Sveiką kailį baudinių serijoje išnešę ispanai – „Euro 2020“ pusfinalyje

Ispanija valandą turėjo pranašumą rezultato eilutėje, o 43 minutes – kiekybinę persvarą, bet per pagrindinį laiką taip ir nesugebėję palaužti šveicarų įveikė juos baudinių serijoje. Dramatiškai „Euro 2020“ ketvirtfinalio barjerą peržengusi Ispanijos rinktinė po devynerių metų pertraukos sugrįžo į Europos čempionato pusfinalį.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1, o baudinių serijoje ispanai triumfavo 3:1.

Net tris baudinius atrėmė komandų vartininkai – du ispanas Unai Simonas, vieną šveicaras Yannas Sommeris, o dar du smūgiai skriejo pro šalį: Sergio Busquetsas pirmuoju bandymu pataikė į virpstą, o paskutinis iš šveicarų mušęs Rubenas Vargasas šovė virš vartų.

Paskutinį ir lemiamą ispanų smūgį sėkmingai atliko Mikelis Oyarzabalis.

Ispanai į priekį išsiveržė jau aštuntą rungtynių minutę, kai po Jordi Albos smūgio kamuolys atsimušė į šveicarą Denisą Zakarią ir nuo jo nulėkė į vartų tinklą. Tai buvo jau dešimtasis įvartis į savo vartus šiame čempionate – tai visų laikų rekordas.

Įmušę įvartį, ispanai ramiai kontroliavo situaciją, o šveicarai nebuvo linkę rizikuoti pirmajame kėlinyje ir jis baigėsi nepakitusiu rezultatu.

Kur kas aktyviau šveicarai rungtyniavo po pertraukos, o galiausiai pakilęs spaudimas davė savo vaisių.

68-ąją minutę grubiai prie savo vartų suklydo ispanai, o kamuolį perėmęs Remo Freuleris greitai susiorientavo, atliko perdavimą Xherdanui Shaqiri, o netrukus bėgo švęsti pastarojo įvartį – Šveicarija išlygino rezultatą.

„Scanpix“ nuotr./Xherdanas Shaqiri

Jau po devynių minučių R.Freuleris iš herojaus virto galimu atpirkimo ožiu, nes viduryje aikštės, iš pažiūros nepavojingoje situacijoje, tiesiomis kojomis į varžovą įčiuožęs šveicaras prieš save išvydo raudoną kortelę ir paliko savo komandą žaisti 10 prieš 11.

„Scanpix“ nuotr./„Euro 2020“ ketvirtfinalis: Šveicarija – Ispanija

Vis dėlto ispanams kiekybinės persvaros išnaudoti nepavyko. Aikštėje pasirodę Gerardas Moreno ir Dani Olmo turėjo ne vieną puikų šansą, bet šveicarų vartuose neįtikėtinus dalykus išdarinėjo Yannas Sommeris, apgynęs savo komandą nuo ispanų išpuolių ir nusiuntęs rungtynes į baudinių seriją.

Ispanijos rinktinė pusfinalyje ateinantį antradienį grumsis prieš Italiją, kuri pusfinalyje 2:1 įveikė Belgiją.

Šveicarija – Ispanija 1:1 (1:3)
8' Denisas Zakaria (į savo vartus) [0:1]
68' Xherdanas Shaqiri [1:1]
77' Remo Freuleris nubaustas raudona kortele

Mikelis Oyarzabalis [1:3]

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

120 min. Pratęsimas baigtas – keliaujame į antrąją baudinių seriją šiame čempionate. Įdomu tai, kad abejose dalyvavo Šveicarijos rinktinė. Ar pavyks jai šokiruoti Europą dar kartą?

116 min. Y.Sommeris bus gerai pasitreniravęs prieš baudinius, jei tokie bus – šveicaras gaudo ir S.Busquetso smūgį.

112 min. D.Olmo dar vienas šūvis pro šalį.

106 min. Ar bus nuspręsta rungtynių baigtis per paskutines 15 žaidimo minučių?

