Neįmanoma misija: olandams liko mažytė viltis žaisti pasaulio čempionate

Europoje tęsiasi pasaulio futbolo čempionato atrankos varžybų kovos. Istorinę ir labai svarbią pergalę iškovojo Prancūzija, o Nyderlandų futbolininkams reikia stebuklo, norint žaisti planetos pirmenybėse.
Nyderlandų futbolo rinktinė
Nyderlandų futbolo rinktinė / „Scanpix“/AP nuotr.

A grupėje šansus žaisti pasaulio pirmenybėse iš esmės palaidojo Nyderlandų rinktinė, išvykoje tik 3:1 palaužusi Baltarusijos futbolininkus.

Įvarčius olandams įmušė D.Propperas (24 min.), A.Robbenas (84 min.) ir M.Depay'us (90+3 min.), o baltarusių gretose pasižymėjo M.Volodjko (55 min.).

Lemiamose atrankos rungtynėse spalio 10 dieną Nyderlandai namuose žais su Švedija, tačiau pergalės jiems nepakaks. Kadangi komandos surinkus vienodai taškų visų pirma skaičiuojamas bendras įvarčių santykis, olandams reikia pergalės bent 7:0.

Grupės lydere tapo Prancūzija, išvykoje po vienintelio B.Matuidi įvarčio jau 3-ąją mačo minutę palaužusi Bulgarijos vienuolikę.

Tai buvo pirmoji prancūzų pergalė prieš Bulgarijos rinktinę nuo 1932 metų.

Lemiamos rungtynėse Prancūzija namuose žais su Baltarusija ir pergalės atveju prancūzų pavyti Švedija jau negalėtų.

Vt. Komanda. Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvarč.
6 Liuksmeburgas 9 1 2 6 −18 5

B grupėje eilines pergales iškovojo Portugalijos ir Šveicarijos rinktinės, kurios spalio 10 dieną tarpusavio rungtynėse išsiaiškins grupės laimėtoją ir tiesioginio kelialapio į planetos pirmenybes savininkę.

Be pralaimėjimų atrankoje žygiuojanti Šveicarija namuose be vargo 5:2 sutriuškino Vengrijos rinktinę.

Įvarčius nugalėtojams pelnė G.Xhaka (18 min.), F.Frei'us (20 min.), S.Lichsteineris (83 min.) ir S.Zuberas (43 ir 49 min.).

Vengrams įvarčius įmušė R.Guzmicsas (59 min.) ir R.Ugrai (89 min.).

Portugalai sulaukė netikėto pasipriešinimo išvykoje į Andorą, tačiau galiausiai laimėjo 2:0.

Be Cristiano Ronaldo mačą pradėję Europos čempionai per pirmąjį kėlinį pasižymėti nesugebėjo. Po pertraukos C.Ronaldo žengė į aikštę ir jau 63 min. išvedė savo komandą priekį.

86 min. Andre Silva padidino skirtumą 11 metrų baudiniu.

Šveicarija pirmosios tarpusavio rungtynėse įveikė portugalus 2:0, tačiau pastariesiems atsakomosiose rungtynėse pakaks pergalės ir vieno įvarčio skirtumu. Komandoms surinkus vienodai taškų, pagal taisykles, pirmiausia skaičiuojamas bendras įmuštų ir praleistų įvarčių santykis, kuris gerokai geresnis portugalų.

Vt. Komanda Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvarč.
6 Andora 9 1 1 7 −17 4

H grupėje šansą pasiekti papildomą kvalifikacinį etapą susigrąžino Graikijos rinktinė, išvykoje 2:1 įveikusi Kipro futbolininkus.

Pirmieji mače pasižymėjo būtent kipriečiai, kai įvartį 18 min. įmušė P.Sotiriou. Vis dėlto netrukus K.Mitroglou (24 min.) ir A.Tzolis (26 min.) atsakė dviem įvarčiais.

Ši Graikijos pergalė iš esmės palaidojo Bosnijos ir Hercegovinos viltis žengti į papildomą etapą, mat paskutinėse rungtynėse Graikijos laukia mačas su autsaideriu Gibraltaru, o bosniai žais su Estija.