Paskutinis į Čempionų lygos atkrintamąsias prasmuko „Atletico“

Trečiadienio vakarą baigėsi UEFA Čempionų lygos grupių etapas. Paskutinį bilietą į atkrintamąsias nugvelbė Madrido „Atletico“ futbolininkai.
Joao Felixas
Joao Felixas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

D grupė

Prieš paskutinį turą vienintelis nežinomasis buvo likęs D grupėje, bet šią intrigą labai greitai išsklaidė Madrido „Atletico“.

Ispanijos klubui, norint žengti tolyn, reikėjo pergalės namuose prieš Maskvos „Lokomotiv“ ir jau 16-ąją minutę šeimininkus į priekį išvedė baudinį realizavęs Joao Felixas, kai Rifatas Žemaletdinovas savo baudos aikštelėje sužaidė ranka.

Tiesa, išsiveržti į priekį Madrido komanda galėjo dar anksčiau, bet 2-ąją minutę Kieranas Trippieras nerealizavo baudinio.

54-ąją minutę persvarą įtvirtino ir duris į kitą etapą ispanams atvėrė Felipe.

Kitame D grupės mače vietą atkrintamosiose jau anksčiau užsitikrinęs Turino „Juventus“ svečiuose 2:0 palaužė Leverkuzeno „Bayer“. 75-ąją minutę įmušė Cristiano Ronaldo, o per pridėtą laiką tašką padėjo Gonzalo Higuainas.

Madrido „Atletico“ – Maskvos „Lokomotiv“ 2:0
16' [1:0] Joao Felixas (11m)
54' [2:0] Felipe

Leverkuzeno „Bayer“ – Turino „Juventus“ 0:2
75' [0:1] Cristiano Ronaldo
90' [0:2] Gonzalo Higuainas

D grupė
1. Juventus 6 5 1 0 12:4 16
2. Atletico 6 3 1 2 8:5 10
3. Bayer 6 2 0 4 5:9 6
4. Lokomotiv 6 1 0 5 4:11 3

A grupė

A grupėje staigmenomis nepakvipo, nors „Paris Saint Germain“ ir Madrido „Real“ jau prieš šį turą buvo užsitikrinę vietas aštuntfinalyje.

„Karališkasis“ klubas svečiuose jaunų brazilų Rodrygo ir Junioro Viniciaus bei Luka Modričiaus įvarčių dėka 3:1 palaužė „Brugge“, o Prancūzijos čempionai savo aikštėje net 5:0 sudaužė Stambulo „Galatasaray“.

„Paris Saint Germain“ – Stambulo „Galatasaray“ 5:0
32' [1:0] Mauro Icardi
35' [2:0] Pablo Sarabia
47' [3:0] Neymaras
63' [4:0] Kylianas Mbappe
83' [5:0] Edinsonas Cavani

„Brugge“ – Madrido „Real“ 1:3
53' [0:1] Rodrygo
55' [1:1] Hansas Vanakenas
64' [1:2] Junioras Vinicius
90' [1:3] Luka Modričius

A grupė
1. Paris SG 6 5 1 0 17:2 16
2. Real 6 3 2 1 14:8 11
3. Brugge 6 0 3 3 4:12 3
4. Galatasaray 6 0 2 4 1:14 2

B grupė

Vokietijos čempionas Miuncheno „Bayern“ įsirašė į Čempionų lygos istoriją, laimėjęs visus šešis grupės mačus. Tai šį sezoną pavyko padaryti vieninteliam Bavarijos klubui.

Iki šiol per turnyro istoriją pirmą etapą idealiu grafikų buvo pavykę pražygiuoti tik „Milan“ (1992–93), „Paris Saint Germain“ (1994–95), Maskvos „Spartak“ (1995–96), „Barcelona“ (2002–03) ir Madrido „Real“ (2011–12, 2014–15) komandoms.

Paskutiniame grupės mače Hansi Flicko auklėtiniai 3:1 namuose pranoko taip pat į aštuntfinalį patekusius Londono „Tottenham Hotspur“.

Kitame grupės mače Pirėjo „Olympiakos“ vėlyvo įvarčio dėka 1:0 namuose palaužė Belgrado „Crvena zvezda“. Ši pergalė graikams lėmė trečią vietą ir kelialapį į Europos lygą.

Miuncheno „Bayern“ – Londono „Tottenham Hotspur“ 3:1
14' [1:0] Kingsley Comanas
20' [1:1] Ryanas Sessegnonas
45' [2:1] Thomasas Mulleris
64' [3:1] Philippe Coutinho

Pirėjo „Olympiakos“ – Belgrado „Crvena zvezda“ 1:0
88' [1:0] Youseffas El Arabi

B grupė
1. Bayern 6 6 0 0 24:5 18
2. Tottenham Hotspur 6 3 1 2 18:14 10
3. Olympiakos 6 1 1 4 8:14 4
4. Crvena zvezda 6 1 0 5 3:20 3

Tarp šešiolikos aštuntfinalio dalyvių bus po keturis Anglijos ir Ispanijos klubus. po tris komandas turės italai ir vokiečiai, dvi – prancūzai.

Pirmą kartą per šiuolaikinę šio turnyro istoriją atkrintamosiose žais tik penkių stipriausių Europos šalių lygų komandos.

Aštuntfinalio burtai bus traukiami pirmadienį 13 val.