi į staigmeną, tačiau galiausiai apmaudžiai krito po baudinių serijos prieš gerokai turtingesnį „Tobol“ klubą.

Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas pasibaigė 1:1, tad nugalėtojas sprendėsi mušant baudinius.

Pirmasis suklydo Rokas Rasimavičius, jau pirmuoju svečių bandymu pataikęs į skersinį, tačiau „Panevėžį“ truktelėjo Vytautas Černiauskas, atrėmęs Pape-Alioune Ndiaye bandymą.

fk-panevezys.lt nuotr./Vytautas Černiauskas
fk-panevezys.lt nuotr./Vytautas Černiauskas

Netrukus neįmušė ir „Panevėžio“ gynėjas Seydina Keita, bet V.Černiauskas – fantastiškai žaidęs ir rungtynių, ir baudinių serijos metu – atrėmė dar vieną varžovų smūgį.

Deja, čia pat pergudrauti varžovų vartininko nepavyko „Panevėžio“ puolėjui Marko Bačaninui ir „Tobol“ triumfavo – 3:2.

Pagrindinio laiko metu, kaip ir prieš savaitę Panevėžyje, taip ir ketvirtadienį Kostanajuje pirmieji įmušė aukštaičiai – gražiu smūgiu galva kamuolį į šeimininkų vartus nukreipė Nauris Petkevičius.

Išsaugoti persvaros nepavyko – prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą rezultatą „Tobol“ ekipai išlygino marokietis Amine'as Talalas (45+3 min.).

Tiesa, šis įvartis sukėlė ir klausimų – ar „Tobol“ žaidėjas lemiamu metu neprilietė kamuolio ranka? Vis dėlto įvartis buvo įskaitytas.

Stopkadras/Amine'as Talalas galimai lietė kamuolį ranka
Stopkadras/Amine'as Talalas galimai lietė kamuolį ranka

Antrajame kėlinyje „Tobol“ didino spaudimą ir bandė įmušti pergalingą įvartį, tačiau „Panevėžį“ vėl gelbėjo 37-erių V.Černiauskas arba netikslūs kazachų atstovų smūgiai.

Keletą pavojingų po kontratakų buvo susikūrę ir panevėžiečiai.

Priminsime, kad praėjusią savaitę Aukštaitijos sostinėje šios ekipos buvo sužaidusios 1:1. Tada irgi pirmavo „Panevėžys“, V.Černiauskas demonstravo stebuklus, o kur kas didesnį biudžetą turintis „Tobol“, kuriame vartininkų treneriu dirba ir lietuvis Gintaras Staučė, rezultatą lygino tik rungtynių pabaigoje.

Trečiajame Konferencijų lygos etape „Tobol“ greičiausiai lauks akistata su Belgrado „Partizan“ (Serbija) klubu, kuris pirmąją savo akistatą namie prieš „UNA Strassen“ (Liuksemburgas) laimėjo net 4:0.

„Panevėžys“, kaip LFF taurės laimėtojas, iš karto žaidė antrajame UEFA Konferencijų lygos rate ir dėl to gaus 525 tūkst. eurų premiją.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą