Baudinių dramą pralaimėjusi Lietuva krito Baltijos taurės pusfinalyje

Šalies futbolo legendos Sauliaus Mikoliūno atsisveikinimo rungtynėse Lietuvos rinktinė pralaimėjo dramatišką 11 metrų baudinių seriją Islandijai ir nepateko į Baltijos taurės finalą.
Rugtynių akimirka
Rugtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šio trofėjaus lietuviai nėra laimėję jau daugiau nei dešimtmetį – nuo 2010-ųjų.

Pergalingai atsisveikinti su 38-erių Sauliumi Mikoliūnu, kuris sužaidė paskutines, 101-ąsias, rungtynes nacionalinėje komandoje – nepavyko.

Pirmą sykį atnaujintame Dariaus ir Girėno stadione žaidę lietuviai, vadovaujami laikinojo trenerio vokiečio Reinholdo Breu, drąsiai kovėsi su favoritais laikytais islandais.

Progų turėjo ir vieni, ir kiti, tačiau pagrindinis rungtynių laikas baigėsi be įvarčių – 0:0. Beje, islandai nuo 84-osios minutės žaidė be pašalinto kapitono Horduro Magnussono.

Teko mušti 11 metrų baudinius. Pirmuosius penkis realizavo ir lietuviai, ir islandai.

20-metis Natanas Žebrauskas tuomet į vartus nepataikė, o Aronas Elisas Thrandarsonas smūgiavo per stipriai Edvinui Gertmonui, kuris lietė kamuolį, bet nesustabdė jo nuo patekimo į tinklą.

Islandai laimėjo baudinių seriją 6:5 ir pirmą sykį žengė į Baltijos taurės finalą, kuriame susitiks su Latvija.

Latviai namie taip pat po 11 m baudinių serijos 5:3 palaužė Estiją. Ten pagrindinis rungtynių laikas buvo pasibaigęs 1:1.

Lietuviams Baltijos taurės turnyre teks žaisti dėl 3 vietos su estais.

Baudinių serija

• E.Gertmonas vėl liečia kamuolį, bet Arono Eliso Thrandarsono smūgis per stiprus ir islandai švenčia pergalę (5:6).
  • Natanas Žebrauskas nepataiko į vartus... (5:5).
  • Islandų kapitonas Sverriras Ingi Ingasonas lygina rezultatą (5:5). Vis dar be klaidų.
  • Rolandas Baravykas ir kamuolys vartų kampe (5:4).
  • E.Gertmonas ketvirtą sykį atspėja, kur muš varžovas, bet Mikaelis Andersonas muša per tiksliai (4:4).
  • Paulius Golubickas ramiai realizuoja savo baudinį (4:3).
  • Arnoras Sigurdssonas smūgiuoja į vartų vidurį, E.Gertmonas liečia kamuolį, bet jis vis tiek – tinkle (3:3).
  • Arvydas Novikovas muša „Panenką“ (3:2).
  • E.Gertmonas vėl atspėja kampą, bet Stefanas Teituras Thordarsonas nesuklysta (2:2).
  • 18-metis Gvidas Gineitis galingu smūgiu vėl išveda lietuvius į priekį, nors varžovų vartininkas kamuolį liečia (2:1).
  • E.Gertmonas pusę atspėja, bet Andri Gudjohnsenas pataiko į patį kampą (1:1).
  • Edvinas Girdvainis įmuša (1:0).

Antras kėlinys

90+5 min. Ir antrasis kėlinys baigiasi be įvarčių. Nugalėtojas paaiškės po 11 m baudinių serijos.

90 min. Pridedamos mažiausiai 5 minutės.

88 min. Kooooks šansas P.Golubickui! Lietuvis smūgiuoja į vartus, bet tiesiai į islandų vartininką...

84 min. Islandų kapitonas Horduras Magnussonas karščiuojasi. Meta kamuolį L.Klimavičiui į nugarą ir yra baudžiamas antra geltona kortele. Likusį laiką lietuviai žais turėdami vieno žaidėjo pranašumą.

78 min. Pagrindiniam rungtynių laikui artėjant prie pabaigos, abi rinktinės ima žaisti gerokai atsargiau. Tiesa, lygiųjų šiose rungtynėse būti negali. Jei nugalėtojas nepaaiškės, teks mušti ir 11 m baudinius.

70 min. Tris keitimus atlieka ir R.Breu. 18-metis G.Gineitis, kuriam tai debiutas Lietuvos vyrų rinktinėje, N.Žebrauskas ir P.Golubickas keičia A.Tutyškiną, A.Kučį ir D.Šimkų.

61 min. Islandai vienu metu keičia net 3 futbolininkus.

56 min. Itin pavojinga islandų ataka, bet paskutinę akimirką koją kyšteli lietuvių gynėjas A.Tutyškinas.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Sauliaus Mikoliūno pagerbimas

48 min. Istorinė akimirka – kapitonas S.Mikoliūnas keičiamas. 38-erių gynėjui, sužaidusiam net 101 rungtynes nacionalinėje komandoje, tai paskutinis mačas rinktinėje. Stadiono tribūnos ploja atsistojusios.

Paploja Lietuvos futbolo legendai ir islandai. Jį keičia R.Baravykas, o kapitono raištis atitenka F.Černychui.

Pirmas kėlinys

45+1 min. Pirmasis kėlinys baigiasi be įvarčių 0:0, nors progų turėjo ir vieni, ir kiti.

41 min. Drąsiai varžovus spaudžiantis J.Lasickas perima dar vieną kamuolį šalia islandų vartų, tik išnaudoti šių galimybių mūsiškiams kol kas nepavyksta.

33 min. Visiškai atviras futbolas. Dabar dvi puikias progas turi jau islandai. Laimei, jų neišnaudoja.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rugtynių akimirka

29 min. Auksinis šansas F.Černychui. Islandų gynėjas paslysta ant vejos, lietuvių puolėjas iššoka vienas prieš vartininką, bet smūgiuoja tiesiai į jį...

27 min. Islandų atsakas – itin pavojingas. Laimei, J.Gudmundssonas smūgiuoja virš vartų.

23 min. Aukštas šeimininkų spaudimas kelia didelių problemų islandams, kurie vis dažniau klysta. Deja, dažnų kontratakų paversti įvarčiu ar bent smūgiu į vartų plotą kol kas nepavyksta.

17 min. Lietuviai, atrodo, įsidrąsina. Mūsiškiai surengia kelias aštresnes atakas iš eilės, J.Lasickas uždirba kampinį, o L.Klimavičius standartinės situacijos metu smūgiuoja šalia vartų.

12 min. S.Mikoliūnas baudžiamas geltona kortele.

9 min. Pirmoji pavojingesnė lietuvių ataka. Jaunasis A.Kučys prasiveržia kraštu, tačiau perdavimą atlieka nesėkmingai, nors adresatų islandų baudos aikštelėje buvo net trys.

8 min. Islandai ir toliau tvirtai laikosi savo žaidimo plano – kelti aukštus kamuolius į lietuvių baudos aikštelę. Mūsiškiai kol kas sėkmingai ginasi.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Reinholdas Breu

2 min. Rungtynes aktyviau pradeda islandai. Svečiai drąsiai žaidžia su kamuoliu ir rengia atakas link šeimininkų vartų.

S.Mikoliūnas rungtynes pradės starto sudėtyje, ryšėdamas kapitono raištį, tiesa, R.Breu užsiminė, kad krašto gynėjas greičiausias bus pakeistas anksti, taip suteikiant išskirtinę galimybę žiūrovams jam padėkoti už visą karjerą šalies rinktinėje.

Prieš rungtynes

38-erių S.Mikoliūnui tai bus 101-osios ir paskutinės karjeros rungtynės su rinktinės marškinėliais. Vilniaus „Žalgirio“ ir rinktinės kapitonas šiame mače atsisveikins su nacionaline ekipa.

„Visi nori padaryti gerą darbą, nes Saulius turėtų karjerą baigti pergalingai“, – teigė laikinai Lietuvos rinktinę treniruojantis LFF techninis direktorius vokietis R.Breu.

Lengva nebus, nes pirmą sykį į Baltijos taurę pakviesti islandai atsivežė pajėgią sudėtį. Tiesa, pastaruoju metu islandų pasiekimai nebėra tokie stebinantys, kaip 2016-ųjų Europos čempionate, kai jie pasiekė ketvirtfinalį.

FIFA pasaulio reitinge Lietuva užima 144 vietą, Islandija – 62.