„Euro 2020“ puošmena: karštame britų derbyje Anglija neįveikė Škotijos

Britiškasis derbis tapo „Euro 2020“ puošmena. Atkakliose, intriguojančiose ir daug kietos kovos padovanojusiose rungtynėse ryškia favorite laikyta Anglija neįveikė Škotijos – rungtynės baigėsi 0:0

Jau nuo pat mačo pradžios škotai rodė, ką jiems reiškia akistata su galingais kaimynais. Kūrė progas abi komandos per pirmas 45 minutes, tačiau Škotijos gynyba veikė puikiai.

Štai anglų puolimo superžvaigždė Harry Kane’as per pirmą kėlinį prie kamuolio prisilietė vos 10 kartų ir tik kartą varžovų baudos aikštelėje. „Tottenham Hotspur“ puolėjas penkis kartus bandė atiduoti perdavimą ir tik dukart tai darė sėkmingai.

Tiesa, Johnas Stonesas dar 11-ąją minutę galėjo išvesti Angliją į priekį, tačiau jo galva smūgiuotas kamuolys pabučiavo virpstą.

Po pertraukos anglai atrodė atkutę, tačiau greitai „Wembley“ stadiono svečiai žaidimą išlygino, o įvarčiais komandoms taip ir nepavyko pasižymėti.

Į varžovų vartų plotą anglai smūgiavo vos 1 kartą, škotai į varžovų vartų stačiakampį pataikė dukart.

Paskutinį kartą didžiajame turnyre Anglija su Škotija žaidė dar 1996-siais Europos čempionate, tada pergalę 2:0 šventė anglai. Tose rungtynėse žaidė ir dabartinis komandos treneris Garethas Southgate'as.

Čempionatą Anglija pradėjo pergale 1:0 prieš Kroatiją, o Škotija 0:2 krito prieš Čekiją.

Antras kėlinys

90 min. Viskas. Rungtynės baigėsi be įvarčių!

79 min. A.Robertsonas griauna baudos aikštelėje R.Sterlingą, tačiau baudinys nėra skiriamas.

62 min. R.Jamesas galva numušė kamuolį nuo vartų linijos! Škotai buvo per plauką nuo įvarčio.

49 min. Pradeda labai aktyviai anglai antrąjį kėlinį, tačiau kamuolys vartuose neatsiduria – škotus gelbsti vartininkas.

Pirmas kėlinys

30 min. H.Kane'as nepataikė į vartus smūgiuodamas galva, kitoje aikštės pusėje jau Škotija turėjo puikią progą.

11 min. Virpstas! J.Stonesas galingai smūgiavo galva po kampinio, tačiau nuo vidurio gynėjo šūvio škotus gelbsti vartų konstrukcija.

4 min. Ch.Adamsas turėjo neblogą progą nustebinti anglus, bet jo smūgis blokuojamas.

1 min. Jau pirmąją minutę L.Shaw pakirstas varžovo smūgiu keliu į šoną. Laukia kieta kova!

Komandų startinės sudėtys:

Anglija: Jordanas Pickfordas; Reece'as Jamesas, Johnas Stonesas, Tyrone'as Mingsas, Luke'as Shaw; Declanas Rice'as, Kalvinas Philipsas, Philas Fodenas, Masonas Mountas, Raheemas Sterlingas; Harry Kane'as.

Škotija: Davidas Marshallas; Kieranas Tierney, Grantas Hanley, Scottas McTominay'us; Andrew Robertsonas, Callumas McGregoras, Billy Gilmouras, Johnas McGinnas, Stephenas O'Donnellas; Che Adamsas, Lyndonas Dykesas.