Europos lyga: „Man Utd“ 18-mečio įvartį neutralizavo „AC Milan“ kirtis paskutinę akimirką

UEFA Europos lygoje ketvirtadienio vakarą startavo aštuntfinalio etapas. Jame jau sužaisti keturi susitikimai, o įdomiausias iš jų vyko Mančesteryje.
„AC Milan“ futbolininkai švenčia įvartį
„AC Milan“ futbolininkai švenčia įvartį / „Scanpix“ nuotr.

Savajame „Old Trafford“ stadione žaidę „Manchester United“ futbolininkai paskutinę akimirką praleido įvartį ir sužaidė lygiosiomis 1:1 su „AC Milan“ ekipa.

Pirmąjį įvartį pelnė „raudonųjų velnių“ jaunuolis – 18-metis Amadas Diallo. Jis 50-ąją minutę net nematydamas vartų po Bruno Fernandeso perdavimo atliko tikslų smūgį į vartus galva.

Įmušęs įvartį būdamas 18 metų ir 243 dienų amžiaus, futbolininkas iš Dramblio Kaulo Kranto tapo ketvirtu pagal amžiaus jaunumą „Man United“ futbolininku, pasižymėjusiu Europos turnyre. Absoliutus rekordas priklauso Masonui Greenwoodui, kuris įvartį pelnė likus dar 12 dienų iki jo 18-ojo gimtadienio.

Vis dėlto italai sugebėjo išplėšti svarbias lygiąsias prieš atsakomąjį mačą Milane – jau per pridėto laiko antrą minutę po kampinio pasižymėjo danas Simonas Kjaeras.

„AC Milan“ gretose šiose rungtynėse nežaidė Zlatanas Ibrahimovičius. Švedui tai būtų buvęs sugrįžimas į Mančesterį po to, kai 2016-2018 m. jis pats gynė „Man Utd“ garbę, tačiau 39-erių puolėjas negalėjo rungtyniauti dėl kojos raumens traumos.

Kitose rungtynėse didžiulį žingsnį link ketvirtfinalio žengė Amsterdamo „Ajax“. Olandai namuose 3:0 sutriuškino Berno „Young Boys“ iš Šveicarijos.

Visus įvarčius Nyderlandų ekipa įmušė antrajame kėlinyje – pasižymėjo Davy Klaassenas (62 min.), Dušanas Tadičius (82 min.) ir Brianas Brobbey (90+2 min.).

Pergalę pasiekė ir „Villarreal“, svečiuose 2:0 įveikęs Kijevo „Dinamo“.

Nugalėtojų gretose tiksliai smūgiavo Pau Torresas (30 min.) ir Raulis Albiolis (52 min.).

Ketvirtosiose rungtynėse užfiksuotos lygiosios – Prahos „Slavia“ su naujai iškeptais Škotijos čempionais Glazgo „Rangers“ sužaidė lygiai 1:1.

Čekai pirmavo po ankstyvo Nikolae Stančiu (7 min.) įvarčio, bet rezultatą 36-ąją minutę išlygino Filipas Helanderis.

Atsakomieji šių porų susitikimai bus žaidžiami lygiai po savaitės. Kitos keturios poros savąsias rungtynes žaidžia iškart po pirmųjų keturių mačų pabaigos.