Azartišką Lietuvos rinktinės startą Tautų lygoje sugriovė 11 metrų baudinys

Aktyviai žaidusius Lietuvos rinktinės futbolininkus dusyk gelbėjo virpstas, sykį skersinis, dar kelis kartus Ernestas Šetkus, atmušęs ir vieną iš dviejų į Lietuvos rinktinės vartus skirtų 11 metrų baudinių, bet amžinai sektis negalėjo. Tautų lygos starte lietuviai Vilniuje 0:1 pralaimėjo Serbijos komandai.
Arvydas Novikovas
UEFA Tautų lygos startas: Lietuva – Serbija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

38 minutę Dušano Tadičiaus realizuotas 11 metrų baudinys lėmė Serbijos pergalę trečiojo Tautų diviziono 4-osios grupės rungtynėse Vilniuje.

5 tūkst. žiūrovų, tarp jų ir keli Lietuvos rinktinės krepšininkai, vėlyvą penktadienio vakarą išvydo azartiškas rungtynes.

Jose ir Lietuvos futbolininkai turėjo progų įvarčiams – Fiodoro Černycho ir Darvydo Šerno išpuoliai antrajame kėlinyje prieš varžovų vartininką galėjo baigtis rezultatyviais smūgiais.

Tačiau tikrą šturmą mačo pabaigoje prieš šių metų pasaulio čempionato komandą surengę lietuviai liko be taško.

Kita vertus, ir Serbijos komanda galėjo pelnyti daugiau įvarčių.

82 minutę Lietuvos rinktinės vartininkas Ernestas Šetkus sumaniu šuoliu atrėmė D.Tadičiaus 11 metrų smūgį, kai baudinys buvo skirtas už Artūro Žulpos pražangą.

Pirmasis baudinys į Lietuvos vartus buvo skirtas, kai bandydamas išmušti kamuolį Linas Klimavičius prasižengė prieš Aleksandarą Mitrovičių, priėmusį kamuolį šalia vartų.

Kitas rungtynes Edgaro Jankausko vyrai žais pirmadienį su Juodkalnija, kuri penktadienį išvykoje sužaidė 0:0 su Rumunija.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys

92 min. Lietuva pralaimėjo 0:1, bet žiūrovai ploja futbolininkams už gražią ir pasiaukojančią kovą.

87 min. Kokia galimybė D.Šernui! Lietuvos rinktinės puolėjas po gynėjo klaidos nurūko į puolimą, bet atsidūręs vienas prieš vieną neįveikė M.Dmitrovičiaus. Dar ir V.Slivka galėjo tęsti ataką, bet jo smūgį serbai blokavo.

82 min. Bravo E.Šetkui! Lietuvos rinktinės vartininkas atmušė D.Tadičiaus 11 metrų baudinį. Serbo smūgis nebuvo visiškai į vartų kampą, o vikriu šuoliu E.Šetkus išgelbėjo Lietuvos komandą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./UEFA Tautų lygos startas: Lietuva – Serbija

Labai nesistebėkite tuo – šiemet Izraelio taurės varžybose E.Šetkus yra atrėmęs net tris 11 metrų baudinius per vieną mačą.

81 min. Dar vienas 11 metrų baudinys į Lietuvos vartus – E.Šetkaus atmuštas kamuolys nuskriejo varžovams, o prasižengė A.Žulpa.

79 min. Jau trečią kartą po serbų smūgio kamuolys lyžtelėjo Lietuvos vartų konstrukciją. Šįkart mūsų komandą išgelbėjo skersinis po A.Mitrovičiaus spyrio.

78 min. Incidentas svečių tribūnose. Iš ten pareigūnai be triukšmo užlaužę rankas išvedė vieną sirgalių.

75 min. Koks šansas! Per greitą ataką kraštu pralėkęs A.Novikovas puikiai perdavė kamuolį F.Černychui, kuris iš kokių aštuonių metrų šovė per kelis centimetrus nuo vartų. Lietuvos rinktinės kapitonas griebėsi už galvos, o su juo ir 5 tūkst. sirgalių – tai buvo geriausia šeimininkų proga iki šiol.

72 min. Antrasis Lietuvos rinktinės keitimas. Vietoj saugo O.Verbicko aikštėje į įvarčių medžioklę leidžiasi puolėjas Darvydas Šernas. Galbūt pastaruoju metu Uzbekistane rungtyniaujančiam puolėjui pavyks pralaužti serbų gynybą?

70 min. A.Živkovičiaus šūvį iš baudos aikštelės prieigų likvidavo E.Šetkus.

68 min. F.Černycho įspūdingas solo reidas, prasidėjęs karštu, o pasibaigęs smagiu smūgiu, kurį numušė serbų gynėjas.

67 min. A.Mitrovičius laimėjo oro dvikovą prieš A.Jankauską ir iš arti labai pavojingai smūgiavo galva. Vėl puikiai sužaidė E.Šetkus, likvidavęs pavojų.

60 min. V.Slivka moja rankomis ir prašo 11 metrų baudinio, kai persirito per serbą kovodamas dėl aukštai lėkusio kamuolio po Lietuvos rinktinės kampinio. Bet argumentų šįsyk mažai.

55 min. „Serbus įveiksime, serbus įveiksime“, – skanduoja sirgaliai, bet pirmąsias 10 antrojo kėlinio minučių lietuviams sunkiai sekasi regzti atakas.

47 min. Nuvilnijo labai pavojinga serbų ataka kraštu. Gerai, kad smūgį sugėrė E.Šetkus.

