Futbolo šventė: vokiečių triumfas, Cristiano Ronaldo įvartis ir olandų nusodinti anglai

Antradienio vakarą Europoje buvo sužaista gausybė draugiškų futbolo rungtynių. Rinktinės rengiasi vasarą vyksiančiam Europos futbolo čempionatui.
Thomasas Muelleris ir Mario Goetze
Thomasas Muelleris ir Mario Goetze / „Scanpix“ nuotr.

Vokietija – Italija 4:1

Tai buvo 2006 metų pasaulio čempionato pusfinalio pakartojimas. Tuomet Italija laimėjo 2:0. Paskutinį kartą vokiečiai italus nugalėjo prieš 21 metus. Jiems pavyko nutraukti šią nesėkmių seriją.

2014 metų pasaulio čempionai išsiveržė į priekį po Toni Krooso įvarčio 24-ąją minutę. Pirmojo kėlinio pabaigoje galva pasižymėjo ir Mario Goetze.

Antrajame kėlinyje Jonas Hectoras įmušė pirmąjį įvartį Vokietijos rinktinėje savo karjeroje. Dar vieną nuo 11 metrų žymos pridėjo Mesutas Ozilas. Italijai paguodos įvartį įmušė Stephanas El Shaarawy.

Vokiečiai prieš tai draugiškose rungtynėse 2:3 nusileido Anglijai.

Portugalija – Belgija 2:1

20-ąją minutę portugalus į priekį išvedė Luiso Nani įvartis. Kėlinio pabaigoje antrąjį įvartį Portugalijai įmušė Cristiano Ronaldo. Tai buvo jau 56-asis puolėjo įvartis nacionalinėje rinktinėje. Jis susilygino su argentiniečiu Gabrieliu Batistuta ir kamerūniečiu Samueliu Eto.

Antrajame kėlinyje rezultatą sušvelnino Romelu Lukaku.

Belgija Portugalijos nėra nugalėjusi nuo 1989 metų. Tiesa, per šį laiką rinktinės susitiko tik keturis kartus.

Anglija – Nyderlandai 1:2

Pirmojo kėlinio pabaigoje anglus į priekį išvedė Jamie Vardy įvartis. Tai buvo antras puolėjo įvartis per dvejas rungtynes. Manoma, kad Europos čempionate jis gali palikti Wayne'ą Rooney ant atsarginių suolo.

Antrojo kėlinio pradžioje Danny Rose'as sužaidė ranka ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į Anglijos rinktinės vartus. Jį realizavo Vincentas Janssenas.

Nyderlandų rinktinei pergalę išplėšė Luciano Narsingho įvartis.

Anglijos rinktinės kapitonas šiose rungtynėse buvo Jamesas Millneris. Rinktinėje debiutavo Danny Drinkwateris.

Nyderlandai nepateko į Europos čempionatą.