Triumfuoja ir futbolas, ir „socceris“: Anglija ir JAV – pasaulio čempionato aštuntfinalyje

Futbolą sukūrę anglai jį pavadino mums geriausiai žinomu vardu, amerikiečiai jį vadina „socceriu“, o dėl to tarp jų verda amžini ginčai. Bet jokių ginčų tarp anglų ir amerikiečių nėra antradienio vakarą, nes ir Anglija, ir JAV ištrūko iš B grupės ir žengė į pasaulio čempionato aštuntfinalį.

Europos vicečempionai anglai paskutinėse grupių etapo rungtynėse Britanijos derbyje 3:0 sutriuškino Velsą ir su 7 taškais užėmė pirmąją vietą.

JAV futbolininkai lemiamame susitikime, turėjusiame daug politinio atspalvio, 1:0 įveikė Iraną ir su 5 taškais šoktelėjo į antrą vietą, o tuo pačiu – ir į atkrintamąsias varžybas.

Iranas su 3 taškais ir Velsas su 1 taškeliu pasirodymą Katare vykstančiame turnyre baigė.

Tiek anglai, tiek amerikiečiai jau žino ir savo varžovus pirmajame atkrintamųjų etape. Anglija žais prieš Senegalą, o JAV – prieš Nyderlandus.

Garetho Southgate'o treniruojami anglai velsiečius palaužė antrajame kėlinyje.

Neblogai dirbusią Velso gynybą 50-ą minutę pirmasis pralaužė Marcusas Rashfordas, nepriekaištingai atlikęs baudos smūgį.

Palūžę velsiečiai jau po dviejų minučių praleido dar sykį – šįkart po Harry Kane'o rezultatyvaus perdavimo, jau trečio šiame turnyre, pasižymėjo Philas Fodenas.

Darbą 68-ą minutę užbaigė dubliu pasižymėjęs M.Rashfordas. Trečią įvartį turnyre pelnęs „Manchester United“ anglas pasivijo rezultatyviausius čempionato futbolininkus – prancūzų Kylianą Mbappe, ekvadorietį Ennerį Valencią ir olandą Cody Gakpo.

Savo ruožtu amerikiečiams pergalė atnešė pirmajame kėlinyje, 38-ą minutę, Christiano Pulišičiaus pelnytas įvartis po Sergino Desto perdavimo iš krašto.

Antrajame kėlinyje Iranas perėmė kontrolę ir turėjo ne vieną šansą lyginti rezultatą, bet jauniausią vienuoliktuką šiame čempionate išleidusi JAV rinktinė atsilaikė ir žengė tolyn.

JAV rinktinė tarp 16 stipriausių komandų pateko septintą kartą ir pirmąsyk nuo 2014-ųjų. Anglija dvyliktą kartą iš viso bei antrą sykį iš eilės žais atkrintamosiose pasaulio čempionato varžybose.

Visas pasaulio futbolo čempionato naujienas kviečiame sekti specialiame 15min puslapyje „Futbolo mėnuo“.

Anglija – Velsas 3:0

90+4 min. Finalinis švilpukas skelbia užtikrintą Anglijos pergalę ir pirmą vietą grupėje.

90+1 min. Johnas Stonesas vos nepelnė įvarčio galva po kampinio.

77 min. Jude'as Bellinghamas ir Ph.Fodenas turėjo šansus mušti ketvirtą įvartį, bet šį kartą Velsui nusišypsojo sėkmė.

68 min. ĮVARTIS! Dar vienas klasiškas M.Rashfordo pasirodymas – puolėjas kaire koja muša tarp kojų varžovų vartininkui ir įtvirtina Anglijos pergalę.

55 min. Velso saugo Danielio Jameso perdavimas vos nesibaigia įvarčiu.

52 min. ĮVARTIS! Harry Kane'as perima kamuolį, atlieka nuostabų perdavimą ir Philui Fodenui telieka įmušti į tuščius vartus – Anglija dvigubina savo persvarą.

50 min. ĮVARTIS! Marcusas Rashfordas nepriekaištingai atlieka baudos smūgį ir išveda Angliją į priekį – 1:0!

46 min. Prasideda antras kėlinys.

45+5 min. Paskutinę pirmo kėlinio minutę pirmas Velso smūgis ir pirma proga pelnyti įvartį – smūgiavo Joe Allenas.

38 min. Vau, kokia Anglijos ataka! Šeši greiti perdavimai, bet Philo Fodeno smūgis įvarčiu nesibaigia.

10 min. Nuostabi Anglijos proga – Harry Kane'as precizišku perdavimu išvedė prieš vartus Marcusą Rashfordą, bet Velso vartininkas savo vietoje.

1 min. Mačas prasidėjo!

Iranas – JAV 0:1

90+10 min. Reikalauja baudinio M.Taremi, bet arbitras iš Ispanijos ramiai signalizuoja pratęsti žaidimą, o netrukus ir skelbia rungtynių pabaigą.

90+3 min. Koks Irano šansas! Po standartinės situacijos kamuolys prašvilpia pro pat virpstą. Drama iki pat rungtynių pabaigos.

82 min. Gaisras prie JAV vartų, bet Mehdi Taremi pasižymėti nesugebėjo.

65 min. Auksinė S.Ghoddoso proga, bet iranietis muša šalia vartų. Geresnio šanso Iranas gali ir nebeturėti...

52 min. Pirmas Irano smūgis rungtynėse – Samasas Ghoddosas mušė galva virš vartų.

47 min. Pavojingas Johno Sargento išpuolis.

45+7 min. Koks nuostabus T.Weah smūgis į vartų tinklą, bet arbitro vėliavėlė kyla ir įvartis neįskaitomas dėl nuošalės...

38 min. ĮVARTIS! Greita amerikiečių ataka, Sergino Desto perdavimas ir tikslus Ch.Pulišičiaus smūgis iš arti – JAV rinktinė veržiasi į priekį ir artėja link aštuntfinalio.

28 min. Palankiai nukrito kamuolys ant Timothy Weah galvos, bet iraniečių vartininkas ir vėl savo darbą dirba nepriekaištingai.

17 min. Labai daug darbo turi Irano vartų sargas Alireza Beiranvandas. Dabar jis turėjo atremti pavojingą amerikiečių perdavimą iš krašto.

11 min. Christianas Pulišičius pasiekia kamuolį galva, bet smūgį sulaiko Irano vartininkas.

9 min. Yunuso Musah bandymas išvesti į priekį amerikiečius baigiasi smūgiu virš vartų.

1 min. Rungtynės prasidėjo!