Istorinis taškas – lygiai kovojęs „Žalgiris“ nustebino „Slovan“

Istorinis Lietuvos futbolo vakaras – debiutas UEFA grupių etapo varžybose – baigėsi ne tuščiomis. Kaip lygus su lygiu su kelis sykius turtingesniu Bratislavos „Slovan“ kovojęs Vilniaus „Žalgiris“ namo parsiveža tašką – 0:0.
Mathias Oyewusi
Mathias Oyewusi / Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr.

Aiškiu mačo favoritu prieš dvikovą buvo laikomas ketverius pastaruosius metus iš eilės stipriausiu Slovakijos klubu tapęs „Slovan“, bet Lietuvos čempionai niekuo nenusileido ir netgi turėjo savo progų.

„Geros emocijos. Dar nespėjome susigaudyti, ką tik sušvilpė (rungtynių pabaigą)“, – plačiai šypsojosi puikiai „Žalgirio“ vartus vėl gynęs Edvinas Gertmonas.

Tikėjomės iš varžovų daugiau.

„Varžovai gal net kiek nuvylė. Tikėjomės iš jų daugiau, jeigu atvirai. Daug juos analizavome, jie atrodė greitesni, grėsmingesni, bet galime žaisti tikrai“, – pridūrė lietuvis.

Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr./Edvinas Gertmonas gelbėja „Žalgirio“ vartus

Vilniečiai pagal statistiką varžovams nusileido itin nežymiai. Kamuolio kontrolė – 48:52 proc., smūgiai į vartus – 14:16 (2:5 į vartų plotą) šeimininkų naudai.

Už lygiąsias „Žalgiris“ gavo ne tik pirmąjį tašką H grupėje, bet dar papildys ir savo piniginę. Už lygiąsias UEFA Konferencijų lygos grupių etape mokama po 166 tūkst. eurų. Pergalė verta 500 tūkst.

Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr./Mathias Oyewusi (dešinėje) greitis kėlė pavojų „Slovan“ gynybai

Kitą savaitę „Žalgiris“ namuose priims Šveicarijos futbolo flagmaną „Basel“, kuris šį vakarą namie 3:1 (1:1) palaužė Jerevano „Piunik“.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Antras kėlinys

90+5 min. Viskas! Lygu – 0:0. Istorinis „Žalgirio“ taškas!

90+4 min. „Slovan“ proga, bet E.Gertmonas vietoje!

90+2 min. „Žalgiris“ puolime prašo fiksuoti varžovo žaidimą ranka. Arbitro švilpukas tyli.

90 min. Teisėjas prideda 5 minutes. „Žalgiris“ ginasi.

Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr./Renanas Oliveira bėga nuo varžovo

87 min. „Žalgirio“ ekipoje Konferencijų lygoje debiutuoja 19-metis M.Burba, o „Slovan“ nuo suolo kelia žvaigždę – V.Weissą.

82 min. Pavojingas šeimininkų smūgis galva. Laimei, šiek tiek per aukštai.

80 min. „Slovan“ stengiasi prispausti „Žalgirį“ prie vartų. Svečiai kol kas pasiaukojamai ir patikimai ginasi, o puolime ieško greitojo M.Oyewusi.

75 min. Komiškas epizodas. Varžovų vartininkas vaidina M.Oyewusi pražangą, bet teisėjo apgauti nepavyksta ir netrukus pakyla ant kojų.

70 min. Pavojinga „Žalgirio“ kontrataka. M.Oyewusi greitis kelia rimtų problemų „Slovan“ gynėjams, bet paskutiniai perdavimai – netikslūs ir O.Buffas priverstas smūgiuoti iš ne itin patogios padėties.

Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr./Rungtynių akimirka

65 min. Pirmasis V.Čeburino keitimas. M.Miličkovičius sėda ant suolo, vietoje jo į aikštę išbėga šveicaras O.Buffas.

62 min. Vis atviresnės rungtynės. Savo šansą gauna F.Kyeremeh, bet muša virš vartų iš gana dėkingos situacijos.

57 min. Pavojingas P.Mamičiaus perdavimas, bet M.Oyewusi kamuolio nesiekia, o dar fiksuojama ir nuošalė.

54 min. Šeimininkai didina spaudimą. G.Čakvetadzė iššoka vienas prieš E.Gertmoną, bet „Žalgirio“ superherojus ir vėl tampa nugalėtoju – vilniečių vartininkas atmuša kamuolį.

Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr./Vladimiras Čeburinas

51 min. Dar geresne proga atsako „Slovan“. Aukštai pašokęs E.Ramirezas smūgiuoja galva, bet „Žalgirį“ vėl gelbėja E.Gertmonas.

47 min. Koks šansas „Žalgiriui“! F.Ourega klaidina varžovų gynėją ir smūgiuoja į tolimąjį vartų kampą... Deja, pro šalį. M.Oyewusi kamuolį jau liečia nuošalėje.

Pirmas kėlinys

45+2 min. Kėlinio pabaigoje vis drąsesnis „Žalgiris“. Savo laimę bando ir F.Kyeremeh, bet pataiko tiesiai į vartininką. Pagal smūgius į vartus svečiai galiausiai netgi aplenkė šeimininkus – 7:6 (į vartų plotą 1:1).

43 min. Abi komandos kol kas renkasi tolimus smūgius. Šįkart dešine koja pabando ir F.Ourega. Kamuolys skrieja arčiau vartų, bet vis tiek šiek tiek netiksliai. Netrukus virš vartų šauna ir P.Mamičius.

39 min. Geltona kortele baudžiamas ir žalgirietis Nemanja Ljubisavljevičius, pasikarščiavęs aikštės viduryje ir užlipęs varžovui ant kulnų.

33 min. Dar vienas M.Oyewusi bandymas pabėgti nuo varžovų. Šįkart kamuolį paliesti pavyksta, bet „Slovan“ gelbėja toli iš vartų išbėgęs šeimininkų vartininkas.

28 min. Žalgirietis F.Kyeremeh įveikia kelis varžovus, kamuolys nukrenta po kojomis F.Ouregai, bet prancūzas kaire koja šauna aukštai virš vartų. Tai buvo pirmoji rimta galimybė pasižymėti.

25 min. Pirma geltona kortelė – „Slovan“ brazilui Lucasui Lovatui. Ją rodo teisėjas iš Azerbaidžano Raufas Jabarovas.

22 min. Nicolas Gorobsovas aikštės viduryje vagia kamuolį iš varžovų ir perduoda jį į priekį lekiančiam Mathiasui Oyewusi. Pritrūksta vos kelių centimetrų, bet „Žalgirio“ legionierius iš Nigerijos kamuolio nepasiekia.

Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr./Edvinas Gertmonas

20 min. Pirmasis vilniečių bandymas. Iš toli atakuoja M.Miličkovičius. Tiesa, ne itin sėkmingai.

16 min. „Žalgiris“ pirmauja pagal kamuolio kontrolės laiką (56-44 proc.), bet pagal smūgius į vartus atsilieka 0-4.

10 min. Dar vienas „Slovan“ smūgis – šįkart šalia vartų. „Žalgiris“ kol kas savo laimės smūgiuodamas į vartus dar nebandė.

8 min. „Žalgiris“ kol kas stengiasi žaisti pozicinį futbolą, o „Slovan“ – kuo greičiau atakuoti.

6 min. Tolimas „Slovan“ šūvis, bet E.Gertmonas ramiai gaudo kamuolį.

3 min. Pirmas pavojingesnis epizodas – prie „Slovan“ vartų. F.Ourega uždirba baudos smūgį prie pat baudos aikštelės, bet šeimininkai apsigina ir pasileidžia į priekį. Laimei, „Žalgiriui“ pavyksta apsiginti.

1 min. „Žalgiris“ Konferencijų lygos krikštui pasisiuvo naujas aprangas – juodas su žaliais numeriais ir žaliomis pavardėmis.

22,5 tūkst. vietų turinčiame stadione savo sirgalių turės ir „Žalgiris“:

Startinėje „Žalgirio“ vienuolikėje tik vienas lietuvis – itin patikimai vilniečių vartus ginantis Edvinas Gertmonas.

„Mes nieko nebijome“, – prieš pirmąsias rungtynes UEFA Konferencijų lygoje pareiškė „Žalgirį“ treniruojantis Vladimiras Čeburinas.

Tiesa, istorinį debiutą kiek apkartino mįslingas sprendimas neregistruoti Konferencijų lygos kovoms klubo senbuvio Manto Kuklio.

H grupėje be „Žalgirio“ ir „Slovan“ dar žaidžia „Basel“ (Šveicarja) ir Jerevano „Piunik“ (Armėnija) klubai. Į kitą etapą – atkrintamąsias – pateks dvi geriausios grupės komandos.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?