2018 08 12 /19:57

Erą po Arsene'o Wengero „Arsenal“ pradėjo pralaimėjimu Anglijos čempionams

„Manchester City“ atakų agregatai per vasarą, panašu, neaprūdijo. Anglijos „Premier“ lygos titulą šį sezoną ginsiantys Pepo Guardiolos auklėtiniai nepaliko jokių šansų erą po Arsene'o Wengero pradėjusiai Londono „Arsenal“ ekipai. Pirmojo turo rungtynėse „Manchester City“ išvykoje triumfavo 2:0.
„Arsenal“ – „Manchester City“
„Arsenal“ – „Manchester City“ / „Scanpix“ nuotr.

14-ą minutę Raheemas Sterlingas prasimetė kamuolį iš kairiojo krašto į centrą ir dešinės kojos smūgiu nuginklavo Petrą Čechą.

„Manchester City“ milžinišku tempu pradėjo rungtynes. Pirmąsias 20 minučių „Arsenal“ aklinai gynėsi nuo čempionų išpuolių, P.Čechui ne kartą teko gelbėti savo komandą nuo potencialių įvarčių.

28-ą minutę Riyadas Mahrezas atliko pavojingą baudos smūgį, bet P.Čechas kamuolį pasiekė. Aymericas Laporte dar turėjo galimybę nukreipti į vartus atšokusį kamuolį, bet „Arsenal“ vartininkas dar kartą sužaidė sėkmingai.

Kėlinio pabaigoje vis daugiau gyvybės ženklų ėmė rodyti ir „Arsenal“ puolimas. Pierre'as-Emerickas Aubameyangas priminė apie save tolimu smūgiu, bet iki realaus pavojaus buvo toli.

„Arsenal“ žaidimas antro kėlinio pradžioje tapo gyvesnis, dažniau klysti ėmė ir „Manchester City“.

Aikštėje pasirodęs Alexandre'as Lacazette'as iškart paaštrino šeimininkų atakas, tačiau pats prancūzas puikios progos ir neišnaudojo.

Apmaudų šansą vėjais paleido ir Kunas Aguero, išbėgęs visiškai vienas prieš P.Čechą. Vis dėlto „Manchester City“ netrukus įmušė.

Bernardo Silva pasižymėjo 64-ą minutę, nuramindamas po pertraukos sukilusį „Arsenal“ entuziazmą.

Mačo pabaigoje vaikiškai suklydo „Manchester City“ vartininkas Edersonas, tačiau Mesutas Ozilas nesugebėjo tuo pasinaudoti.

„Manchester City“ futbolininkai šį sezoną gins Anglijos čempionų titulą. Tuo tarpu „Arsenal“ praėjusį sezoną patyrė fiasko, užėmė tik šeštąją vietą ir liko už UEFA Čempionų lygos borto.

Net 22 metus „kanonieriams“ vadovavusį prancūzų strategą Arsene‘ą Wengerą pakeitė treneris iš Ispanijos Unay Emery. Jis praėjusį sezoną dirbo su Prancūzijos PSG klubu.

„Premier“ lygoje „Arsenal“ su „Manchester City“ kovojo 43 kartus. Net 23 pergales šventė Londono ekipa, 10 – Mančesterio, 10 mačų baigėsi lygiosiomis.

Tiesa, pastaruosius keletą metų „miestiečiai“ nuolat skriaudžia „kanonierius“.

„Scanpix“ nuotr./„Arsenal“ – „Manchester City“

Praėjusiame čempionate Pepo Guardiolos auklėtiniai „Arsenal“ ekipą įtikinamai nugalėjo abukart – 3:1 (namie) ir 3:0 (svečiuose).

„Premier“ lygoje „City“ Londono futbolininkams nepralaimėjo šešių dvikovų iš eilės (4 pergalės, 2 lygiosios).

Per pastarųjų trylika šių klubų tarpusavio akistatų „Arsenal“ buvo pajėgesnis tik dviejose.

Savajame „Emirates“ stadione „kanonieriai“ Mančesterio komandą palaužė vos sykį per paskutines septynias dvikovas – 2015 m. gruodį 2:1.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams