Aukščiausiai iš lietuvių esantis geriausias šalies tenisininkas aštuoniolikmetis Ričardas Berankis su 68 taškais pakilo į 436-ą vietą iš 438-osios, du įskaitinius taškus „uždirbęs“ ir jau 56 taškus turintis Gvidas Sabeckis iš 507-osios vietos pakilo į 495-ąją, o du įskaitinius taškus turintis septyniolikmetis Laurynas Grigelis klasifikacijoje yra 1552-as (buvo 1558-as).
ATP reitinge tebepirmauja Pekino olimpinių žaidynių čempionas ispanas Rafaelis Nadalis, kuris šiuos metus ir užbaigs pajėgiausių planetos tenisininkų reitingo viršūnėje. 6675 taškus turintis Ispanijos tenisininkas laimėjo septynis turnyrus šiais metais, įskaitant atvirąjį Prancūzijos čempionatą bei Vimbldono turnyrą Anglijoje.
Antras reitinge lieka šveicaras Rogeris Federeris (5805 tšk.), kuriam pirmą kartą nuo 2003-ųjų šiais metais taip ir nepavyko laimėti „Masters“ serijos turnyro, o trečiąją poziciją su 4625 taškais išsaugojo serbas Novakas Džokovičius.
Aukščiausią šuolį per savaitę atliko prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga. Sekmadienį Paryžiuje laimėjęs „Masters“ serijos turnyrą prancūzas su 1950 taškaus iš keturioliktosios vietos šoktelėjo į septintą.
Po pertraukos į pirmąjį dešimtuką grįžo amerikietis Jamesas Blake`as, o už pajėgiausių planetos tenisininkų dešimtuko ribų atsidūrė argentinietis Davidas Nalbandianas bei ispanas Davidas Ferreras.
Pajėgiausių pasaulio tenisininkų rikiuotė ATP klasifikacijoje (skliaustuose – ankstesnė žaidėjo vieta reitinge):
