Istorinis pasiekimas: „Sūduva“ – ketvirtajame Europos lygos atrankos etape

Marijampolės „Sūduva“ įrodė, kad pergalė 3:0 namuose prieš turtingą „Sion“ klubą nebuvo atsitiktinumas. 22 mln. eurų metinį biudžetą turintis Šveicarijos klubas marijampoliečių neįveikė ir Ženevoje – rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1, tad „Sūduva“ bendru rezultatu 4:1 pirmą kartą istorijoje pateko į ketvirtąjį Europos lygos atrankos etapą.
Robertas Vėževičius
Robertas Vėževičius / „Scanpix“/AP nuotr.

Pirmajame kėlinyje „Sion“ dominuoti pradėjo tik praėjus pusvalandžiui. Šveicarai pradėjo rengti pavojingas progas „Sūduvos“ baudos aikštelėje ir net 11-a kartų smūgiavo vartų link, tačiau Ivanas Kardumas išsaugojo tuščius vartus.

Antrajame kėlinyje „Sūduva“ spaudimo neatlaikė. Pirma, I.Kardumas žegnojosi po pavojingo Adryano smūgio, o vos po minutės maldos nebepadėjo. 55-ąją minutę „Sion“ ekipą į priekį išvedė Moussa Konate.

„Sion“ pagal smūgius vartų link pirmavo 23:2, tačiau 80-ąją minutę rezultatas tapo lygus. Po keitimo pasirodęs Robertas Vėževičius puikiu reidu varžovų vartų link išlygino rezultatą.

Likus dešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos į Ženevą atvykę „Sion“ sirgaliai jau palikinėjo stadioną. „Sion“ patyrė skaudžiausią pamoką Europoje per klubo istoriją, skaičiuojamą nuo 1909 metų.

Į ketvirtąją atrankos etapą Lietuvos futbolo klubų istorijoje patekti yra pavykę tik Vilniaus „Žalgiriui“ 2013 metais.

Iškopę į ketvirtąjį Europos lygos atrankos etapą marijampoliečiai savo sąskaitoje užsitikrino 895 tūkst. eurų iš milžiniško UEFA katilo, o tai yra daugiau, nei siekia visas „Sūduvos“ biudžetas.

„Sūduva“ kitą savo varžovą sužinos po Europos lygos atkrintamųjų varžybų burtų ceremonijos, kuri vyks šį penktadienį.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: „Sion“ – „Sūduva“ 1:1

90 min. „Sūduva“ pasiekė ketvirtąjį Europos lygos atrankos etapą!

80 min. ĮVARTIS. Po keitimo pasirodęs Robertas Vėževičius išlygino rezultatą!

71 min. A.Jankauskas gavo geltoną kortelę.

65 min. R.Vėževičius pakeitė E.Veliulį.

63 min. R.Abu Bakras gavo geltoną kortelę už pražangą prieš E.Zverotičių.

57 min. A.Švrljuga gavo geltoną kortelę už pražangą prieš Adryaną.

55 min. ĮVARTIS. Moussa Konte nuostabiu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų nuginklavo I.Kardumo vartus ir išvedė Šveicarijos klubą į priekį.

54 min. Puikų smūgį atliko antrajame kėlinyje pasirodęs Adryanas, tačiau I.Kardumas atmušė kamuolį ir persižegnojo.

Pirmasis kėlinys: „Sion“ – „Sūduva“ 0:0

45 min. Kėlinio pabaigoje Šveicarijos klubas užkūrė tikrą pirtį. Iš viso šveicarai net 11 kartų smūgiavo vartų link, svečiai – tik kartą. „Sūduva“ sutelkė visas jėgas gynybai ir progas kūrė tik retomis kontratakomis. Kol kas taktika pasiteisino ir po pirmojo kėlinio Marijampolės klubas dar labiau priartėjo prie istorinės pergalės.

35 min. Dar viena reali „Sion“ proga pasižymėti. Po perdavimo iš aikštės gilumos kamuolys atkrito G.Karlenui, kuris smūgiavo galva, bet į vartus nepataikė.

31 min. M.Konate paleido stiprų smūgį ir I.Kardumas vos spėjo numušti kamuolį virš vartų.

27 min. B.Ndoye gavo pirmąją geltoną kortelę už pražangą prieš K.Laukžemį. A.Švrljugos atliktas baudos smūgis didesnio pavojaus nesukūrė.

23 min. M.Konate sukūrė pavojingą progą, tačiau I.Kardumas ir vėl gelbėjo komandą nuo įvarčio.

15 min. E.Zverotičius tolimu baudos smūgiu atakavo I.Kardamo ginamus vartus, tačiau „Sūduvos“ vartinininkas gaudė kamuolį. Rungtynių pradžioje šveicarai įspūdingo šturmo nedemonstravo.

Starto sudėtys:

„Sūduva“: I.Kardumas; S.Kerla, A.Jankauskas, R.Abu Bakras, V.Slavickas; P.Janušauskas, P.Leimonas, O.Verbickas; A.Švrljuga, K.Laukžemis, E.Veliulis.

„Sion“: A.Mitryuškinas; E.Zverotičius, I.Lurati, Ferreira; Q.Maceiras, G.Karlenas, B.Ndoye, K.Constantas, N.Luchingeris; M.Konate, M.Schneuwly

Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas