TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Ilgai snaudę Nyderlandai patiesė Senegalo „liūtus“

Kol kas įtempčiausiose pasaulio čempionato rungtynėse Nyderlandų rinktinė išliejo kibirus prakaito, bet galiausiai 2:0 sugebėjo palaužti Afrikos čempioną Senegalą.

Pirmajame kėlinyje įvarčių žiūrovai nepamatė, nors progų susikūrė abi komandos. Nyderlandai buvo aštresni, tačiau jiems pritrūko paskutinio tinkamo sprendimo.

Antrajame kėlinyje žaidimas dar kiek nurimo, tačiau galiausiai Nyderlandai pasiekė savo.

Ėjo 84-oji rungtynių minutė, kuomet Frenkie de Jongas pasiuntė puikų perdavimą į baudos aikštelę, o varžovų vartininką Edouardą Mendy aplenkęs planetos pirmenybių debiutantas Cody Gakpo smeigė kamuolį į tinklą.

Šis sezonas yra tiesiog nuostabus 23-ejų Eindhoveno PSV atstovui: per 27 rungtynes jis, skaičiuojant klubą ir rinktinę, pelnė 15 įvarčių ir atliko net 18 rezultatyvių perdavimų.

Taškai ant „i“ sudėlioti buvo jau devintąją pridėto laiko minutę. Edouardas Mendy atrėmė pirmąjį varžovo smūgį, tačiau tuomet Amsterdamo „Ajax“ atstovas Davy Klaassenas suskubo prie kamuolio ir mušė tiksliai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Davy Klaassenas

Tai buvo pirmosios istorijoje Nyderlandų ir Senegalo rungtynės, tai ir pirmas kartas, kuomet šios dvi rinktinės žaidžia tame pačiame pasaulio čempionate.

Pirmosiose A grupės rungtynės vyko sekmadienį, jose Ekvadoras 2:0 nugalėjo Katarą.

Susitikimo eigą galėjote sekti su 15min.

Rungtynių eiga. Nyderlandai – Senegalas 2:0

Antras kėlinys.

90+9 min. ĮVARTIS! Neužtikrintai E.Mendy atrėmė varžovo smūgį, o tuomet prie kamuolio suskubo Davy Klaassenas. 2:0 ir tai jau tikrai viskas.

90 min. Aštuonios pridėto laiko minutės!

84 min. ĮVARTIS! Na pagaliau! Pralaužia ledus Nyderlandų komanda! Cody Gakpo sulaukė Frenkie de Jongo perdavimo ir galva nukreipė kamuolį į tinklą. Senegalo vartininkas Edouardas Mendy dar bandė gelbėti situaciją, bet palikęs vartus kamuolio nepasiekė.

77 min. Nyderlandai vis dar nėra smūgiavę į varžovų vartų plotą.

73 min. Puikią progą turėjo Idrissa Gana Gueye'is, bet jo smūgį atrėmė vartininkas. Tiesa, vėliau dar ir nuošalė buvo užfiksuota.

68 min. Memphis Depay'us žengė į aikštę. Panašu, kad atsigavęs po traumos ir gali sužaisti pusvalanduką. Pastaruoju metu abiejų komandų puolimas pritilo.

53 min. Virgilas van Dijkas kampinio metu surado kamuolį baudos aikštelėje, tačiau smūgį atliko virš vartų.

46 min. Rungtynės tęsiasi!

Pirmas kėlinys.

45 min. Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių.

29 min. Oho kaip klysta Nyderlandai savo baudos aikštelėje. Tiesa, senegaliečiai už klaidą nubausti nesugeba.

19 min. Koookia Nyderlandų ataka, tačiau įvarčiu ji vėl nesibaigia. Užsižaidė su kamuoliu Frenkie de Jongas ir net smūgio iš puikios pozicijos neatliko.

10 min. Labai aktyvi rungtynių pradžia kol kas. Abi komandos žaidžia drąsiai ir ieško progų. Tiesa, ne sausakimšas stadionas stebi šią dvikovą – matoma labai daug tuščių vietų.

4 min. Pirma rimta proga šiose rungtynėse, ją susikūrė Nyderlandai, tačiau Stevenas Bergwijnas kamuolio nepasiekė.

1 min. Rungtynės prasidėjo!

Visas pasaulio futbolo čempionato naujienas kviečiame sekti specialiame 15min puslapyje „Futbolo mėnuo“.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti