Pirmoji pergalė: Vilniaus „Žalgiris“ tapo Lietuvos čempionato lyderiu

Vėl užsidėti pernai nukritusią Lietuvos čempiono karūną siekiantis Vilniaus „Žalgiris“ pergalingai pradėjo naująjį „TOPsport A lygos“ sezoną.

Vladimiro Čeburino auklėtiniai sekmadienį Marijampolėje 1:0 (1:0) palaužė Alytaus „Dainavos“ futbolininkus.

Vilniečiai kol kas vieninteliai šventė pergalę naujajame A lygos sezone – pirmosios trejos rungtynės baigėsi lygiosiomis, tad iš karto tapo vienvaldžiais čempionato lyderiais.

Vienintelį įvartį pirmojo kėlinio viduryje mušė „Žalgirio“ kapitonas Ovidijus Verbickas (27 min.), pirmasis suskubęs prie varžovo blokuoto kamuolio.

Pagal smūgius į vartus žalgiriečiai dominavo net 13:2 (4:1 į vartų plotą) ir kėlė 7 kampinius („Dainava“ – nė vieno).

Pačioje mačo pradžioje į priekį buvo pabėgęs Davoras Rakičius, visgi, Younnas Zohory puolėjo bandymą smūgiuoti spėjo nuslopinti.

Kitoje aikštės pusėje į starto sudėtį žengęs Meinardas Mikulėnas privertė komandą gelbėti Volodymyrą Krynskį, netrukus itin dėkingai atšokusio kamuolio į vartus nenukreipė Nikola Petkovičius.

„Dainavai“ teko atlikti priverstinį keitimą – smūgį kamuoliu gavusį Laminą Jawara pakeitė Renatas Banevičius. 27-ąją minutę žaidybinį pranašumą žalgiriečiai pavertė įvarčiu, kai vienu lietimu tiksliai kamuolį į vartus nukreipė Ovidijus Verbickas. Kiek vėliau saugas galėjo džiaugtis dubliu, bet nuo jo bandymo apsigynė V. Krynskis.

Kėliniui artėjant į pabaigą dainaviečiai surengė aštresnį išpuolį. Progą tolimam smūgiui susikūrė Artiomas Baftalovskis, ukrainiečio spirtą kamuolį sugavo „Žalgirio“ gretose debiutavęs vartininkas Arpadas Tordai.

Po pertraukos abi ekipos turėjo mažiau progų. M.Mikulėną pakeitė kitas „Žalgirio“ talentas Romualdas Jansonas.

76-ąją minutę kitas debiutantas Leandro Fernandesas surado O.Verbicką, bet nuo jo atakos apsigynė V.Krynskis.

Artėjant akistatai į pabaigą, „Dainava“ susikūrė geriausią šansą – Aaronas Olugbogi atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur Ignas Kružikas galva smūgiavo greta virpsto.

„Žalgiris“, metęs į kovą ir jauną puolėją Patriką Matyžonoką, atsilaikė ir su 3 taškais pakilo į turnyro lentelės viršūnę.