105+1 min. Pirmasis pratęsimo kėlinys prabėgo be įvarčių.

103 min. Koks Y.Sommerio žaidimas! Šveicarų vartininkas dar kartą gelbsti savo komandą po M.Oyarzabalio smūgio.

100 min. G.Moreno paleido vėjais dar vieną fantastišką progą.

97 min. Rikošetas po Dani Olmo smūgio, o kamuolys vos neatsiduria šveicarų vartuose.

96 min. Y.Sommeris gelbsti Šveicariją po J.Albos pokštelėjimo iš už baudos aikštelės ribų.

92 min. Koks šansas! G.Moreno nepataikė į vartus iš kelių metrų.

91 min. Pradedame pratęsimą!

90+4 min. Antrame etape iš eilės šveicarai ir ispanai keliauja į pratęsimą. Kam sėkmė šypsosis šį kartą?

84 min. Y.Sommeris gaudo kamuolį po Gerardo Moreno smūgio.

77 min. Raudona kortelė! Nuo herojaus – iki atpirkimo ožio. Tiesiomis kojomis į varžovą čiuožęs R.Freuleris pasigailėjimo iš arbitro Michaelo Oliverio nesulaukia ir išvysta prieš save raudoną kortelę. Šveicarams likusį laiką teks žaisti turint žaidėju mažiau.

76 min. Labai aštrus perdavimas į šveicarų baudos aikštelę, bet šansu nepasinaudojo P.Torresas.

68 min. ĮVARTIS! Grubi ispanų gynėjų klaida, kuria pasinaudojęs R.Freuleris atliko perdavimą X.Shaqiri, o Šveicarijos rinktinės lyderis lygina rezultatą ir kelią šveicarų sirgalius ant kojų!

64 min. Uch, dar vienas gaisras prie ispanų vartų! S.Zuberio smūgį vos atremia U.Simonas. Šveicarai vis aktyvesni.

56 min. Turbūt realiausia šveicarų proga šiose rungtynėse! Po dar vieno kampinio D.Zakarios smūgiuotam kamuoliui iki virpsto pritrūko vos kelių centimetrų.

48 min. Kelios pavojingos situacijos po šveicarų kampinių.

46 min. Pradedame antrąjį kėlinį!

45 min. Komandos, aštuntfinalyje padovanojusios neįtikėtinas dramas, ketvirtfinalyje kol kas dovanoja ne tokio įtempto siužeto spektaklį. Gal įvykiai pasikeis po pertraukos?

25 min. Fantastiškas C.Azpiliquetos šansas! Po kampinio galva smūgiavusio ispano kamuolį gaudo Y.Sommeris.

22 min. Pavojingas šveicarų išpuolis, bet U.Simonas pagriebia kamuolį prieš pat nosį H.Seferovičiui.

17 min. Iš maždaug 20 metrų baudos smūgį atliko Koke, bet ispanų saugo smūgiuotas kamuolys skriejo virš virpsto.

8 min. ĮVARTIS! Ispanija triumfuoja, o Šveicarija verkia po rikošeto nuo D.Zakarios kojos kamuolį smūgiavus J.Albai. Tai jubiliejinis 10-asis įvartis į savo vartus šiame čempionate, o Ispanija pirmauja nesužaidus nė dešimties minučių šiose rungtynėse.

1 min. Pirmasis Europos čempionato ketvirtfinalis PRA-SI-DĖ-JO!

Startinės komandų sudėtys:

Šveicarija (3-4-2-1): Yannas Sommeris, Ricardo Rodriguezas, Manuelis Akanji, Nico Elvedi, Stevenas Zuberis, Remo Freuleris, Denisas Zakaria, Silvanas Widmeris, Breelis Embolo, Xherdanas Shaqiri, Haris Seferovičius.

Ispanija (4-3-3): Unai Simonas, Jordi Alba, Pau Torresas, Aymericas Laporte, Cesaras Azpiliqueta, Pedri, Sergio Busquetsas, Koke, Pablo Sarabia, Alvaro Morata, Ferranas Torresas.