Košmaras Europos čempionų tvirtovėje: Italija sutraiškė Lietuvą

Lietuvos rinktinei Europos čempionų iššūkis buvo nepakeliamas. Dėl COVID-19 viruso be trenerio Valdo Ivanausko likusi mūsų šalies nacionalinė rinktinė Emilijos Redže vykusiose rungtynėse net 0:5 buvo sutrypta Italijos futbolininkų.

Lietuvai tai buvo penktas pralaimėjimas per tiek pat rungtynių atrankoje į 2022-ųjų pasaulio čempionatą.

Nors mačą Lietuvos komanda pradėjo gana sėkmingai ir net pirmoji smūgiavo į vartus, greitai italai viską sustatė į lentynėles.

Sužaista Pergalės Lygiosios Pralaimėjimai Įmušta Praleista Įvarčių skirtumas Taškai
Italija 6 4 2 0 12 1 11 14
Šveicarija 4 2 2 0 4 1 3 8
Šiaurės Airija 4 1 2 1 4 3 1 5
Bulgarija 5 1 2 2 3 6 -3 5
Lietuva 5 0 0 5 1 13 -12 0

Po Arvydo Novikovo šiurkščios klaidos savo aikštės pusėje, 11-ąją minutę pirmąjį šeimininkų įvartį pelnė Moise Keanas.

Vos po trijų minučių Giacomo Raspadori nesugebėjo sulaikyti net trys šalia buvę lietuviai, o po jo smūgio kamuolys Ernesto Šetkaus vartų tinkle suspurdėjo atsimušęs nuo Edgaro Utkaus. Būtent lietuviui ir buvo įrašytas įvartis į savo vartus.

Įvarčių fiestą Italija pratęsė 24-ąją minutę, kai G.Raspadori surado kamuolį šalia vartų ir galingai mušė trečią Europos čempionų įvartį.

M.Keanas 29-ąją minutę mušė ir dar kartą, kai sulaukė juvelyrinio Federico Bernardeschi perdavimo.

Vaizdas aikštėje po pertraukos nesikeitė – jau 54-ąją minutę Giovanni Di Lorenzo siuntė penktą kamuolį į Lietuvos vartus. Tiesa, italas bandė atlikti perdavimą, bet kamuolys atsidūrė tolimajame vartų kampe.

Laikui bėgant, Italijos tempas sumažėjo – jų darbas buvo padarytas, o štai lietuviai toliau nesugebėjo sukurti nieko.

Trenerių štabas 83-ąją minutę nusprendė suteikti šansą 18-mečiui Artemijui Tutyškinui, kuris tapo jauniausiu kada nors Lietuvai atstovavusiu futbolininku oficialiose rungtynėse.

„Scanpix“ nuotr./Italija – Lietuva

Italija šia pergale pratęsė įspūdingą ir rekordinę nepralaimėtų rungtynių seriją – Europos čempionai nėra pralaimėję jau 37 rungtynių iš eilės.

Italijoje darbuojasi ir 15min žurnalistas, tad trenerių komentarus ir kitus mačo atgarsius rasite mūsų portale.

Rungtynių eiga. Italija – Lietuva 5:0

Antras kėlinys.

90 min. Pagaliau tai baigėsi.

84 min. Kamuolys drebina Lietuvos vartų virpstą.

83 min. Liną Klimavičių keičia 18-metis Artemijus Tutyškinas. Jis tampa jauniausiu oficialiose rungtynėse debiutavusiu Lietuvos rinktinės žaidėju.

72 min. Panašu, kad vieni vis dar negali, kiti nelabai jau ir nori.

54 min. ĮVARTIS! Perduoti kamuolį bandęs Giovanni Di Lorenzo pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Ponios ir ponai, 0:5. Patraukite nuo ekranų vaikus.

53 min. Kamuolys Lietuvos vartuose dar kartą, tačiau fiksuojama nuošalė.

47 min. Beje, trys keitimai buvo atlikti Lietuvos komandoje. Edgarą Utkų pakeitė Benas Šatkus, vietoje Martyno Dapkaus aikštėje Linas Mėgelaitis, o Vaido Slavicko vietą užėmė Dominykas Barauskas.

O štai italai keičia ir vartininką Gianluigi Donnarummą, kuris vartų saugumą perleido Salvatore Sirigu. Davide Calabria pakeitė Cristiano Biraghi.

46 min. Prasidėjo antrasis kėlinys.

Pirmas kėlinys.

45 min. Pirmojo kėlinio kančios jau baigtos. Liko dar tiek pat.

36 min. Po kampinio O.Verbickas, o tada ir M.Dapkus smūgiavo į vartus, bet abu mėginimai blokuoti.

29 min. ĮVARTIS! Tai gal dviženklį? M.Keanas pasižymi po puikaus F.Bernardeschi perdavimo ir, žvelgiant iš mūsų pozicijų, jau 0:4.

24 min. ĮVARTIS. Na, kvepia gėdingu rezultatu, nes lietuviai praleidžia jau trečią įvartį, o nesužaista nė pusvalandžio. Giacomo Raspadori surado kamuolį šalia vartų ir mušė galingai. Esame triuškinami 0:3.

22 min. Nesėkmingas žaidimas savoje baudos aikštelėje vos nekainuoja Lietuvai dar vieno įvarčio.

14 min. ĮVARTIS... Na, labai jau nesiseka lietuviams. Prie Giacomo Raspadori buvo trys lietuviai, bet nė vienas nesutrukdė jam smūgiuoti, o kamuolys po rikošeto vėl E.Šetkaus vartuose. Atsiliekame jau 0:2.

11 min. ĮVARTIS! Oi kaip atsikerta Lietuvos futbolininkai savo aikštės pusėje. Neatleistina A.Novikovo klaida, kuria pasinaudojo M.Keanas. Italai priekyje – 1:0.

10 min. O.Verbickas smūgiuoja į vartų plotą, tačiau kamuolį gaudo G.Donnarumma.

7 min. Bando lietuviai ir palaikyti kamuolį. Smagu, kad tai pirmosiomis minutėmis pavyksta neblogai.

5 min. Italai kurti bando, tačiau kol kas smūgių į E.Šetkaus vartus nematėme.

2 min. Deja, bet kampinio sėkmingai pakelti nepavyko.

1 min. Pirmoji ataka, pirmoji Lietuvos standartinė situacija, kuri baigiasi O.Verbicko smūgiu į vartus. Netikėta.

Startinės komandų sudėtys:

Lietuva: Ernestas Šetkus, Vaidas Slavickas, Justas Lasickas, Edgaras Utkus, Linas Klimavičius; Vykintas Slivka, Martynas Dapkus, Arvydas Novikovas, Ovidijus Verbickas, Donatas Kazlauskas; Edgaras Dubickas.

Italija: Gianluigi Donnarumma; Giovanni Di Lorenzo, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni, Cristiano Biraghi; Matteo Pessina, Jorginho, Bryanas Cristante; Federico Bernardeschi, Moise Keanas, Giacomo Raspadori.