Stiprus tas, kuris nukritęs atsistoja: V.Čeburinas dėkojo už parodytą charakterį

Vladimiras Čeburinas ketvirtadienio vakarą jautėsi lyg amerikietiškuose kalneliuose. Iš pradžių plojimais jis lydėjo ankstyvą įvartį į Norvegijos čempionų vartus, vėliau dengė veidą rankomis po dviejų tikslių varžovų smūgių, o galiausiai vėl šypsojosi, kai per pridėtą teisėjo laiką pavyko išplėšti lygiąsias. Vilniaus „Žalgiris“ sužaidė 2:2 su Budės „Glimt“ komanda pirmosiose Konferencijų lygos lemiamo atrankos etapo rungtynėse ir po savaitės išvykoje bandys žengti istorinį Lietuvos futbolo žingsnį.

Tomislavas Kišas tiksliu smūgiu po Karolio Uzėlos perdavimo atidarė rungtynes jau 7-ąją mačo minutę. Netrukus ir pats K.Uzėla galėjo pasižymėti, bet galingas jo šūvis sudrebino vartų skersinį.

Po pertraukos jau „Glimt“ diktavo madas – Ulrikas Saltnesas 49-ąją minutę smeigė įvartį galva, o po penkių minučių itin tiksliu tolimu smūgiu valė voratinklius tolimajame vartų kampe.

Bet „Žalgiris“ kovojo iki pabaigos ir tai davė rezultatą – Djibrilis Diaw per pridėtą antrojo kėlinio laiką surado kamuolį baudos aikštelėje ir tiksliai mušė galva – 2:2.

Spaudos konferenciją V.Čeburinas pradėjo ne nuo rungtynių analizės. Treneris visų pirma padėkojo sirgaliams iš „Pietų IV“ tribūnos, kurie komandą prieš rungtynes pasitiko milžinišku plakatu per visą pietinę stadiono tribūną.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Lemiamas Konferencijų lygos atrankos etapas: „Žalgiris“ – „Glimt“

„Noriu padėkoti mūsų sirgaliams už tokį nuostabų palaikymą. Tai mums labai svarbu. Manau, kad rungtynių pabaigoje išlyginti rezultatą būtent jų postūmis ir padėjo“, – kalbėjo treneris.

Kalbėdamas apie rungtynes V.Čeburinas akcentavo, jog planą pavyko vykdyti gerai pirmajame kėlinyje.

„Turėjome nemažai progų, pavyko įmušti ir įvartį. Patys supratome, kad nustebinome priešininką, kai išsiveržėme į priekį, – mačą apžvelgė V.Čeburinas. – Pakankamai užtikrintai žaidėme pirmajame kėlinyje, neleidome jiems priartėti prie mūsų vartų, oponentai sukūrė tik kelias progas.

Antrojo kėlinio pradžioje praleidome standartinėje situacijoje, tai buvo mūsų klaida. Kažkurį laiką praradome kontrolę ir varžovai realizavo antrą savo progą. Taip, mes padarėme daugybę klaidų, jautėme spaudimą, bet labai norėjome mušti. Žaidėjai tikrai atliko didžiulį darbą. Ką ruošėmės, ką planavome, didžiąja dalimi pavyko įvykdyti. Taip, mums trūko paskutinio prisilietimo, bet aikštės viduryje viskas vyko gana sklandžiai ir manau, kad gerai pasirodėme.

Budės komanda labai galingai gynėsi. Bravo žaidėjams, kuriems pavyko pasiekti antrąjį įvartį ir taip pabaigti šias rungtynes.“

Ankstyvas pirmasis įvartis, trenerio teigimu, nebuvo atsitiktinis.

„Manau, kad uždavėme tempą nuo pirmos minutės, įvartis krito ne iš nieko. Kūrėmės tą progą, buvo ir dar viena, ir dar viena, ir dar viena“, – prisiminė V.Čeburinas.

