„Barcelona“ futbolininkai 23-iąjį kartą tapo Ispanijos čempionais

„Barcelona“ futbolininkai po metų pertraukos susigrąžino Ispanijos čempionų titulą. Sekmadienį vykusiose rungtynėse katalonai 1:0 svečiuose įveikė Madrido „Atletico“ ir likus turui iki pirmenybių pabaigos tapo nebepavejami.
„Barcelona“ triumfas
„Barcelona“ triumfas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 12 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Simboliška, kad titulą katalonai iškovojo praėjusių metų čempionų Madrido „Atletico“ tvirtovėje.

Mačo didvyriu tapo ir toliau fantastišką sportinę formą demonstruojantis Lionelis Messi. 65-ąją minutę argentinietis individualaus meistriškumo dėka galiausiai sugebėjo pralaužti „Atletico“ gynybinius įtvirtinimus ir iš kelių metrų klastingu smūgiu pasiuntė kamuolį į Jano Oblako ginamus vartus.

Likus vienam turui iki pirmenybių pabaigos katalonai pagrindinį savo oponentą Madrido „Real“ lenkia 4 taškais.

Pastarasis klubas sekmadienį turėjo nemažai vargo žaisdamas svečiuose su kita Barselonos komanda „Espanyol“. Po 59-ąją minutę Cristiano Ronaldo pelnyto įvarčio „Real“ pirmavo, tačiau 73-ąją minutę urugvajietis Christianas Stuani rezultatą išlygino.

Šis įvartis Carlo Ancelotti auklėtinius kaip reikiant įsiutino ir netrukus Marcelo bei dar du C.Ronaldo įvarčiai sudėjo visus taškus ant „i“ – 4:1.

Šalies čempione „Barcelona“ tapo 23-ąjį kartą ir pagal titulų skaičių Ispanijoje nusileidžia tik tam pačiam „Real“ (32).

Šiemet Luiso Enrique auklėtiniai gali iškovoti dar du titulus. Gegužės 30-ąją Ispanijos Karaliaus taurės finale jie savame stadione žais su Bilbao „Athletic“, o birželio 6-ąją dėl UEFA Čempionų lygos trofėjaus Berlyne kausis su Turino „Juventus“.

Paskutiniame 38 Ispanijos čempionato ture kitą šeštadienį „Barcelona“ namuose rungtyniaus su La Korunjos „Deportivo“, o „Real“ futbolininkai savoje aikštėje egzaminuos „Getafe“.

75‘ Angel Trujillo („Almeria“) raudona kortelė

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):
1. „Barcelona“ 37 30 3 4 108:19 93
2. „Real“ 37 29 2 6 111:35 89
3. „Atlético“ 37 23 8 6 67:29 77
4. „Valencia“ 37 21 11 5 67:30 74
5. „Sevilla“ 37 22 7 8 68:43 73
6. „Villarreal“ 37 16 12 9 48:33 60
7. „Athletic“ 37 14 10 13 38:41 52
8. „Málaga“ 37 14 8 15 40:45 50