Neįtikėtina baudinių drama: mūšyje dėl Supertaurės – „Panevėžio“ triumfas

„Panevėžys“ šventė neįtikėtiną pergalę LFF Supertaurės rungtynėse. Aukštaitijos klubas atsiliko dviem įvarčiais, tačiau sugebėjo išlyginti rezultatą 2:2, o nugalėtojai sprendėsi nuostabioje 11 metrų baudinių serijoje, kurios didvyriu tapo dar po traumos neatsigavęs Rafaelis Broetto.
Supertaurė: Vilniaus „Žalgiris“ - „Panevėžys“
Supertaurė: Vilniaus „Žalgiris“ - „Panevėžys“ / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Šios rungtynės turėjo vykti vasario pabaigoje ir atidaryti Lietuvos futbolo sezoną, tačiau dėl COVID-19 atvejų abiejose komandose mačas buvo nukeltas. Tiesa, šįkart LFF nusprendė abiejų klubų netestuoti.

Rungtynes daug sėkmingiau pradėjo „Žalgiris“. Tomislavas Kišas atsidūrė gražios „Žalgirio“ atakos smaigalyje ir 31-ąją minutę išvedė vilniečius į priekį.

Prabėgus vos 6 minutėms, T.Kišas pasižymėjo ir dar kartą – puolėjas tolimu smūgiu nepaliko jokių šansų Danui Šimkevičiui.

Atrodė, kad „Žalgiris“ kontroliuoja rungtynes, bet tada prieš pat pertrauką teisėjas Robertas Šmitas parodė į 11 metrų žymą, kai Marko Karamarko nugriovė Elivelto baudos aikštelėje. Prie kamuolio stojo į tiksliai į vartus smūgiavo Ernestas Veliulis.

Rezultatas tapo lygus 49-ąją minutę, kai Elivelto sužaidė nuostabiai prieš keletą varžovų ir galingu smūgiu iš maždaug 15 metrų šovė galingai ir tiksliai.

Du kėliniai baigėsi esant lygiam rezultatui, tad komandos dalyvavo 11 metrų baudinių loterijoje. Prieš pat ją vietoje jaunojo Dano Šimkevičiaus panevėžieičiai į aikštę metė traumą vis dar besigydantį R.Broetto, kuris atrėmė net keturis varžovų smūgius.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju išrinktas Elivelto.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Panevėžys“ 2:2 (4:5)

Baudinių serija. (2:3)

1 smūgis. T.Kišas muša tiksliai.

2 smūgis. J.Januševskis neįmušė, jo smūgį atrėmė vartininkas.

3 smūgis. H.Videmontas neįmuša. R.Broetto atrėmė, bet vos vaikšto šis vartininkas.

4 smūgis. C.Kozoronis muša tiksliai – 3:3.

5 smūgis. J.Sylvestras neklysta – 4:3.

6 smūgis. H.Figueredo neklysta – 4:4.

7 smūgis. K.Uzėla neįmuša, R.Broetto yra neįtikėtinas.

8 smūgis. R.Floro nerealizuoja baudinio, E.Gertmonas atmušė.

9 smūgis. I.Tatomirovičiaus smūgis atremtas.

10 smūgis. P.Širvys smūgiuoja į virpstą, neišplėšė pergalės jis – 4:4.

11 smūgis. M.Karamarko irgi muša į vartininką. Neįtikėtina.

12 smūgis. M.Bissi muša ir pergalė „Panevėžio“ rankose!

Antras kėlinys.

90+3 min. Nuostabią progą vėjais paleido S.Vasquezas.

90+1 min. Štai taip! „Panevėžys“ keičia vartininką. Traumą besigydantis Rafaelis Broetto bėga į aikštę vietoje D.Šimkevičiaus.

90 min. Pridėtos trys minutės.

80 min. Lieka vos 10 minučių. Priminsime, kad pratęsimo nebus, iškart būtų mušami 11 metrų baudiniai.

72 min. Pavojingas epizodas. Galva po kampinio smūgiavo „Žalgiris“, tačiau vartininkas sugavo kamuolį.

57 min. H.Videmontas šovė baudos smūgiu, tačiau pataikė į gyvatvorę.

54 min. Labai pavojingas H.Figueredo smūgis, tačiau kamuolys liečia vieną iš žalgiriečių ir skrieja šalia skersinio.

49 min. Oho! Koks įvartis! Elivelto puikiai sužaidė prieš kelis varžovus ir pasiuntė kamuolį į tinklą galingu smūgiu! Lygu – 2:2.

Pirmas kėlinys.

45 min. Štai prašau! 11 metrų baudinys į „Žalgirio“ vartus už pražangą baudos aikštelėje. Ernestas Veliulis prieš pat pertrauką švelnina atsilikimą!

37 min. ĮVARTIS! Tomislavas Kišas dar kartą siunčia kamuolį į tinklą! Šįkart smūgi tolimas , stiprus ir, svarbiausia, labai tikslus – 2:0.

31 min. ĮVARTIS! Puiki „Žalgirio“ ataka, kurios smaigalyje atsidūrė ir įvartį pelnė Tomislavas Kišas. Tiesa, turėtų puolėjas dėkoti Hugo Videmontui ir kitiems komandos draugams, sukūrusiems šią ataką.

25 min. Už tvoros skamba „Žalgirį“ palaikančios dainos, nes stadione žiūrovų būti negali. Vis tik panevėžiečiai kol kas niekuo nenusileidžia čempionams. D.Antanavičius smūgiavo pavojingai, tačiau kamuolys į vartus neskriejo.

15 min. „Ne jūs stovit ant linijos, o teisėjas. Prašyčiau emocijas nuleist“, – „Panevėžio“ suolui pastabą išsakė rezervinis arbitras Robertas Valikonis.

13 min. E.Veliulis puikiai išbėgo į priekį po Elivelto perdavimo, tačiau pasimetė krūtine kamuolį kiek per toli, gaisrą užgesino E.Gertmonas.

8 min. Pavojingas T.Kišo smūgis iš toli. Tiesa, pritrūko tikslumo ir kamuolys praskriejo šalia virpsto.

1 min. Rungtynės prasidėjo!

Startinės komandų sudėtys:

„Žalgiris“: Edvinas Gertmonas, Joelis Bopesu, Tomislavas Kišas, Hugo Videmontas, Ivanas Tatomirovičius, Ogenyi Onazi, Ovidijus Verbickas, Nemanja Ljublisavljevičius, Josipas Tadičius, Marko Karamarko, Mantas Kuklys.

„Panevėžys“: Danas Šimkevičius, Hugo Figueredo, Ernestas Veliulis, Domantas Antanavičius, Jorge Eliasas, Eligijus Jankauskas, Justinas Januševskis, Rafaelis Floro, Matheusas Bissi, Chrysovalantis Kozoronis, Elivelto.