Čempionų lyga: J.Mourinho beviltiškumas ir „Atalanta“ slovėno šou tuščiame stadione

UEFA Čempionų lygoje paaiškėjo pirmieji ketvirtfinalio dalyviai. Jais tapo „RB Leipzig“ ir Bergamo „Atalanta“ klubai, išlaikę per pirmąsias aštuntfinalio rungtynes įgytą pranašumą.
Josipas Iličičius
Josipas Iličičius / „Scanpix“ nuotr.

„RB Leipzig“ – Londono „Tottenham Hotspur“ 3:0 (4:0)

Pirmosios rungtynės – 1:0

Jose Mourinho auklėtiniams rankos nusviro labai anksti.

„Scanpix“ nuotr./Jose Mourinho

Jau 10-ąją minutę Timo Wernerio smūgį blokavo svečių gynėjas, tačiau vokietis suskubo prie kamuolio, jį perdavė Marceliui Sabitzeriui, o šis tolimu smūgiu pažeme nuginklavo Hugo Llorisą.

Tas pats M.Sabitzeris 21-ąją minutę sulaukė gero Angelino perdavimo ir galva smūgiavo į artimąjį kampą. Vartininkas kamuolį lietė, bet nesėkmingai – krito antrasis Leipcigo ekipos įvartis.

Pirmajame kėlinyje „Tottenham Hotspur“ neturėjo visiškai jokių šansų pasipriešinti Vokietijos klubui. Vos vieną smūgį į vartų plotą atlikę J.Mourinho auklėtiniai tiksliai atliko tik 69 proc. perdavimų, o kamuolį kontroliavo 43 proc. laiko.

Antrajame kėlinyje Nordi Mukiele sugėrė skaudų smūgį kamuoliu į veidą ir rimtai susižeidė. Prie futbolininko suskubo didžiulės medikų pajėgos, jis aikštę paliko ant neštuvų.

„Tottenham Hotspur“ antrajame kėlinyje neturėjo visiškai jokių šansų pagalvoti apie sugrįžimą.

Tašką padėjo ir svečių triuškinimą dar 88-ąją minutę pratęsė vos minutę aikštėje praleidęs Emilis Forsbergas.

„Valencia“ – Bergamo „Atalanta“ 3:4 (4:8)

Pirmosios rungtynės – 1:4

Šiose rungtynėse dėl koronaviruso grėsmės į tribūnas nebuvo įleisti žiūrovai, o svečiai greitai išsiveržė į priekį. Josipas Iličičius pats uždirbo 11 metrų baudinį ir 3-ąją minutę pats kamuolį pasiuntė į vartų vidurį.

Tiesa, vienas žiūrovas stadione buvo. Tai – Vincente Navarro, kurio statula buvo visam laikui pasodinta tribūnose. Šis garsus sirgalius prarado regėjimą, kai buvo 54-rių, bet iki pat savo mirties 2019-siais lankėsi komandos rungtynėse.

O štai už stadiono ribų „Valencia“ sirgalių buvo daug. Panašu, ispanai koronaviruso baimės nejaučia.

Vilties ispanams įpūtė Kevinas Gameiro, kuris 21-ąją minutę smūgiavo tiksliai ir išlygino rezultatą 1:1, tačiau bendru rezultatu 5:2 vis dar priekyje buvo „Atalanta“.

Bergamo ekipa dar kartą padidino savo pranašumą prieš pat didžiąją pertrauką – J.Iličičius dar kartą stojo mušti 11 metrų baudinio ir dar kartą nesuklydo.

Antradienio rungtynių rezultatą dar kartą išlyginti pavyko K.Gameiro, kuris kamuolį į vartus pasiuntė 51-ąją minutę.

Trečiąjį „Valencia“ ekipos įvartį mušė Ferranas Torresas, kuris pasižymėjo 67-ąją minutę.

Tačiau savo šou tęsė J.Iličičius. Slovėnas pelnė dar du įvarčius 71-ąją ir 82-ąją minutėmis bei įformino „pokerį“.

Čempionų lygos debiutantė „Atalanta“ užtikrintai žengė į ketvirtfinalį. Naujokų pasaka tęsiasi.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti