Kazachai per pridėtą laiką palaidojo Vilniaus „Žalgirio“ sezoną Europoje

Trečiadienį Vilniaus „Žalgiris“ Kazachstane nepratęsė sezono Europoje. Antrajame Čempionų lygos atrankos etape žalgiriečiai apmaudžiai, jau per pridėtą laiką, 1:2 nusileido galingam „Astanos“ klubui.
Vilniaus „Žalgiris“
Vilniaus „Žalgiris“ / Sauliaus Čirbos nuotr.

Vilniuje prieš savaitę rungtynės baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Astanoje kazachai bandė atsigriebti ir rungtynes pradėjo aktyviai. Tai davė vaisių 31-ąją minutę, kai po tikslaus perdavimo nuo kampinio gairelės gynėjas Marinas Aničičius smūgiu galva siuntė kamuolį į vartus. Po pirmojo kėlinio kazachai pirmavo pelnytai. Pagal smūgius į vartų plotą jų persvara buvo 6:1.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai bandė išlyginti rezultatą ir suaktyvino žaidimą. Gerą progą turėjo Saulius Mikoliūnas, bet smūgiavo tiesiai į vartininką. Netrukus jį pakeitė Bahrudinas Atajičius.

„Žalgirio“ atkaklumas atsipirko 57-ąją minutę, kai brazilas Elivelto prasiveržė ir rikošetu iš baudos aikštelės prieigų siuntė kamuolį į vartų tinklą. Tai buvo pirmasis „Žalgirio“ įvartis po 14 sausų kėlinių Europoje. Daugkartiniai Lietuvos čempionai oficialiose rungtynėse Europoje pastarąjį kartą buvo įmušę 2013 metų rugpjūčio 8 dieną į Poznanės „Lech“ vartus.

Jau per pridėtą laiką „Žalgirį“ nokautavo antras Marino Aničičiaus įvartis. Sumaištis „Žalgirio“ baudos aikštelėje kilo po tolimo perdavimo.

S.Klevinskas nepasiekė kamuolio ir šį kazachai tuoj pat pasiuntė į ypač pavojingą zoną.

Žalgiriečiai dar bandė gelbėti situaciją iš išmušti kamuolį nuo vartų, tačiau nesėkmingai. Po Mamadou Mbodjio spyrio nuo vartų linijos kamuolys pataikė į M.Aničičiaus ranką ir šis įskriejo į vartus.

Kitame etape „Astana“ susitiks su Glazgo „Celtic“ ir „Lincoln Red Imps“ poros nugalėtoju.

Antrasis kėlinys: Astana“ – „Žalgiris“ 2:1

90+3 min. ĮVARTIS. Vilniečiams visgi nepavyko apsiginti. Antrą įvartį įmušė M.Aničičius.

85 min. B.Kaludjerovičių keitė Marius Žaliūkas.

77 min. M.Ljujičius keitė įvarčio autorių Elivelto.

64 min. M.Mužikovas už šiurkščią pražangą nubaustas geltona kortele.

57 min. ĮVARTIS. Elivelto prasiveržė ir rikošetu iš baudos aikštelės prieigų siuntė kamuolį į vartų tinklą.

54 min. Pirmasis keitimas. S.Mikoliūną pakeitė Bahrudinas Atajičius.

50 min. Saulius Mikoliūnas smūgiavo tiesiai į varžovų vartininką. Pirma pavojingesnė proga antrajame kėlinyje.

Pirmas kėlinys: „Astana“ – „Žalgiris“ 1:0

45 min. Po įvarčio lietuviai bandė žaisti aktyviau, tačiau nieko pavojingo nesukūrė. Kazachai pelnytai pirmavo 1:0. Pagal smūgius į vartų plotą jų persvara buvo 6:1.

41 min. Linas Klimavičius stabdė Y.Kabanangą prie baudos aikštelės, teisėjas skyrė geltoną kortelę lietuviui.

31 min. ĮVARTIS. Po tikslaus perdavimo nuo kampinio gairelės gynėjas Marinas Aničičius smūgiu galva siuntė kamuolį į vartus – 1:0 priekyje buvo „Astana“.

22 min. Po dvikovos su varžovu Mamadou ir vėl teko keistis šortus. Tai jau antras kartas per vieną kėlinį.

18 min. Žalgiriečiai uždirbo baudinį link kazachų vartų. Mantas Kuklys siuntė kamuolį arčiau vartų, vartininkas jį iškumščiavo. Tai buvo pirmas lietuvių smūgis į vartų plotą. Varžovai jau turėjo tris.

12 min. Po įnirtingos kovos su varžovais Mamadou Mbodjiui teko keisti suplėšytą aprangą.

11 min. „Žalgiris“ pakėlė pirmąjį kampinį, bet varžovai išmušė kamuolį toliau nuo vartų.

10 min. Rungtynių pradžioje šeimininkai intensyviai siekė greito įvarčio, tačiau itin pavojingų progų nesukūrė.

Startinės sudėtys:

„Astana“: N.Eričius, M.Aničičius, N.Maksimovičius, A.Ibraimi, I.Šitovas, T.Nuserbajevas, P.Twumasi, Y.Logvinenko, J.Kabananga, D.Šomko ir R.Canas.

„Žalgiris“: Saulius Klevinskas, Egidijus Vaitkūnas, Linas Klimavičius, Mamadou Mbodjis, Donovanas Slijngardas, Slavko Blagojevičius, Mantas Kuklys, Elivelto, Saulius Mikoliūnas, Vytautas Lukša, Andrija Kaludjerovičius.