2010 03 10

Čmilytė Europos šachmatų pirmenybėse – trečia

Trečią pergalę Kroatijoje vykstančiame asmeninio Europos šachmatų čempionato moterų turnyre iškovojo Viktorija Čmilytė (ELO koeficientas 2 485).
Viktorija Čmilytė
Viktorija Čmilytė iškovojo trečią pergalę. / BFL nuotr.

Antradienį baltosiomis figūromis žaisdama lietuvė nugalėjo Eleną Sediną (2 334) iš Italijos ir, surinkusi 3,5 taško iš 4 galimų, pakilo į trečią poziciją iš dvyliktosios.

Taip pat po 3,5 taško turi dar šešios šachmatininkės, užimančios vietas nuo antrosios iki aštuntosios.

Vienvalde moterų turnyro (158 dalyvės) lydere tapo ketvirtą pergalę iš eilės iškovojusi lenkė Monika Socko (2 465).

Vyrų turnyro ketvirtajame rate antradienį baltosiomis figūromis žaisdamas Šarūnas Šulskis (2 572) nugalėjo kroatą Srdžaną Salę (2 396) ir su 2,5 taško pakilo į 162 vietą, o juodosiomis figūromis žaisdamas Algimantas Butnorius (2 437) nusileido rusui Konstantinui Sakajevui (2 635) ir su 1,5 taško iš 4 galimų nukrito į 276-ąją poziciją.

Pirmauja turnyre ketvirtąsias pergales iškovoję gruzinas Baaduras Džobava (2 695) ir ukrainietis Zacharas Efimenko (2 640).

Naujieji moterų bei vyrų Europos čempionai paaiškės kovo 17 dieną po 11 ratų varžybų šveicariška sistema.