2025-06-01 21:33

Paryžiuje – PSG pergalės paradas, fiksuojami nauji smurto protrūkiai

UEFA Čempionų lygos nugalėtoja vakar Miunchene tapusi „Paris Saint-Germain“ ekipa šįvakar Paryžiuje pradėjo pergalės paradą.
PSG pergalės paradas
PSG pergalės paradas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Atviras autobusas pajudėjo nuo Triumfo arkos, prieš tai į orą pakilus mėlyniems, baltiems ir raudoniems dūmams.

Planuojama, kad Eliziejaus laukuose PSG su istoriniu trofėjumi sveikins daugiau nei 100 tūkst. sirgalių.

Priminsime, kad vakar ispano Luiso Enrique auklėtiniai net 5:0 sutriuškino Italijos vicečempionę Milano „Inter“ ekipą. Tai – didžiausias skirtumas Čempionų lygos finalų istorijoje.

Pirmasis PSG triumfas sukėlė euforiją Paryžiuje ir visoje Prancūzijoje, kuri, deja, netruko peraugti į masinius neramumus.

Pranešta apie dvi mirtis, beveik 600 sulaikytų, net 692 gaisrus, įskaitant 264 padegtus automobilius, išdaužytas vitrinas ir apiplėštas parduotuves.

Sužeista 18 policijos pareigūnų, vienam iš jų sukelta dirbtinė koma dėl pirotechnikos sukeltų sužeidimų.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Siaubas Paryžiaus gatvėse
ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Siaubas Paryžiaus gatvėse

Baiminamasi, kad naujų neramumų Paryžiaus gatvėse nesukeltų ir sekmadienio čempionų paradas.

Skelbiama, kad jau įvyko ir naujų susirėmimų su pareigūnais. PSG sirgaliai buvo nepatenkinti tuo, kad negalėjo atsidurti arčiau palaikomos savo komandos, ir bandė prasibrauti jėga.

Ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, ir PSG klubas griežtai pasmerkė smurto protrūkius.

Emmanuelis Macronas sveikina PSG klubą / AFP
Emmanuelis Macronas sveikina PSG klubą / AFP

„Tai turėtų būti bendras džiaugsmas, o ne neramumai ir netvarka, – rašė PSG klubas. – Šie nesusiję įvykiai yra visiškos priešingybės mūsų klubo vertybėms ir jokiu būdu neatspindi didžiosios dalies mūsų sirgalių elgesio.“

Skelbiama, kad Čempionų lygos finalą vien Prancūzijos televizijos eteryje stebėjo beveik 12 mln. gyventojų.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą