„Pridėjus anksčiau kontraktus nutraukusius 3 žaidėjus, iš viso komandą paliko 15 futbolininkų. Panašu, kad galima jau teigti, komanda lieka be futbolininkų“, – rašoma „PFA Lietuva“ pranešime.
„Rengiant futbolininkams dokumentus, susidūrėme su dar vienu iššūkiu – komandoje žaidėjų situacijos buvo labai skirtingos. Vieni turėjo sutartis, pasirašytas praėjusiais metais. Nauji futbolininkai pasirašinėjo naujo investuotojo parengtus dokumentus, kuriuos sunku pavadinti kokybiškais kontraktais – tai tiesiog įvairių punktų kratinys, – komentavo „PFA Lietuva“ prezidentas Arūnas Klimavičius.
– Dar įdomesnė situacija ta, kad keletas jaunų futbolininkų apskritai neturėjo jokių pasirašytų sutarčių ir „Riterių“ ekipoje Toplygoje žaidė nemokamai. Sunku patikėti, kad kalbame apie profesionalų lygį.
Ši situacija aiškiai parodo, kaip svarbu Lietuvoje turėti standartinę futbolininkų sutartį. Džiugu, kad darbai šia kryptimi jau vyksta, su klubais apie tai kalbamės ir, manau, tai tik laiko klausimas. Dabartinė situacija dar kartą patvirtina, jog sutarčių formos ir futbolininkų statusai turi būti sutvarkyti Lietuvos futbole artimiausiu laiku.“
Priminsime, kad Lietuvos futbolo federacija (LFF) sprendimą šalinti „Riterius“ iš Toplygos priėmė sekmadienį.
Klubo savininkas iš Nyderlandų Clancy Osei Konadu portalui 15min teigė skųsiantis tokį sprendimą.
Antradienio vakarą pranešimą apie atsistatydinimą išplatino ir Toplygos prezidentas Gintaras Staniulis, motyvuodamas „išsiskyrusiais jo ir LFF požiūriais bei prioritetais į šios krizės valdymą“.
LFF prezidentas Edgaras Stankevičius plačiau komentuoti žada trečiadienio pavakarę po dar vieno LFF Vykdomojo komiteto posėdžio.
Toplygos turnyrinė lentelė be Vilniaus „Riterių“| Vieta | Klubas | Rung. | Perg. | Lyg. | Pral. | Įm. | Pral. | Įv. sk. | Taškai |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Telšių „Džiugas“ | 15 | 8 | 3 | 4 | 26 | 19 | +7 | 27 |
| 2 | Vilniaus r. „TransInvest“ | 15 | 7 | 4 | 4 | 23 | 19 | +4 | 25 |
| 3 | „Kauno Žalgiris“ | 15 | 6 | 6 | 3 | 29 | 13 | +16 | 24 |
| 4 | Vilniaus „Žalgiris“ | 16 | 7 | 3 | 6 | 24 | 18 | +6 | 24 |
| 5 | Marijampolės „Sūduva“ | 16 | 5 | 8 | 3 | 17 | 14 | +3 | 23 |
| 6 | Gargždų „Banga“ | 15 | 4 | 6 | 5 | 13 | 13 | 0 | 18 |
| 7 | Kauno r. „Hegelmann“ | 16 | 3 | 8 | 5 | 18 | 25 | −7 | 17 |
| 8 | „Panevėžys“ | 16 | 4 | 3 | 9 | 13 | 29 | −16 | 15 |
| 9 | „Šiauliai“ | 16 | 2 | 7 | 7 | 15 | 28 | −13 | 13 |


