„Liverpool“ pralaimėjo „amžiaus lenktynes“ – „Manchester City“ apgynė čempionų titulą

„Manchester City“ nepaslydo ant paskutinio laiptelio. Pepo Guardiolos auklėtiniai paskutinėse „Premier“ lygos rungtynėse išvykoje 4:1 įveikė „Brighton & Hove Albion“ futbolininkus ir apgynė Anglijos čempionų titulą. Tik vieną pralaimėjimą per visą sezoną patyręs „Liverpool“ liko antras.
„Manchester City“ triumfas „Premier“ lygoje
„Manchester City“ triumfas „Premier“ lygoje / „Scanpix“ nuotr.

27-ą minutę Glennas Murray'us smūgiu galva po kampinio išvedė „Brighton & Hove Albion“ į priekį, bet jau po minutės Sergio Aguero rezultatą išlygino, pasiųsdamas kamuolį varžovų vartininkui tarp kojų.

38-ą minutę Aymericas Laporte „uždarė“ nuo kampinio gairelės atliktą perdavimą ir „Manchester City“ atsidūrė priekyje.

Antrajame kėlinyje „Manchester City“ smogė dar dvejais įvarčiais – pasižymėjo Riyadas Mahrezas (63 min.) ir Ilkay'us Gundoganas (72 min.).

„Miestiečiai“ Anglijos pirmenybes užbaigė iškovodami 14 pergalių iš eilės, o „Brighton & Hove Albion“ nelaimėjo nė vieno iš pastarųjų 9 mačų – 6 pralaimėjimai, 3 lygiosios.

„Scanpix“ nuotr./„Manchester City“ triumfas „Premier“ lygoje

Iki paskutinės akimirkos į nugarą čempionams kvėpavęs „Liverpool“ paskutiniame ture 2:0 įveikė „Wolves“ ekipą, bet lieka be titulo. Paskutinį kartą šalies čempionu „Liverpool“ tapo 1990 metais.

Abu įvarčius „Liverpool“ klubui pelnė Sadio Mane (17 ir 81 min.).

S.Mane paguoda – kartu su komandos draugu Mohamedu Salah ir „Arsenal“ puolėju Pierre'u-Emericku Aubameyangu, kuris paskutiniame ture taip pat pasižymėjo dvejais įvarčiais, tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju. Visi trys pasižymėjo po 22 kartus.

„Scanpix“ nuotr./„Liverpool“ futbolininkai

Tai buvo tik aštuntas kartas lygos istorijoje, kai titulo savininkas paaiškėjo tik pasutiniame ture. Čempionų taurė į „American Express Community“ stadioną Braitone buvo atgabenta sraigtasparniu tik tuomet, kai nuaidėjo finalinis švilpukas.

P.Guardiolos treniruojamas „Manchester City“ per dvejus metus „Premier“ lygoje iškovojo 198 taškus. Pirmą kartą nuo Alexo Fergusono laikų „Premier“ lygos čempionams pavyko apginti titulą.

„Liverpool“ iškovojo 97 taškus ir liko antras. Iki šiol per visą „Premier“ lygos istoriją tik kartą tiek taškų nebūtų užtekę titului – praėjusiais metais, kai „Man City“ tirumfavo su 100 taškų. Neužteko ir šiemet.

Dar niekad „Premier“ lygos istorijoje nebuvo taip, kad 30 pergalių pasiekusi ir 97 taškus iškovojusi komanda nelaimėtų titulo.

Tačiau Goal.com „Manchester City“ ir „Liverpool“ kovą pavadino „didingiausiomis lenktynėmis dėl titulo per visą istoriją“.

„Manchester City“ laimėjo ketvirtą šiuolaikinės „Premier“ lygos titulą. Daugiau kartų trofėjų į viršų kėlė tik „Manchester United“ (13) ir Londono „Chelsea“ (5).

Trečią vietą išsaugojo Lesteryje neįmušęs ir nulinėmis lygiosiomis su „Leicester City“ sužaidęs Londono „Chelsea“ klubas (72 taškai), mat į trejetuką pretendavęs „Tottenham“ namuose neįveikė „Everton“ – 2:2.

Čempionų lygos finale žaisiantis „Tottenham“ finišavo su 71 tašku.

Ericas Dieris jau 3-ią minutę išvedė „Tottenham“ į priekį, bet „Everton“ atsakė dvejais Theo Walcotto (69 min.) ir Cenko Tosuno (72 min.) įvarčiais. Christianas Eriksenas 75-ą minutę rezultatą išlygino.

„Scanpix“ nuotr./Ole Gunnaras Solskjaeras ir Jesse Lingardas

Niūria gaida sezoną užbaigė „Manchester United“ klubas, namuose 0:2 nusileidęs su „Premier“ lyga atsisveikinančiam „Cardiff City“ klubui. Abu įvarčius Velso ekipai pelnė Nathanie Mendez-Laingas (23 ir 54 min.).

„Manchester United“ liko šeštoje vietoje, penktąją palikdamas Londono „Arsenal“ ekipai, kuri paskutiniame ture 3:1 susitvarkė su „Burnely“.