Europos lyga: iškrito „Napoli“, „Bayer“ ir „Leicester“, o „Arsenal“ prasmuko pro rakto skylutę

UEFA Europos lygoje ketvirtadienio vakarą sužaisti atsakomieji šešioliktfinalio susitikimai. Po jų paaiškėjo visi 16 aštuntfinalio etapo dalyvių.
Pierre'o-Emericko Aubameyango džiaugsmas
Pierre'o-Emericko Aubameyango džiaugsmas / „Scanpix“ nuotr.

Į kitą etapą iškopė ir Europos futbolo grandai „Manchester United“, Londono „Arsenal“, „AC Milan“, „AS Roma“, bei Amsterdamo „Ajax“, bet buvo ir staigmenų – kovas Europoje baigė „Napoli“, „Leicester City“ ir Lėverkuzeno „Bayer“ klubai.

Viena stipriausių Italijos komandų „Napoli“ namuose 2:1 įveikė „Granada“ iš Ispanijos, bet krito iš turnyro dėl svečiuose patirto pralaimėjimo 0:2.

Lesterio ekipa iš Prahos grįžo su nulinėmis lygiosiomis prieš „Slavia“, tačiau namuose antrajame kėlinyje praleido du įvarčius ir pralaimėję 0:2 pasitraukė iš kovos dėl trofėjaus.

Netikėtą antausį gavo ir „Bayer“, kuris namuose praleido du įvarčius po pertraukos ir subyrėjo prieš Berno „Young Boys“ – 0:2. Įdomu tai, kad Šveicarijos komanda buvo laimėjusi ir pirmąjį mačą namuose 4:3.

Tik paskutinėmis minutėmis išsigelbėjo Londono „Arsenal“. 87-ąją minutę pelnytas Pierre'o-Emericko Aubameyango įvartis lėmė „kanonierių“ pergalę 3:2 prieš Lisabonos „Benfica“. Pirmasis komandų mačas Portugalijoje baigėsi lygiosiomis 1:1.

Tik išvykos įvarčių taisyklė leido į aštuntfinalį prasmukti „AC Milan“ komandai. Ji svečiuose 2:2 buvo sužaidusi su Belgrado „Crvena zvezda“, o namuose nesugebėjo palaužti serbų dar sykį – rungtynės baigėsi 1:1, bet italai keliauja tolyn dėl Serbijoje pelnytų dviejų įvarčių.

Kiti favoritai į aštuntfinalį nukeliavo gerokai lengviau.

Viena komanda į aštuntfinalį pateko dar trečiadienį. Tai – Londono „Tottenham Hotspur“, per dvejas rungtynes net 8:1 sudaužiusi „Wolfsberger“ iš Austrijos.

Visi rezultatai (žvaigždute pažymėtos komandos, patekusios į kitą etapą, skliaustuose pirmųjų rungtynių rezultatas):

Amsterdamo „Ajax“* 2:1 „Lille“ (2:1)

Londono „Arsenal“* 3:2 Lisabonos „Benfica“ (1:1)

„Hoffenheim“ 0:2 „Molde“* (3:3)

„Napoli“ 2:1 „Granada“* (0:2)

Glazgo „Rangers“* 5:2 „Antwerp“ (4:3)

Donecko „Šachtar“* 1:0 Tel Avivo „Maccabi“ (2:0)

„Villarreal“* 2:1 Zalcburgo „Red Bull“ (2:0)

„AC Milan“* 1:1 Belgrado „Crvena zvezda“ (2:2)