46 min. E.Jankauskas atliko pirmą keitimą – vietoje M.Kuklio aikštės viduryje žais Modestas Vorobjovas iš Trakų klubo.

Pirmasis kėlinys

45 min. Per pirmąją rungtynių pusę Serbija sukūrė daugiau pavojingų progų, bet lietuviai tikrai nebuvo užsidarę gynyboje. Blondinu virtęs A.Novikovas buvo aktyvus abiejuose aikštės kraštuose, kaip ir jo komandos draugai. Gyvos ir smagios rungtynės, gaila, kad rezultatas nepalankus.

38 min. Įvartis. Dušanas Tadičius muša kamuolį į vieną vartų kampą, E.Šetkus šoka į kitą. Lietuva atsilieka nuo Serbijos 0:1 po 11 metrų baudinio.

37 min. 11 metrų baudinys skiriamas į Lietuvos rinktinės vartus, kai A.Mitrovičius gavo kamuolį baudos aikštelėje, stovėdamas nugara į vartus. Jį atakavo L.Klimavičius. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad gynėjas išmušė kamuolį, bet serbas krito lyg pakirstas. Teisėjas iš Škotijos Bobby Maddenas iškart parodė į 11 metrų žymę.

29 min. Nuostabi Lietuvos rinktinės ataka – puiki kombinacija prie serbų vartų, kurią pradėjo E.Vaitkūnas, trumpais žaibiškais perdavimais tęsė F.Černychas, A.Novikovas, O.Verbickas ir V.Slivka, baigėsi R.Baravyko smūgiu iš baudos aikštelės kampo. Kamuolys praskriejo greta virpsto, bet ataka buvo labai graži. Bravo!

20 min. Antras virpstas! Lietuvos rinktinei pasisekė antrą kartą. Šįsyk gynėjas M.Rodičius atsidūrė per kokius šešis metrus nuo vartų. Žaidėjų tankumyne kamuolį gavęs serbas taikė į vartų kampą, bet Lietuvą vėl išgelbėjo virpstas.

12 min. Uch, Lietuvos rinktinę gelbėjo virpstas! Per aikštės vidurį lietuvių gynybą prarėžę serbai į smaigalį išvedė A.Mitrovičių, o šio smūgis pažeme baigėsi virpstu.

3 min. Pirmoji pavojinga serbų ataka, bet smūgį galva lengvai atrėmė E.Šetkus.

2 min. Praėjo tik minutė, o Lietuva jau galėjo įmušti. Pasinaudojęs sumaištimi serbų gynyboje, F.Černychas atsidūrė vienas prieš vartininką, bet šis spėjo pačiupti kamuolį pirmas.

Lietuvos rinktinės starto sudėtis: vartininkas – Ernestas Šetkus, gynėjai – Linas Klimavičius, Rolandas Baravykas, Algis Jankauskas, Egidijus Vaitkūnas, saugai – Artūras Žulpa, Arvydas Novikovas, Vykintas Slivka, Mantas Kuklys, Ovidijus Verbickas, puolėjas – Fiodoras Černychas.

Serbijos rinktinės sudėtis: vartininkas Marko Dmitrovičius, gynėjai Antonio Rukavina, Milošas Veljkovičius, Milanas Rodičius, Nikola Milenkovičius, saugai – Nemanja Maksimovičius, Andrija Živkovičius, Nemanja Matovičius, Dušanas Tadičius, Filipas Kostičius, puolėjas – Aleksandras Mitrovičius.

Likus 20 min. iki mačo. Stadionas puspilnis – daugiau nei 4 tūkst. žiūrovų tikrai yra, o gal ir daugiau, nes žmonės dar renkasi. Tarp žiūrovų yra ir Mantas Kalnietis, Mindaugas Kuzminskas, Artūras Gudaitis, Edgaras Ulanovas – Lietuvos rinktinės krepšininkai yra sugrįžę į tėvynę ir penktadienį pradėjo ruoštis pasaulio čempionato atrankos kovoms.

Serbų sirgalių vos kelios dešimtys. Keliolika iš Serbijos, o dar keliolika atvyko iš Rusijos. Šios šalies klubų fanai ypač gerai sutaria su Serbijos klubų aistruoliais.

Likus 40 min. iki mačo. Aikštėje pasirodė ir Lietuvos rinktinė. Pastarąjį kartą ji žaidė birželio pradžioje Varšuvoje, kai kontrolinį mačą pralaimėjo 0:4 Lenkijai. Paskui lietuviai dar viešėjo ir sužaidė du mačus Šri Lankoje, bet ten Lietuvai atstovavo rezervinė ekipa.

Likus 45 min. iki mačo. Serbijos futbolininkai pasirodė aikštėje. Primename, kad šių metų pasaulio futbolo čempionate Serbija kovas baigė po grupės varžybų, kuriose 1:0 įveikė Kostą Riką, bet paskui pralaimėjo 1:2 Šveicarijai ir 0:2 Brazilijai.

Likus valandai iki mačo. Hiphopo grupė G&G Sindikatas kaitina atmosferą prieš futbolo mačą, įsikūrusi ant scenos mažytėje aikštėje prie pagrindinės aikštės.

Į rungtynes parduota maždaug 3 tūkst. bilietų, nors stadione telpa per 5 tūkst. sirgalių. Pora šimtų vietų rezervuota serbams, bet nežinia, kiek jų bus iš tikrųjų, nes Serbijos futbolo federacija pati bilietų neužsakinėjo.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti