Lietuvos salės futbolininkų klaidas išnaudoję prancūzai triumfavo Vilniuje

Nepavyko. Lietuviai kovojo ir kandžiojosi, tačiau labiau patyrę Prancūzijos salės futbolininkai išnaudojo lietuvių klaidas ir iš sostinės „Siemens“ arenos išsivežė pergalę. 2018 m. Europos salės futbolo čempionato (UEFA Futsal EURO) atrankos rungtynėse jie Lietuvos rinktinę įveikė rezultatu 3:1 (1:1) ir prasibrovė į kitą etapą.
Salės futbolo varžybos tarp Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių
Salės futbolo varžybos tarp Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Primename, jog Lietuvos rinktinės lygiosios šiame mače netenkino, mat prancūzai trečią grupės komandą Andorą įveikė didesniu įvarčių santykiu (5:0, lietuviai laimėjo 5:1).

Prancūzai pateko į kitą atrankos etapą Turkijoje, kur susitiks su Turkijos, Rusijos ir Slovakijos rinktinėmis.

Jau 6 minutę prancūzai pasinaudojo grubia lietuvių klaida ir išsiveržė į priekį. Perėmę kamuolį netoli lietuvių vartų prancūzai dviese atsidūrė prieš Mindaugą Labucką. Pergudravę lietuvių vartininką, varžovai tiesiog parideno kamuolį į tuščius vartus, pasižymėjo Landry N’Gala (0:1).

10 minutę Lietuvos rinktinė surengė puikią kontrataką ir rezultatą išlygino. Po juvelyrinio Justino Gulbino perdavimo kamuolį į vartus nukreipė Arūnas Šteinas (1:1).

Prancūzai per pirmą kėlinį atliko 15 smūgių, lietuviai – tik 4.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui dar kartą grubiai suklydo Artūr Juchno. Kamuolį perėmęs Abdessamadas Mohammedas akimirksniu jį pasiuntė į vartus (1:2).

Lietuviai vis agresyviau atakavo, tačiau pramušti prancūzų gynybos niekaip nepavyko. Paskutinėmis sekundėmis, kai lietuviai kilo į lemtingą šturmą ir vartininką pavertė aikštės žaidėju, prancūzai apsigynė ir tolimu smūgiu iš savo aikštės pusės pelnė trečią įvartį (1:3). Pasižymėjo Sidas Belhaj.

„Pirmasis kėlinys parodė, jog žaidžia ne pavardės. Turi būti drausmė, drausmė ir dar kartą drausmė“, – po pirmojo kėlinio „FutboloTV“ rungtynių eigą pakomentavo „Baltijos“ klubo treneris Aurelijus Vekerotas.

„Kokie lietuvių ginklai antrajame kėlinyje? Kantrybė ginantis ir ieškoti progos kontraatakose. Matome, kad ilgi perdavimai nepasiteisina, prancūzai spaudžia ir neleidžia taisyklingai pradėti atakų. Žinoma, jei rezultatas nesikeis, rungtynių pabaigoje teks rizikuoti. Nes mums reikia tik pergalės“.

Treneris pripažino, kad žaisdami prie gausybės žiūrovų lietuvių žaidėjai jaudinasi. „Bet pasibaigus mačui, manau, visi džiaugsis sužaidę tokioje aplinkoje. Tai geriausia motyvacija“, – pridūrė A.Vekerotas.

Rungtynes arenoje stebėjo 4181 žiūrovas.

Komandų sudėtys:

Prancūzija

Vartininkas: Djamel Haroun. Aikštės žaidėjai: Sid Belhaj, Azdine Aigoun, Abdessamad Mohammed, Adrien Gasmi. Atsarginiai: Ba El Maarouf Kerroumi (vartininkas), Joevin Duourt (vartininkas), Kamel Hamdoud, Samba Kebe, Anas Dlimsi, Landry N’Gala, Nassim Boudebibah, Samir Alla, Souheil Mouhoudine. Treneris: Pierre Jacky.

Lietuva

Vartininkas: Mindaugas Labuckas. Aikštės žaidėjai: Artūr Juchno, Arūnas Šteinas, Jurij Jeremejev, Justas Gulbinas Atsarginiai: Erlandas Duršlikas (vartininkas), Ramūnas Radavičius, Justinas Zagurskas, Benas Olencevičius, Pavelas Smolkovas, Lukas Sendžikas, Arsenij Buinickij, Tomas Baučma, Paulius Sakalis. Treneris: Kęstutis Rudžionis.