U-21 futbolo rinktinė išvykoje nusileido grupės lyderei Slovėnijai (trenerio komentaras)

Praretėjusi Lietuvos jaunimo U-21 futbolo rinktinė Slovėnijoje po praleistų dviejų įvarčių pirmajame kėlinyje turėjo pripažinti Europos čempionato atrankos 2 grupės lyderių slovėnų pranašumą rezultatu 0:2.
2011 m. Lietuvos U-21 rinktinė
2011 m. Lietuvos U-21 rinktinė / V.Knyzelio/LFF.lt nuotr.

„Vis dėlto pasiekti teigiamą rezultatą su tokiu varžovu žaidžiant ne stipriausios sudėties svečiuose buvo per sudėtinga", – sakė Lietuvos U-21 rinktinės treneris Vitalijus Stankevičius.

Įvarčiai krito pirmajame kėlinyje

Prieš šias rungtynes Lietuvos rinktinės sudėtyje įvyko nemažai pasikeitimų. Dėl traumų ir diskvalifikacijų komandai negalėjo padėti septyni paskutinėse rungtynėse Maltoje žaidę futbolininkai. Vidurio gynėjų porą sudarė paprastai šiose pozicijose nerungtyniaujantys Donatas Nakrošius ir Jaunius Juozaitis.

Pačioje rungtynių pradžioje į priekį aktyvesni buvo šeimininkai, tačiau lietuvių vartus sėkmingai gynė Emilijus Zubas. Lietuvos atakoje įsiminė Fedoro Černycho smūgis, po kurio kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Kėliniui įpusėjus slovėnai surengė pavyzdinę ataką, kurią įvarčiu užbaigė slovėnų puolėjas. Robertas Beričius. Lietuviai atsakė pavojingu tolimu Arvydo Novikovo smūgiu, po kurio Slovėnijos rinktinės vartininkas buvo priverstas pademonstruoti savo meistriškumą.

35-ąją minutę aikštės šeimininkai pelnė dar vieną įvartį. Suklydus lietuvių gynėjams po perdavimo iš aikštės krašto įvartį pelnė Italų „Torino" klube rungtyniaujantis saugas Dejanas Lazarevičius – 2:0. Po pertraukos varžovų atakos dar labiau suaktyvėjo, tačiau Lietuvos U-21 rinktinės vartus nuo trečiojo įvarčio gelbėjo E.Zubas.

Atsiliepė netektys ir sezono pabaiga

Pasak Lietuvos rinktinės trenerio Vitalijaus Stankevičiaus, įveikti pajėgų varžovą ne stipriausios sudėties vis dėlto buvo per sudėtinga užduotis.

„Pirmajame kėlinyje turėjome keletą pavojingų progų prie slovėnų vartų, tačiau jais pasinaudoti nepavyko. Vis dėlto pasiekti teigiamą rezultatą šiose rungtynėse žaidžiant be pagrindinių gynėjų ir kitų žaidėjų buvo labai sunku. Nesiruošiu peikti savo auklėtinių Vis dėlto šeimininkų komanda buvo už mus stipresnė. Mums taip pat atsiliepė tai, kad daugelis žaidėjų jau yra baigę sezoną, ir tas labai jautėsi", – teigė V.Stankevičius.

Slovėnijos U-21 rinktinės treneris Tomažas Kavčičius džiaugėsi, jog ankstyvą nerimą padėjo numaldyti dviem įvarčiais ir gyrė auklėtinius už kokybišką futbolą.

„Sužaidėme geras rungtynes, ilgą laiką kontroliavome žaidimą. Stengėmės žaisti akiai patrauklų futbolą ir tas manau, mums pavyko. Tiesa, pirmąsias dešimt pirmojo kėlinio minučių lietuviai mus privertė nerimauti, tačiau vėliau pasiekti du įvarčiai leido nusiraminti. Parodėme, jog šiandien esame stipresni", – kalbėjo T.Kavčičius.

Kitas rungtynes Lietuvos U-21 rinktinė žais lapkričio 15 dieną Sevastopolyje su Ukrainos futbolininkais.