Net aštuonis įvarčius A lygoje pelnęs „Žalgiris“ sutriuškino „Sūduvos“ komandą

„SMSCredit.lt“ A lygos čempionai Vilniaus MFD „Žalgirio“ futbolininkai iškovojo antrąją pergalę ir tapo turnyro lentelės lyderiais. „Žalgiriečiai“ namuose 8:1 sutriuškino Marijampolės „Sūduvos“ ekipą. „Sūduva“ šiame mače pirmavo, tačiau pirmojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ per 18-a minučių 5 kartus pasiuntė kamuolį į vartus ir išsprendė visas problemas.
„Žalgirio“ futbolininkai
„Žalgirio“ futbolininkai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Abi komandos aktyviai pradėjo rungtynes ir pirmasis įvartis krito sužaidus 8 minutes. „Sūduvos“ žaidėjas Audrius Brokas atliko perdavimą iš dešinio krašto ir Valentinas Baranovskis galva įmušė pirmą rungtynių įvartį.

Patyrę šaltą dušą savo žaidimą pradėjo demonstruoti ir Lietuvos čempionai. 17-ąją minutę žalgirietis Ramūnas Radavičius atlieka rezultatyvų perdavimą ir Serge Nyuiadzi iš arti spiria kamuolį į vartus. Jau po keturių minučių įvarčio autorius S.Nyuiadzi pats atlieka rezultatyvų perdavimą ir įvartį pelno Kristis Andreou.

Pajutę įvarčio skonį „Žalgirio“ ekipa neketino sustoti. Savo šansą išnaudoja ir „Žalgirio“ žaidėjas Jakubas Wilkas. Lenkas pasižymėjo 26-ąją minutę. Jau po trijų minučių R.Radavičius atlieka dar vieną puikų perdavimą ir antrąjį savo įvartį muša S.Nyuiadzi – 4:1.

33-ią minutę vilniečiai pradeda varžovų triuškinimą. Linas Pilibaitis pasiunčia kamuolį į kairį vartų kampą – 5:1. Kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ treneris Marekas Zubas keičia du įvarčius įmušusį ir traumą patyrusį S. Nyuiadzi.

„Rungtynių pradžioje patyrėme šaltą dušą, tačiau tai buvo į naudą, – po pirmojo kėlinio teigė „Žalgirio“ žaidėjas Georgas Freidgeimas. – Vangiai pradėjome susitikimą, o po praleisto įvarčio patys pradėjome aktyviau žaisti, tikimės tokį žaidimą išlaikyti ir antroje mačo dalyje“.

Antrą kėlinį vėl aktyviai pradėjo aikštės šeimininkai. Kelias progas pasižymėti turėjo Rytis Leliūga. 56-ąją minutę baudos aikštelėje griūna R.Radavičius, tačiau teisėjas pačiam „žalgiriečiui už vaidybą parodė geltoną kortelę.

71-ąją minutę J.Wilkas kelia kamuolį į baudos aikštelę ir galva įvartį muša Andro Švrljuga – 6:1. Po dešimties minučių, 81-ąją min., R.Radavičius siunčia kamuolį į baudos aikštelę ir ten galva kamuolį į vartus pasiunčia po keitimo pasirodęs Paulius Janušauskas. 86-ąją minutę P.Janušauskas baudos aikštelėje suklaidina „Sūduvos“ gynėjus, atlieka perdavimą ir įvartį pelno R.Leliūga – 8:1.

Vilniaus „Žalgiris“ – Marijampolės „Sūduva“ 8:1 (5:1)

„Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Georgas Freidgeimas, Ramūnas Radavičius, Artūras Žulpa, Andro Švrljuga, Jakubas Wilkas, Linas Pilibaitis (63 min. Eivinas Zagurskas), Andre Francisco Williams Rocha da Silva (74 min. Paulius Janušauskas), Deividas Šemberas, Serge Nyuiadzi (42 min. Rytis Leliūga), Kristis Andreou.

„Sūduva“: Džiugas Bartkus, Maximiliano Ugge, Darius Isoda, Marius Činikas, Milošas Kovačevičius, Valentinas Baranovskis (35 min. Giorgio Russo), Karolis Chvedukas (53 min. Povilas Kiselevskis), Arminas Vaskela (65 min. Mindaugas Grigaravičius), Marko Andjelkovičius, Audrius Brokas, Tomas Radzinevičius

Įvarčiai: Valentinas Baranovskis (8 min.), Serge Nyuiadzi (17 min.), Kristis Andreou (21 min.), Jakubas Wilkas (26 min.), Serge Nyuiadzi (29 min.), Linas Pilibaitis (33 min.), Andro Švrljuga (71 min.), Paulius Janušauskas (81 min.), Rytis Leliūga (86 min.)

Geltonos kortelės: Ramūnas Radavičius (56 min.).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10.Alytaus „Dainava“ 2 0 0 2 0:9 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai – po 3 įvarčius – Evaldas Razulis („Atlantas“) ir Serge'as Sistofe'as Nyuiadzis („Žalgiris“).