Sensacija UEFA Čempionų lygoje: PSG žvaigždynas užsikirto jau Briugėje

Superkomandą šią vasarą subūręs ir tik apie triumfą UEFA Čempionų lygoje galvojantis Paryžiaus „Saint-Germain“ klubas paslydo jau pirmose svarbiausio Europos klubinio turnyro sezono rungtynėse. Belgijoje neįveikė „Brugge“ klubo – 1:1 (1:1).
Neymaras, Kylianas Mbappe ir Lionelis Messi
Neymaras, Kylianas Mbappe ir Lionelis Messi / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Garsiausias komandos naujokas Lionelis Messi pataikė į skersinį, bet liko be įvarčio. Su PSG marškinėliais jam dar nėra pavykę pasižymėti. Maža to, 34-erių argentinietis buvo nubaustas geltona kortele (72 min.).

Ir tai dar ne visos PSG bėdos. Antro kėlinio pradžioje traumą patyrė Kylianas Mbappe. Puolėjas iš aikštės iššlubavo dar 50 minutę.

Didysis PSG puolimas trejetas – L.Messi, K.Mbappe ir Neymaras – kartu aikštelėje žaidė pirmą kartą. K.Mbappe atliko rezultatyvų perdavimą, kai svečius į priekį išvedė Anderis Herrera jau 15 minutę.

Tačiau Belgijos čempionai nesileido akinami PSG žvaigždyno ryškumo. Gražią šeimininkų ataką 27 min. įvarčiu užbaigė kapitonas Hansas Vanakenas.

Kitose A grupės rungtynėse įvarčiais tiesiog lijo. „Manchester City“ ir „Leipzig“ žaidė be gynybos – 6:3 (3:1).

Svečių saugas Christopheris Nkunku pasižymėjo hat-tricku (42, 51 ir 73 min.), bet Anglijos čempionai mušė dar dažniau – atseikėjo šešis.

„Leipzig“ rungtynes baigė be gynėjo Angelinho, kuriam 79 min. už šiurkščią pražangą buvo parodyta antra geltona kortelė.

Įvarčiais lijo ir Lisabonoje, kur po pertraukos į UEFA Čempionų lygą sugrįžo „Sporting“ klubas.

Portugalijos čempionus negailestingai baudė puolėjas Sebastienas Halleras, pasižymėjęs net 4 sykius (2, 9, 51 ir 63 min.).

Amsterdavo „Ajax“ išvykoje šventė užtikrintą pergalę 5:1 (3:1).

Tikrą dramą išgyveno „Liverpool“ klubas. Jis greitai išsiveržė į priekį, kai Fikayo Tomori įsimušė į savo vartus (9 min.).

Tačiau Mohamedas Salahas netrukus nerealizavo 11 m baudinio (16 min.), o „AC Milan“ dviem žaibiškais įvarčiais prieš pat didžiąją pertrauką rezultatą netikėtai persvėrė.

Vis dėlto antrajame kėlinyje M.Salahas ištaisė savo klaidą (49 min.), o Jordanas Hendersonas (69 min.) galingu tolimu šūviu išplėšė pergalę šeimininkams 3:2 (1:2).

Italijoje priešpaskutinę minutę triumfavo Madrido „Real“ futbolininkai.

Karališkasis klubas išvykoje 1:0 (0:0) palaužė Milano „Inter“, o pergalingą įvartį 90 minutę pelnė brazilas Rodrygo.

Įdomu, kad šioje grupėje kol kas pirmauja Čempionų lygos debiutantas Tiraspolio „Sheriff“ iš Moldovos, pirmose rungtynėse namuose 2:0 nugalėjęs Donecko „Šachtar“ futbolininkus.