Revanšas pavyko: „Panevėžys“ laimėjo Moldovoje ir žengė tolyn Europoje

A lygos lyderis „Panevėžys“ ketvirtuoju bandymu pagaliau nugalėjo Orhėjaus „Milsami“ klubą iš Moldovos ir žengė į antrąjį UEFA Konferencijų lygos etapą.

57-ąją minutę „Panevėžio“ legionierius iš Senegalo Seydina Keita įmušė vienintelį rungtynių įvartį, o svečiai palaužė šeimininkus 1:0 (0:0).

Pirmosios poros rungtynės prieš savaitę Lietuvoje buvo pasibaigusios 2:2, tad Gino Lettieri auklėtiniai tolyn žengė bendru rezultatu 3:2.

fk-panevezys.lt nuotr./Pergalingo įvarčio autorius Seydina Keita

Ši pergalė panevėžiečiams uždirbo mažiausiai 350 tūkst. eurų. Pralaimėjęs „Milsami“ tenkinsis 150 tūkst. eurų paguodos čekiu.

Antrajame atrankos etape „Panevėžys“ susitiks su Izraelio ekipa Ševos „Hapoel“.

Verta prisiminti, kad būtent „Milsami“ praėjusiame sezone užbaigė „Panevėžio“ kelionę Europoje. Dar Valdo Urbono treniruojami panevėžiečiai tuomet taip pat buvo laikomi favoritais, bet namie sužaidė 0:0, o išvykoje krito 0:2.

2015-aisiais įkurtam „Panevėžio“ futbolo klubui – tai pirmasis įveiktas barjeras Europos turnyruose per visą klubo istoriją.

Rungtynių eiga

90+5 min. Viskas. „Panevėžys“ atsilaiko ir laimi 1:0.

86 min. Lieka 4 minutės ir teisėjo pridėtas laikas atsilaikyti. „Milsami“ didina spaudimą, bet itin pavojingų progų nesusikuria.

74 min. „Milsami“, praleidusi įvartį, ima žaisti gerokai aktyviau. Laimei, „Panevėžys“ kol kas sėkmingai ginasi.

56 min. Įvartis!! Chafikas Tigroudja kelia kamuolį, o laisvas paliktas Seydina Keita pagaliau pralaužia „Milsami“ gynybą ir „Panevėžys“ – priekyje (0:1).

47 min. Antras kėlinys prasideda pavojinga šeimininkų standartine situacija. Panevėžiečiams nesiseka išspirti kamuolio toliau nuo savo vartų, bet paskutinis „Milsami“ bandymas skrieja pro šalį.

Pirmas kėlinys

45+1 min. Kėlinio pabaigoje S.Keita šauna visiškai šalia virpsto, tačiau teisėjo švilpukas skelbia, kad ilsėtis komandos keliauja švieslentėje degant nuliams.

40 min. A.Smithas efektingai smūgiuoja per save. Deja, tiesiai į vartininką.

25 min. Užsitęsusi varžovų ataka, laimei, baigiasi netiksliu „Milsami“ smūgiu iš gana dėkingos situacijos.

16 min. Dar vienas auksinis šansas „Panevėžiui“, bet „Milsami“ gynėjai pasiaukojamai krenta po kamuoliu ir dukart blokuoja itin pavojingus svečių smūgius.

4 min. Gaisras prie „Milsami“ vartų, bet „Panevėžio“ lyderiui A.Smithui nei pirmuoju, nei antruoju bandymu pasižymėti nepavyksta.

1 min. Rungtynės prasideda.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?