Konfederacijų taurėje – gražios Meksikos ir Portugalijos lygiosios

Rusijoje vykstančiame Konfederacijų taurės turnyre užfiksuotos pirmosios lygiosios. Antrosiose A grupės rungtynėse Meksika ir Portugalija išsiskyrė taikiai 2:2 (1:1). A lygos lydere išliko Rusijos rinktinė.
Cedrico Soareso įvartis
Cedricas Soaresas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynių pradžioje drąsiau žaidė Meksikos rinktinė, dažnai spaudusi portugalus jų pačių aikštės pusėje. Vis dėlto labai pavojingų epizodų Meksikos futbolininkai nesukūrė.

21-ąją mačo minutę C.Ronaldo tolimu baudos smūgiu pataikė į sienelę, tada pakartotinu bandymu sudrebino vartų skersinį, o kamuoliui dar kartą atšokus, Pepe nukreipė jį į vartus.

Vis dėlto aikštės teisėjas iškart kreipėsi į prie vaizdo pakartojimų pulto sėdintį teisėją, kuris užfiksavo nuošalę. Įvartis nebuvo įskaitytas.

Tačiau po šio epizodo portugalai savotiškai atsigavo ir sukūrė dar pora neblogų progų, o 35-ąją minutę galiausiai pasiekė įvartį. Cristiano Ronaldo vienas pavojingai įsiveržė į baudos aikštelę, trys meksikiečiai šoko prie jo ir puolėjas puikiu perdavimu visiškai laisvą prieš vartininką išvedė Ricardo Quaresma.

R.Quaresma įvartis

Meksikiečiai nesutriko ir rezultatą išlygino dar pirmajame kėlinyje. 42-ąją minutę po aukšto perdavimo į baudos aikštelę suklydo portugalų gynėjai, leidę Carlosui Velai priimti kamuolį būnant netoli vartų. Šis atliko nestiprų aukštą perdavimą Javierui Hernandezui, kuris galva stipriai smūgiavo tiksliai į vartus.

Chicharito įvartis

Antrajame kėlinyje žaidimas klostėsi kur kas lėčiau ir rungtynėms artėjant prie pabaigos – atsargiau. Vis dėlto prieš pat mačo pabaigą portugalai įjungė aukštesnę pavarą ir sukūrė kelias geras progas.

85-ąją minutę vos aikštėje pasirodžiusio Andre Silva smūgį galva paskutinė akimirką atmušė meksikiečių vartininkas.

Jau netrukus meksikiečiai vis dėlto traukė kamuolį iš vartų, kai po sumaišties baudos aikštelėje pražiopsojo gynėją Sedricą Soaresą. 86-ąją minutę gynėjas klastingu smūgiu įmušė savo pirmąjį karjeros įvartį nacionalinėje rinktinėje.

C.Soareso įvartis

Portugalai galėjo įmušti ir trečiąjį įvartį, bet nepavyko o tai leido išsigelbėti meksikiečiams.

Jau per teisėjo pridėtą laiką kampinį pakėlus Jonatanui dos Santosui įvartį galva varžovų apsuptyje pelnė Hectoras Moreno.