2009-06-12 10:17

Futbolo čempionų fiestos favoritė – Brazilijos rinktinė

Birželio 14 dieną keturiuose Pietų Afrikos Respublikos (PAR) miestuose prasidės FIFA Konfederacijų taurės futbolo turnyras, kuriame dalyvaus aštuonios komandos. Lažybų tarpininkų manymu, didžiausias galimybes laimėti turi Brazilijos rinktinė.
Vienas iš brazilijos rinktinės žvaigždžių – Robinho
Viena iš Brazilijos rinktinės žvaigždžių – Robinho. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Brazilija

Keturių ekipų A grupėje žais PAR, Ispanijos, Irako bei Naujosios Zelandijos vienuolikės. B grupėje rungtyniaus Brazilija, Egiptas, Italija bei JAV.

Lažybų bendrovė „Top Sport“ geriausia vertina Brazilijos komandos galimybes laimėti Čempionų fiesta vadinamą turnyrą, teigiama pranešime spaudai. Už brazilų sėkmę galima lažintis santykiu 1:2,40. Šiek tiek mažiau įvertintos Europos čempionės Ispanijos rinktinės (1:2,50) ir pasaulio čempionų Italijos futbolininkų galimybės (1:4).

Toliau komandos rikiuojamos taip: JAV (1:15), PAR (1:20), Egiptas (1:25), Irakas (1:150) ir Naujoji Zelandija (1:200).

„Brazilai visada ir visur yra favoritai. Jei jiems kartais nepavyksta laimėti turnyro, brazilai vis tiek lieka tarp lyderių. Brazilija ir futbolas – neatskiriami žodžiai. Milijonai futbolo gerbėjų laukia šio turnyro, kuris taps kitais metais taip pat PAR vyksiančio pasaulio futbolo čempionato repeticija“, –sakė „Top Sport“ direktorius Dainius Gulbinas.

„Top Sport“ direktorius teigė, kad lietuviai kol kas daugiausia stato už brazilų ir ispanų sėkmę. „Didelė tikimybė, kad būtent šios komandos susitiks turnyro finale. Brazilams gali pakišti koją tai, kad rinktinėje vyksta kartų kaita. Tuo tarpu Ispanijos rinktinė dabar yra labai pajėgi, turi turbūt geriausią sudėtį iš visų komandų. Tačiau nereikėtų nurašyti ir italų“, – mano D.Gulbinas.

Beje, Italija gali tapti trečiąja šalimi, kuri laimėtų Konfederacijos taurę, būdama pasaulio čempionė. Iki šiol tai pavyko Brazilijai ir Prancūzijai.

FIFA Konfederacijų taurės turnyras išaugo iš karaliaus Fahdo taurės, organizuotos Saudo Arabijoje 1992 ir 1995 metais. 1997 metais FIFA perėmė varžybų organizavimą ir pavadino turnyrą Konfederacijų taure. Iki 2005 metų varžybos buvo organizuojamos kas dvejus metus, nuo 2005 metų nuspręsta jas rengti kas ketverius metus.

Turnyro laimėtojomis po du kartus yra tapusios Brazilijos ir Prancūzijos rinktinės, po vieną kartą laimėjo Argentinos, Meksikos ir Danijos komandos. Varžybose dalyvauja Afrikos, Šiaurės ir Centrinės Amerikos bei Karibų jūros regiono, Europos, Azijos, Okeanijos, Pietų Amerikos, pasaulio čempionai ir turnyro šeimininkai.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą