„Euro 2020“ atranka: švedai jau ramūs, danai savo likimą spręs Airijoje

Atrankoje į 2020 m. Europos futbolo čempionatą penktadienio vakarą sužaisti aštuoni susitikimai, po kurių paaiškėjo dvi į pirmenybes patekusios rinktinės.

Jau anksčiau rašėme, jog tokią teisę pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo Suomija, o prie jos prisijungė ir kaimynė Švedija, šįvakar išvykoje 2:0 nugalėjusi Rumuniją ir užsitikrinusi mažiausiai antrąją vietą F grupėje.

Abu įvarčius švedai pelnė dar pirmajame kėlinyje – pasižymėjo Marcusas Bergas ir Robinas Quaisonas.

Kitame F grupės mače triuškinančią pergalę pasiekė jau anksčiau vietą Europos čempionate sau garantavusi Ispanija, namuose net 7:0 sutriuškinusi Maltą. Ispanams net septyni žaidėjai pelnė po įvartį.

Trečiose grupės rungtynėse Norvegija 4:0 sutriuškino Farerų salas.

Malta 9 1 0 8 2:25 3

D grupės prie kelialapių į žemyno pirmenybes priartėjo Danijos ir Šveicarijos futbolininkai.

Danai namuose 6:0 sudorojo Gibraltarą ir su 15 taškų pirmauja grupėje. Vis dėlto jų likimas spręsis paskutinėse rungtynėse pirmadienį, kai Danijos rinktinė žais Airijoje – svečiams tame susitikime bus būtina bent jau iškovoti lygiąsias, antraip į žemyno pirmenybes turėtų patekti airiai.

Antrąjį kelialapį iš šios grupės veikiausiai pasiims šveicarai, kurie penktadienio vakarą 1:0 pranoko Sakartvelą. Paskutines rungtynes šveicarai žais prieš Gibraltarą, tad jeigu nenutiks sensacija, jie važiuos į Europos čempionatą.

F grupė
Danija 7 4 3 0 22:5 15
Šveicarija 7 4 2 1 13:5 14
Airija 7 3 3 1 6:4 12
Sakartvelas 8 2 2 4 7:11 8
Gibraltaras 7 0 0 7 2:25 0

J grupėje pergalių seriją pratęsė Italija, išvykoje 3:0 sutriuškinusi Bosniją ir Hercegoviną. Įvarčius italams pelnė Francesco Acerbi, Lorenzo Insigne ir Andrea Belotti.

Italai kartu su belgais išlieka vienintelėmis komandomis, dar nepraradusiomis taškų.