2017 08 25

Dviratininkas Venantas Lašinis antrame „Baltic Chain Tour“ etape – šeštas

Septintųjų tarptautinių daugiadienių dviračių plento lenktynių „Baltic Chain Tour“ (UCI II kategorija) antrame etape Latvijoje aukščiausią vietą iš lietuvių užėmė Venantas Lašinis. 20-metis „Staki – Technorama“ komandos narys finišavo šeštas, o 27-erių metų Darijus Džervus (Lietuvos rinktinė) laimėjo pirmą tarpinį sprinto finišą (51,3 km).
Venantas Lašinis
Venantas Lašinis / Tomo Gaubio nuotr.

Varžybų dalyviai penktadienį startavo Jelgavoje, o finišavo Siguldoje. Etapo pabaigoje dviratininkams teko įveikti beveik kilometro ilgio įkalnę.

Pergalę iškovojo kanadietis Benjaminas Perry („Israel Cycling Academy“). Jis 170 km nuvažiavo per 3 val. 57 min. 8 sek. (vid. greitis – 43,014 km/h). 2-10-ą vietas užėmę dviratininkai, tarp jų ir V.Lašinis, nuo nugalėtojo atsiliko 7 sek.

Marius Bernatonis (+27 sek.) finišavo 17-as, Arnoldas Valiauga (+44 sek.) – 22-as, Lukas Talačka (visi trys – „Top Team – Ultrabike“, +53 sek.) – 24-as, nė vienerių „Baltic Chain Tour“ lenktynių nepraleidęs D.Džervus (+53 sek.) – 29-as, o Edgaras Kovaliovas („Top Team – Ultrabike“, +53 sek.) – 30-as. Kiti Lietuvos dviratininkai – Arūnas Gliaudelis („Top Team – Ultrabike“), Justas Beniušis, Rojus Adomaitis, Justas Klimavičius, Airidas Videika (visi keturi – Lietuvos rinktinė), Povilas Šideikis („Top Team – Ultrabike“) ir Tomas Gembeckas („Staki – Technorama“) liko už 30-uko ribos.

Lyderiu išliko nugalėtojo titulą ginantis latvis Maris Bogdanovičs („Rietumu Banka – Riga“). Jis penktadienį finišavo trečias.

V.Lašinis (+19 sek.) bendroje įskaitoje užima 8-ąją, D.Džervus (+1.02) – 14-ąją, R.Adomaitis (+1,30) – 15-ąją, J.Beniušis (+1.54 sek.) – 18-ąją, J.Klimavičius (+2.37) – 20-ąją, M.Bernatonis (+7.26) – 27-ąją, A.Valiauga (+7.34) – 28-ąją, o L.Talačka (+7.43) – 30-ąją vietas. Kiti lietuviai į 30-uką nepatenka. Iš viso klasifikuoti 59 dviratininkai.

Komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė išliko trečia, o jaunimo įskaitoje V.Lašinis pakilo į antrą vietą.

Lenktynes pradėjo 68-i dviratininkai iš 12-os komandų. Lietuvai pirmą kartą atstovauja net trys komandos: šalies rinktinė, „Staki – Technorama“ ir „Top Team – Ultrabike“.

Trečias etapas (220 km) šeštadienį vyks Estijoje (Tartu – Talinas), o paskutinis, ketvirtas (160 km), sekmadienį – Suomijoje (Helsinkis – Porvas – Helsinkis).