Laisvas žodis nereiškia palaidas.  Prenumeratai iki - 60%
2017 04 05

Dviratininkas I.Konovalovas lenktynėse Prancūzijoje pakilo į septintą poziciją

Prancūzijoje vykstančių 65-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire“ (UCI I kategorija) trečiame etape – 6,8 km pavienio starto lenktynėse – trečiadienį lietuvis Ignatas Konovalovas (FDJ) užėmė devintą vietą ir gerokai palypėjo aukštyn bendroje įskaitoje.
Ignatas Konovalovas
Ignatas Konovalovas / Alfredo Pliadžio nuotr.

Nugalėjo britas Alexas Dowsettas („Movistar“). Jis distanciją įveikė per 7 min. 49 sek. (vid. greitis – 52,196 km/h). Antrą vietą užėmė nugalėtojo komandos draugas, praėjusių metų Europos čempionas ir pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas ispanas Jonathanas Castroviejo (+8 sek.). Trečioje vietoje – I.Konovalovo komandos draugas prancūzas Arthuras Vichot (+10 sek.).

31-erių metų Lietuvos dviratininkas, kurio mama – Seulo olimpinių žaidynių dviračių plento grupinių lenktynių bronzos medalio laimėtoja Laima Zilporytė trečiadienį švenčia garbingą jubiliejų, nugalėtojui pralaimėjo 22 sek. Beje, į pirmą dešimtuką pateko net keturi Prancūzijos komandos FDJ atstovai.

Po pergalės A. Dowsettas tapo varžybų lyderiu. Antrą vietą užima Arthuras Vichot (+2 sek.), o trečią – J.Castroviejo (+8 sek.).

I. Konovalovas bendroje įskaitoje iš 32-os pozicijos šoktelėjo į septintą. Jis nuo lyderio atsilieka 22 sek.

Penkių etapų lenktynės, kuriose dalyvauja 96 dviratininkai, baigsis penktadienį.

Pirmame etape (173,2 km) antradienį I.Konovalovas finišavo 34-as, o antrame (99,8 km) trečiadienį – 42-as.

2014 ir 2015 metais šias lenktynes laimėjo Ramūnas Navardauskas, o 2002 metais Artūras Kasputis jose buvo trečias.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas