Jausmų karuselė – Lietuvos rinktinė mušė įvartį, bet Rumunija išplėšė pergalę

Šiltas rudens vakaras LFF stadione buvo permainingas Lietuvos futbolo gerbėjams. Paskutinę pagrindinio laiko minutę Lietuvos rinktinei lygiąsias su Rumunijos rinktine galėjo išplėšti Artūro Žulpos įvartis, tačiau per pridėtą laiką lietuviai išleido lygiąsias iš rankų. Rumunija triumfavo 2:1 ir šventė pirmąją pergalę UEFA Tautų lygos turnyre.
Artūras Žulpa ir Arvydas Novikovas
UEFA Tautų lyga: Lietuva – Rumunija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Rumunai prieš rungtynes svajojo apie įtikinamą pergalę, bet po dramatiškos rungtynių pabaigos džiaugėsi užtikrintais trimis taškais.

Rumunijos rinktinę anksti į priekį išvedė Alexandru Chipciu. Vartininkas Ernestas Šetkus išbėgo iš vartų, kad apsigintų nuo pirmų varžovų smūgių, bet Lietuvos rinktinės gynėjai paliko laisvą A.Chipciu, kuris slysdamas nukreipė kamuolį į vartus.

Dar prieš įvartį pavojingą lietuvių išpuolį sukūrė Fiodoras Černychas, kuris prieš rumunų įvartį galingai sudrebino Rumunijos vartų virpstą.

80-ąją minutę individualiai blykstelėjo ir Arvydas Novikovas, kuris saugomas dviejų rumunų gynėjų, atnešė kamuolį iki varžovų vartų ir perdavė N.Valskiui, bet šis smūgiavo virš vartų.

Tačiau pliūpsnį gerų emocijų Lietuvos sirgaliams padovanojo Artūras Žulpa, kuris 90-ąją minutę išlygino rezultatą.

Visgi 94-ąją minutę Alexandru Maximas pavogė tašką iš Lietuvos rinktinės. Rumunas pasinaudojo erdvėmis prie vartų ir gana lengvai pelnė pergalingą įvartį.

Rungtynes LFF stadione stebėjo 2200 žiūrovų – beveik pusė tiek, kiek telpa pagrindiniame Vilniaus stadione.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./UEFA Tautų lyga: Lietuva – Rumunija

Po trejų rungtynių C lygos ketvirtoje grupėje Lietuvos rinktinė rikiuojasi paskutinė. Lietuviai 0:2 pralaimėjo Juodkalnijai ir 0:1 Serbijai ir taškų kol kas neturi.

Sekmadienį Lietuvos rinktinė Vilniuje antrą kartą susitiks su Juodkalnija.

Pirmąją pergalę iškovojusi Rumunija pakilo į antrąją vietą.

Kitose šios grupės rungtynėse Serbija 2:0 nugalėjo Juodkalniją.

Lietuvos rinktinei yra iškeltas uždavinys išsilaikyti C lygoje. Tam reikia užimti bent trečiąją vietą grupėje.

C lygos ketvirtoji grupė

Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvar.sant. Tašk.
Serbija 3 2 1 0 3 7
Rumunija 3 1 2 0 1 5
Juodkalnija 3 1 1 1 0 4
Lietuva 3 0 0 3 -4 0

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: Lietuva – Rumunija 1:2

94 min. ĮVARTIS. Alexandru Maximas išplėšė pergalę Rumunijai.

90 min. ĮVARTIS. Artūras Žulpa išlygino rezultatą!

87 min. Deimantas Petravičius pakeitė F.Černychą.

80 min. Arvydas Novikovas, saugomas dviejų rumunų gynėjų, atnešė kamuolį iki varžovų vartų ir perdavė N.Valskiui, bet šis smūgiavo virš vartų.

69 min. V.Slivka užsidirbo geltoną kortelę.

65 min. Aikštėje pasirodęs N.Valskis iškart turėjo progą pasižymėti, bet kamuolys skriejo šalia vartų.

63 min. Dvigubas keitimas Lietuvos rinktinėje. Mantas Kuklys ir Nerijus Valskis pakeitė Modestą Vorobjovą ir Darvydą Šerną.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Rumunija 0:1

Iš viso lietuviai per pirmąjį kėlinį sukūrė tik dvi progas, vieną iš jų į vartų plotą. Rumunai mūsų vartų link smūgiavo septynis kartus.

45 min. A.Chipciu gavo geltoną kortelę už F.Černycho marškinėlių laikymą. Teisėjas paskyrė baudos smūgį Rumunijos vartų link. Jį bandė realizuoti A.Novikovas, bet atliko perdavimą ir rumunai lengvai apsigynė.

42 min. V.Slivka pabandė smūgiu iš toli pagąsdinti varžovus, bet Rumunijos vartininkas užtikrintai gaudė kamuolį.

32 min. Pirmąją rungtynių geltoną kortelę gavo P.Antonas.

13 min. ĮVARTIS. Alexandru Chipciu pasiuntė įvartį į Lietuvos vartus, kai juos paliko E.Šetkus. Jis apgynė nuo pirmų dviejų rumunų smūgių, bet po gynėjų klaidų atsirado erdvės A.Chipciu, kuris ir išvedė svečius į priekį.

10 min. Reakciją turėjo pademonstruoti ir varžovų vartininkas, kai pavojingą smūgį atliko F.Černychas.

9 min. E.Šetkus atmušė pirmą pavojingą rumunų smūgį.

2 min. Rungtynės buvo trumpam sustabdytos dėl aikštėje pasklidusių dūmų. Juos greičiausiai paleido rumunų sirgaliai. Rumunijos futbolo federacija dėl to gali susilaukti sankcijų.

Startinės sudėtys

Lietuva: Ernestas Šetkus, Rolandas Baravykas, Linas Klimavičius, Artūras Žulpa, Algis Jankauskas, Vaidas Slavickas, Modestas Vorobjovas, Vykintas Slivka, Fiodoras Černychas, Arvydas Novikovas, Darvydas Šernas.

Rumunija: Ciprianas Tătăruşanu, Gabrielis Tamašas, Cristianas Manea, Alexandru Chipciu, Nicusoras Bancu, Paulas Antonas, Răzvanas Marinas, George Ţucudeanas, Ionuţas Mitriță, Cristianas Săpunaru, Nicolae Stanciu.