Kaip lygūs su lygiais: „Celtic“ neužkariavo „Sūduvos“ tvirtovės

Marijampolės „Sūduvą“ garsūs vardai išgąsdino tik pačioje rungtynių pradžioje. Greitą įvartį praleidę Lietuvos čempionai atsitiesė ir Europos lygos atrankos lemiamą kvalifikacinį etapą pradėjo lygiosiomis 1:1 su Glazgo „Celtic“.
Marijampolės „Sūduva“ – Glazgo „Celtic“
Marijampolės „Sūduva“ – Glazgo „Celtic“ / nuotr. Evaldo Šemioto

Atsakomąsias rungtynes, kuriose ir bus išduotas bilietas į Europos lygos grupių etapą, komandos žais kitą ketvirtadienį Glazge.

Gausiai „Arvi“ areną užpildžiusius sirgalius škotai nutildė jau 3-ąją minutę, kai po Michaelio Johnstono perdavimo įvartį galvą įmušė Olivieris Ntchamas.

Tačiau žalia šventė truko neilgai: jau 13-ąją minutę „Sūduva“ meistriškai išnaudojo standartinę situaciją ir atstatė pusiausvyrą. Po juvelyrinio Vaido Slavicko perdavimo priešais vartininką išniro Ovidijus Verbickas ir galva nukreipė kamuolį į tinklą.

Pirmas kėlinys taip ir baigėsi, tačiau „Sūduva“ iki pertraukos rimto pavojaus nesukūrė.

Vis dėlto po pasitarimo sugrįžę Lietuvos čempionai ėmėsi iniciatyvos ir antrosios rungtynių pusės pradžioje kaip reikiant pakuteno nervus vartininkui Craigui Gordonui: iš pradžių jis pirštų galais į užribį nukreipė Rigino Cicilios smūgį, o jau po kelių minučių dirbo po Juliaus Kasparavičiaus bandymo.

Vėliau škotai iniciatyvą susigrąžino, tačiau jos paversti pergalingu įvarčiu nesugebėjo.

Rungtynių eiga. Marijampolės „Sūduva“ – Glazgo „Celtic“ 1:1

Antras kėlinys. „Sūduva“ – „Celtic“

88 min. Rungtynės eina į pabaigą, o škotai rengia atakas, tačiau jos kol kas nevaisingos.

80 min. Arenos pranešėjas informavo, kad rungtynes stebi 5100 žiūrovų.

74 min. „Celtic“ pamažu sugrįžo prie atakų ir pradėjo vis aktyviau grasinti „Sūduvos“vartams.

65 min. Dvigubas keitimas „Celtic“ komandoje. Panašu, kad Brendanas Rodgersas nėra patenkintas tuo, ką mato aikštėje.

64 min. Koks J.Kasparavičiaus smūgis! Deja, bet kamuolį atmušė C.Gordonas.

63 min. Marijampoliečių atakų banga nuslūgo, tačiau iniciatyva – vis dar Lietuvos čempionų rankose.

61 min. Kažin ar labai tikėtasi, tačiau „Sūduva“ apgulė „Celtic“ vartus.

60 min. Vladimiras Čeburinas pridėjo greičio atakoje ir į aikštę metė Julių Kasparavičių.

57 min. Glazgo komanda turėjo keletą progų, tačiau pavojingą išpuolį surengė ir aikštės šeimininkai. Tiesa, R.Cicilios smūgį pirštų galais lietė vartininkas ir nukreipė kamuolį į užribį.

49 min. A.Švrljuga pasileido kraštu, tačiau jo smūgis buvo netikslus.

nuotr. Evaldo Šemioto/Marijampolės „Sūduva“ – Glazgo „Celtic“

Pirmas kėlinys. „Sūduva“ – „Celtic“

45 min. M.Dembele paleido galingą smūgį iš toli, tačiau kamuolį sugavo I.Kardumas.

41 min. Kaista aistros. Teisėjas sustabdė rungtynes, nes ant žolės gulėjo O.Verbickas, tačiau tuo itin nepatenkintas buvo „Celtic“ kapitonas S.Brownas, kuris dar ir apsistumdė su keletu šeimininkų žaidėjų. Per akimirką svečių kapitonas tapo nemėgiamiausiu žmogumi Marijampolėje, o kiekvienas jo prisilietimas prie kamuolio buvo palydimas švilpimu.

36 min. Dar vienas gaisras šalia šeimininkų vartų, jį vėl gesino I.Kardumas.

33 min. A.Švrjuga jau antrą kartą grubiai suklydo pirminėje atakos stadijoje. Laimei, kol kas nei viena iš klaidų „Celtic“ nepasinaudojo.

31 min. K.Ajeris puikiai iššoko priešais I.Kardumą, tačiau smūgiavo tiesiai vartininkui į rankas.

30 min. Nors sirgalių iš Škotijos Marijampolėje yra apie 100, jų kol kas negirdėti.

27 min. Dar viena gera „Celtic“ proga, bet kamuolys skrieja tiesiai I.Kardumui į rankas.

18 min. J.Forrestas smūgiavo į patį vartų kampą, tačiau patikimai sužaidė I.Kardumas.

13 min. ĮVARTIS! Puikiai išpildyta standartinė situacija, kurios smaigalyje atsidūrė ir galva įvartį po tolimo V.Slavicko perdavimo pelnė Ovidijus Verbickas – 1:1.

6 min. Dar vienas perdavimas link O.Ntchamo, tačiau šįkart jo smūgis nebuvo sėkmingas.

3 min. Įvartis. Glazgo „Celtic“ sukūrė ataką kairiuoju kraštu, o galva kamuolį į vartus nukreipė Olivieris Ntchamas – 0:1.

0 min. Marijampolės sirgaliai saviškius į kovą palydėjo atsistoję. Rungtynės prasideda.

Likus 30 min. Likus pusvalandžiui, futbolo gerbėjai išsirikiavo milžiniškose eilėse prie dviejų „Arvi“ stadiono įėjimų.

nuotr. Manto Krasnicko/Eilė prie įėjimo į „Arvi“ stadioną

Likus 3 val. Dar gerokai prieš rungtynes Glazgo „Celtic“ sirgaliai okupavo vieną iš Marijampolės barų. Panašu, kad originalumu svečiai nepasižymėjo, mat baro pavadinime figūravo žodis „pub“. Keli mieste 15min sutikti škotai jau atrodė ne pačios geriausios formos, nors iki mačo pradžios dar buvo likusi ne viena valanda.