Vaarwel, Oranje: dešimtiese likusius Nyderlandus iš „Euro 2020“ išspyrė Čekija

Ambicingai „Euro 2020“ atkrintamąsias pasitikę Nyderlandai važiuoja namo jau po aštuntfinalio. Antrojo kėlinio pradžioje be išvaryto Matthijso de Ligto likę olandai 0:2 nusileido Čekijai.

Budapešte vykusių rungtynių kertiniai įvykiai nutiko pirmoje antrojo kėlinio pusėje.

Po gausybe progų nepasižymėjusio pirmojo kėlinio rungtynių svarstyklės į čekų pusę pakrypo 55-ąją minutę.

Pavojingą progą rengė Čekija, o M.De Ligtas krisdamas tyčia pamušė kamuolį ranka prieš pat baudos aikštelę ir užsidirbo pražangą.

Nors arbitras iš Rusijos iš pradžių olandų gynėjui parodė geltoną kortelę, po VAR peržiūros nuobauda M.De Ligtui buvo sugriežtinta ir Nyderlandai liko žaisti dešimtiese.

„Scanpix“ nuotr./Matthijsas de Ligtas

Čekijos rinktinė kiekybine persvara pasinaudojo jau po 13 minučių. 68-ąją minutę standartinės situacijos metu Tomašas Kalasas laimėjo oro dvikovą, galva numetė kamuolį Tomašui Holešui, o šis taip pat galva nukreipė kamuolį į vartus ir išvedė savo komandą į priekį.

Praleidę įvartį Nyderlandų futbolininkai pakriko ir po keliolikos minučių gavo ir antrą smūgį. Greitoje atakoje ketvirtą savo įvartį čempionate pelnė Patrikas Schickas, o jam perdavimą atliko pirmojo įvarčio autorius T.Holešas.

„Scanpix“ nuotr./Patrikas Schickas

Po 17 metų pertraukos į Europos čempionato ketvirtfinalį patekę čekai jame mes iššūkį Danijai, kuri šeštadienį aštuntfinalyje net 4:0 pervažiavo Velsą.

Nyderlandai – Čekija 0:2
68' Tomašas Holešas [0:1]
80' Patrikas Schickas [0:2]
55' Matthijsas de Ligtas nubaustas raudona kortele

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

90+6 min. Nyderlandų kančios baigtos – į ketvirtfinalį keliauja Čekija.

80 min. ĮVARTIS! Čekija triumfuoja, o Patrikas Schickas muša jau ketvirtą įvartį šiose pirmenybėse!

77 min. T.Součeko smūgį iš toli gaudo M.Stekelenburgas.

68 min. ĮVARTIS! Čekija pasinaudoja kiekybine persvara ir standartinės situacijos metu muša pirmąjį įvartį. T.Kalasas laimėjo oro dvikovą, galva numetė kamuolį T.Holešui, o šis smūgiu galva pasiuntė kamuolį į tinklą. Panašu, kad Nyderlandų kelionė „Euro 2020“ gali baigtis jau aštuntfinalyje.

64 min. P.Kaderabeko šansas! Čekų gynėjo smūgį kojomis atmušė M.Stekelenburgas.

55 min. Raudona kortelė! Matthijsas de Ligtas tyčia sužaidė ranka pavojingos čekų atakos metu ir po VAR peržiūros yra išsiunčiamas į rūbinę. Neįtikėtinas šansas čekams!

„Scanpix“ nuotr./„Euro 2020“ aštuntfinalis: Nyderlandai – Čekija

52 min. Kokia proga! Po grubios čekų klaidos D.Malenas iššoko vienas prieš vartininką, bet T.Vaclikas sužaidė idealiai ir atmušė olando kamuolį. Nyderlandų gerbėjai gali griebtis už galvų.

46 min. Antras kėlinys prasidėjo D.Dumfrieso geltona kortele.

45 min. Keliaujame į pertrauką – per pirmąsias 45 minutes stipresnė komanda nepaaiškėjo.

40 min. D.Dumfrieso pavojingas reidas aikštės kraštu, bet kamuolį „sugėrė“ čekų vartininkas T.Vaclikas.

38 min. Kokia proga nepasinaudoja Čekija! A.Barakas buvo išvestas į nuostabią poziciją, bet įsigudrino nepataikyti į vartus.

28 min. P.Schickas pabandė smūgiuoti iš po kojų F.De Jongui, bet kamuolį gaudo M.Stekelenburgas.

22 min. Pavojus ir prie olandų vartų – T.Součekas išniro prie vartų ir galva pabandė nukreipti kamuolį į tinklą.

8 min. Pirmas gaisras prie čekų vartų – jį įskėlė D.Blindo perdavimas M.De Ligtui.

1 min. Trečiasis „Euro 2020“ aštuntfinalis prasideda!

Startinės komandų sudėtys:

Nyderlandai (5-3-2): Maartenas Stekelenburgas, Patrickas van Aarholtas, Daley Blindas, Matthijsas de Ligtas, Stefanas de Vrijas, Denzelis Dumfriesas, Frenkie de Jongas, Giorginio Wijnaldumas, Martenas de Roonas, Donyellas Malenas, Memphis Depay'us.

Čekija (4-2-3-1): Tomašas Vaclikas, Pavelas Kaderabekas, Tomašas Kalasas, Ondrejus Čelustka, Vladimiras Coufalas, Tomašas Součekas, Tomašas Holešas, Petras Ševčikas, Antoninas Barakas, Lukašas Masopustas, Patrikas Schickas.