TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Prie fantastiško įvarčio prisidėjęs G.Gineitis skėlė sprigtą Italijos čempionams

Jaunasis Lietuvos futbolo talentas Gvidas Gineitis penktadienį nuo pirmos iki paskutinės minutės kovojo prieš Italijos čempioną „Napoli“ klubą.

Garsiajame Diego Armando Maradonos vardo stadione vykusiame susitikime „Torino“ sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:0).

Šeimininkai žaidė aktyviau ir dažniau atakavo svečių vartus. „Napoli“ mušė pirmas, kai 61 minutę pasižymėjo kartvelas Chviča Kvaracchelija.

Tačiau vos po 3 minučių 19-metis G.Gineitis kitoje aikštės pusėje pakėlė kampinį – kamuolys po sumaišties baudos aikštelėje pakilo į orą, o Antonio Sanabria fantastišku smūgiu žirklėmis rezultatą išlygino.

G.Gineitis šiame mače sukūrė net 4 progas savo komandos draugams ir sykį pats smūgiavo į „Napoli“ vartus (smūgis buvo blokuotas).

Jaunasis lietuvis kėlė visus 7-is svečių kampinius, atliko 30 tikslių perdavimų iš 38-ių (78,9 proc.) ir dukart prasižengė.

„Napoli“ pagal kamuolio kontrolę pirmavo 63:37, o smūgius į vartus – 22:11 (į vartų plotą – 8:2). Tiesa, pagal tikėtinus įvarčius (xG), šeimininkų persvarą nebuvo tokia ryški – 1,56:1:10.

Tai – trečias sykis šiame sezone, kuomet G.Gineitis „Serie A“ pirmenybėse į aikštę žengė nuo pirmųjų minučių.

Vis didesnį Ivano Juričiaus pasitikėjimą užsitarnaujantis lietuvis į starto vienuolikę žengė du sykius iš paskutinių trijų, o minėtame trečiajame aikštėje pasirodė iš karto po pertraukos.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Gvidas Gineitis rungtynėse su „Napoli“

Iš viso šiame sezone G.Gineitis „Serie A“ pirmenybėse yra sužaidęs 13 rungtynių iš 28 galimų.

Nelaimėjęs „Napoli“ dar labiau komplikavo savo šansus patekti į kito sezono turnyrą Europoje. Italijos čempionai žengia septinti.

Tuo metu antrą sykį iš eilės lygiosiomis sužaidęs „Torino“ yra dešimtas.