Nusiminęs buvo treneris dėl varžovų realizuotos standartinės situacijos, mat, pasak V.Čeburino, tam buvo skiriamas didelis dėmesys.

„Jie pataikė į virpstą ir tada apmaudžiai krito įvartis. Nepasisekė, bet pirmajame kėlinyje praktiškai be klaidų tokiuose momentuose gynėmės“, – prisiminė strategas.

Ne tik dėl rezultato, bet ir dėl emocinės būsenos buvo svarbus D.Diaw išlyginamasis įvartis prieš pat rungtynių pabaigą. V.Čeburinas pasakojo, kad po pralaimėjimo prieš Slovėnijos čempionę „Mura“ ekipą praėjusią savaitę komanda buvo patyrusi didžiulį sukrėtimą.

„Nemeluosiu, tiek personalas, tiek administracija, tiek žaidėjai tada patyrė smūgį, psichologinį nuosmukį. Todėl esu dėkingas, kad jie tą perėjo ir susikaupė“, – sakė treneris.

Dabar veiksmas kelsis į Norvegiją, kur ir paaiškės, ar „Žalgiris“ taps pirmąja Lietuvos komanda tarptautinio turnyro grupių etape.

Tam, kad patektų į Konferencijų lygą, vilniečiams reikės laimėti kitą ketvirtadienį išvykoje. Lygiosios reikštų pratęsimą, o pralaimėjimas – apmaudžią daug žadėjusios kelionės pabaigą.

Nemeluosiu, tiek personalas, tiek administracija, tiek žaidėjai tada patyrė smūgį, psichologinį nuosmukį

Treneris nemano, kad kažkuri ekipa jaus didesnį spaudimą Budėje.

„Rezultatas yra lygus, liko vienerios rungtynės, tad spaudimas bus vienodas abiem komandoms“, – sakė V.Čeburinas.

Tiesa, „Žalgiriui“ savaitgalį dar yra suplanuotos A lygos rungtynės prieš Kauno rajono „Hegelmann Litauen“. Vis tik V.Čeburinas, panašu, norėtų, jog mačas būtų nukeltas.

Pirmąjį susitikimo įvartį mušęs T.Kišas po mačo svarstė, jog galutinis rezultatas yra teisingas, mat rungtynės sviro tai į vieną, tai į kitą pusę.

„Pradėjome tikrai labai gerai, pirmos 20 minučių buvo puikios, pelnėme įvartį, buvo lengviau žaisti, jautėme, kad galėjome mušti ir daugiau“, – kalbėjo puolėjas.

Galimybė žengti į Konferencijų lygos grupių etapą kuria spaudimą komandoje, tačiau T.Kišas dėl to nesijaudina.

„Spaudimas... Žinote, visi mes jaučiame spaudimą, bet toks mūsų darbas. Turime ten važiuoti ir atiduoti 200 procentų jėgų, nes turime didžiulę galimybę patekti į grupių etapą. Tai didžiulė galimybė mums visiems“, – sakė kroatas.

„Glimt“ treneris Kjetilas Knutsenas po susitikimo teigė, kad yra nusivylęs dėl vėlyvo praleisto įvarčio, tačiau žadėjo kitokias rungtynes Norvegijoje.

„Reikia daugiau laiko, kad pasakyčiau, ką turime daryti kitaip. Pradžioje rungtynių mes pralaimėjome praktiškai visas vienas prieš vieną situacijas. „Žalgiris“ – labai fiziška komanda, turi gerus žaidėjus, – Lietuvos čempionus pagyrė K.Knutsenas. – Po 15-20 minučių pajaučiau, kad pradėjome vis labiau kontroliuoti rungtynes. Pirmoje pusėje galbūt varžovams sekėsi labiau.

Budėje rungtynės bus kitokios, turime pasimokyti iš šiandienos dvikovos. Antrojo kėlinio viduryje atrodė, kad „Žalgiris“ yra gana pavargęs. Tai galėjo būti lemiamas momentas šiose rungtynėse.“

Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas