2025-09-17 11:03

Po karšto taurės pusfinalio – kritika dėl baudinio ir varžovų elgesio: „Kultūra kaimo jaunimui“

Pirmasis FPRO LFF taurės finalo dalyvis paaiškėjo po daug diskusijų sukėlusių sprendimų ir kortelių lietaus antrajame kėlinyje.

Po tylaus pirmojo kėlinio – arbitras Manfredas Lukjančukas jame neparodė nė vienos kortelės – antrasis prasidėjo sprendimu skirti 11 metrų baudinį į šeimininkės Marijampolės „Sūduvos“ vartus.

Nors pakartojime kyla abejonių, ar pirmasis kamuolį lietė vėliau kritęs „Panevėžio“ saugas Elivelto, ar išmušti jį bandęs Steve'as Lawsonas, rungtynėse dirbęs VAR nepakvietė aikštės teisėjo dar sykį peržiūrėti epizodo.

Baudinio momentas nuo 1:42:

VIDEO: FPRO LFF taurė | Pusfinalis | Marijampolės „Sūduva“ – FK „Panevėžys“ | Apžvalga

„Labai daug klausimų kelia 11 metrų baudinys, – po rungtynių kalbėjo „Sūduvos“ strategas Donatas Vencevičius.

– Atvažiuoji teisėjauti pusfinalio rungtynėms, manau, turi žinoti žaidėjus, kurie žaidžia, kaip jie elgiasi. Mano nuomone, baudinio tikrai nebuvo. Bet paskyrė... Yra VAR. Sunku dar kažką komentuoti.“

Galiausiai antrajame kėlinyje buvo parodytos net 11 geltonų kortelių (dvi iš jų virto raudona) ir viena tiesioginė raudona. Jau per pridėtą laiką iš aikštės buvo išvaryti du „Panevėžio“ futbolininkai.

Vida Press nuotr./Manfredas Lukjančukas
Vida Press nuotr./Manfredas Lukjančukas

Dar griežčiau baudinio situaciją įvertino buvęs UEFA inspektorius Paulius Malžinskas, savo nuomonę viešai išsakęs asmeniniame tinklaraštyje „12 jardų“: „Tokie sprendimai yra visiškas žaidimo nesupratimas ir nepagarba jo didenybei futbolui, nes futbolo tokiuose baudiniuose nėra. Jis palaidojamas grojant VAR muzikai. Amen.“

„Neturiu jokių pretenzijų žaidėjams. Žaidėme gana neblogai. Ypač pirmajame kėlinyje. Turėjome šimtaprocentinę progą. Būtume įmušę, gal kitaip rungtynės būtų pasisukusios? Bandėme lyginti, ėjome į priekį, turėjome kelias pusproges, bet prasileidome. Gerą įvartį įmušė „Panevėžys“ po kontratakos. Taip kad taurės finalas – be mūsų“, – reziumavo D.Vencevičius.

Vytauto Kuralavičiaus nuotr./Donatas Vencevičius
Vytauto Kuralavičiaus nuotr./Donatas Vencevičius

Čia pat pažėręs priekaištų pergalę 2:0 šventusių varžovų elgesiui: „Emocijos sporte buvo, yra ir bus, bet jas kartais reikia mokėti suvaldyti. Tas kai kurių „Panevėžio“ žaidėjų elgesys po rungtynių – žemiau kritikos. Kaip sakydavo mano pirmas treneris – jeigu nežinai, kaip elgtis, yra parduodamos tokios knygutės: „Kultūra kaimo jaunimui“. Perskaitysi ir galbūt truputį kitaip elgsiesi. Suprantu, kad vieni pralaimi, kiti – laimi, bet elgtis reikia padoriau.“

Jo oponentas Rolandas Vrabecas kalbėjo kitaip. „Žinoma, su emocijomis tvarkytis reikia tinkamai. Kartais tai nepavyksta, šiek tiek paleidi save, bet, manau, tai dalis futbolo ir viskas dėl to yra gerai“, – kalbėjo „Panevėžį“ treniruojantis 51-erių vokietis.

„Esame labai laimingi, kad žaisime finale. Manau, įmušėme tinkamuose momentuose. Nežaidėme taip gerai, kaip žaidėme čia penktadienį A lygoje (tuomet mačas baigėsi 1:1, – past.). Nesukūrėme tiek daug progų, bet komandiškai gynėmės. Įmušėme anksti antrajame kėlinyje, tad turėjome daugiau erdvės kontratakoms. „Sūduva“ buvo priversta atakuoti, bet įmušėme antrą tinkamu metu ir tai buvo viskas“, – pažymėjo R.Vrabecas.

fk-panevezys.lt nuotr./Rolandas Vrabecas
fk-panevezys.lt nuotr./Rolandas Vrabecas

„Panevėžys“ taurės finale susitiks su Telšių „Džiugu“ arba Kauno r. „Hegelmann“ klubu. Antrasis pusfinalis šįvakar vyks Telšiuose.

Tuo metu „Sūduva“ sugrįžti į europinį futbolą sieks išsaugojusi pozicijas A lygos turnyrinėje lentelėje, kurioje šiuo metu žengia trečia.

„Dabar svarbiausia bus susitvarkyti su psichologija. Baigėme pasirodymą taurėje, dabar laukia daug sunkių rungtynių (lygoje). Dabar viskas spręsis. Tikėsimės, kad šios rungtynės mums per daug psichologiškai nepakenks. Tuo labiau, kad žaidėme tikrai gerai“, – užbaigė D.Vencevičius.

Standings provided by Sofascore

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą