Lionelio Messi magija išplėšė Argentinai žūtbūtinę pergalę

Argentinos rinktinė pasaulio čempionatą Katare pradėjo sensacingu pralaimėjimu Saudo Arabijai ir daugiau klysti neturėjo teisės. Antrajame mače su Meksika šeštadienio vakarą „Albiceleste“ vargo ilgiau nei valandą, bet galiausiai pergalę 2:0 jiems nukalė vienas geriausių visų laikų pasaulio futbolininkų – Lionelis Messi.

Pirmas kėlinys žadėjo puikią kovą nuo pat pirmųjų minučių. Futbolas buvo nuostabus, bet ne dėl sukurtų progų, o dėl kovingumo, kurį demonstravo abi komandos. Net 16 pražangų buvo užfiksuota per pirmas 45 rungtynių minutes.

Iš viso per pirmą mačo pusę buvo atlikti tik keturi smūgiai į vartus. Tai mažiausias rezultatas pasaulio čempionate nuo 2014-ųjų, kuomet Argentina žaidė su Nyderlandais – tada galiausiai prireikė baudinių serijos.

Po pertraukos Argentina puolė, Meksika gynėsi. Ir gynėsi tikrai labai gerai, net Blusai neliko tarpelių ankštose meksikiečių zonose.

„Albiceleste“ kančios baigėsi 64-ąją minutę. O kančias užbaigė žmogus, į kurį krypsta viso pasaulio akys – Lionelis Messi. Bene pirmą kartą šiek tiek erdvės gavęs futbolo burtininkas pasitaisė kamuolį ir smeigė jį į patį varžovų vartų kamputį.

Tai aštuntasis L.Messi įvartis pasaulio čempionate, tiek pat yra mušęs ir Diego Maradona. Abi legendos dabar yra sužaidusios po 21 rungtynes planetos pirmenybėse. Rezultatyviausias Argentinos futbolininkas Gabrielis Batistuta yra pasižymėjęs 10 kartų.

L.Messi mušė jau šeštose iš eilės rungtynėse, vilkėdamas Argentinos marškinėlius. Tai ilgiausia jo serija nuo 2011-2012 metų, kuomet taip pat buvo mušęs šešiuose susitikimuose paeiliui.

Taškus ant „i“ rungtynėse sudėliojo Enzo Fernandezas, kuris 87-ąją minutę po L.Messi rezultatyvaus perdavimo nuostabiu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą. Tai pirmas 21-erių „Benfica“ talento įvartis rinktinėje.

Paskutinįkart jaunesnis žaidėjas pasaulio čempionate Argentinai įvartį pelnė 2006-siais. Tai buvo L.Messi, tuomet Blusai buvo 18 metų.

Paskutiniajame grupės mače Argentina žais su Lenkija, Meksika – su Saudo Arabija. Būtent ten ir spręsis, kas šioje grupėje keliaus į atkrintamąsias.

Rungtynių eiga. Argentina – Meksika 2:0

Antras kėlinys.

90 min. Viskas. Rungtynės baigtos!

87 min. Tai yra viskas! Dar vienas įvartis! Nuostabus smūgis, kurį atlieka Enzo Fernandezas. 21-rių futbolininkui tai pirmas įvartis rinktinėje! Rezultatyvus perdavimas bus įrašytas L.Messi.

86 min. Tiesiog Messi.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lionelis Messi

85 min. Įdomu, ar Meksika dar kažką susikurs. Kol kas į tai nepanašu.

70 min. Nahuelis Molina turėjo neblogą šansą, bet nepataikė į kamuolį.

64 min. O Leo! O Messi! O taip! Koks smūgis! Koks įvartis! Blusa spindi! Argentina priekyje!

„Scanpix“ nuotr./Lionelis Messi

55 min. Geras Angelio Di Maria reidas, neblogas perdavimas pažeme, bet jo niekas neuždaro.

50 min. Pražanga prieš L.Messi ir pavojingas baudos smūgis, bet Argentinos kapitono bandymas nesėkmingas.

46 min. Na ką, važiuojam toliau!

Pirmas kėlinys.

45+5 min. Tai pirmojo kėlinio pabaiga. Tiesiog nuostabios rungtynės. Taip, futbolo lygis galbūt gali kelti klausimų, progų nedaug, bet tokios kovos, tikiu, seniai nesate matę.

45 min. Alexis Vega atliko puikų baudos smūgį. Šūvis buvo geras, dar geriau pasirodė Emiliano Martinezas – vartininkas kamuolį sugavo.

42 min. Pirmas keitimas jau dabar. 36-erių Andresas Guardado palieka aikštę dėl traumos.

41 min. Lautaro Martinezas smūgiavo galva, bet į vartus nepataikė.

36 min. Lisandro Martinezas sugėrė smūgį koja į veidą. Bet net neprašė medikų pagalbos. Labai daug darbo turės komandų medikai po tokių rungtynių. Ir dar net pirmas kėlinys nesibaigė!

34 min. Progų kol kas mažai, bet kiek pražangų, kiek itin kietos kovos!

23 min. Kokia grubi pražanga! Nestoras Araujo važiuoja atvira koja į varžovą ir gauna geltoną kortelę.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Meksika – Argentina

16 min. Meksika kol kas labai aktyvi ir drąsi, argentiniečiai kažkiek pridėję į kelnes. Daug klaidų, broko.

15 min. Šiandien 21-osios L.Messi rungtynės pasaulio čempionate. Lygiai tiek yra sužaidęs ir legendinis Diego Maradona.

10 min. Pavojingas Meksikos baudos smūgis, kamuolys pasiųstas į baudos aikštelę, ten trūko nedaug iki rimto pavojaus.

5 min. Gonzalo Montielis sugėrė smūgį į veidą. Ilga pauzė, daugybė aistrų. Bus labai ilgas ir karštas šis futbolo vakaras.

1 min. Rungtynės prasidėjo!