2013 06 20

Europos fechtavimosi čempionate Jūratė Marclay tarp 78 dalyvių liko 63-čia

Kroatijoje vykstančiame Europos fechtavimosi čempionate moterų špagininkių varžybose lietuvė Jūratė Marclay liko 63-čia tarp 78-ių dalyvių.
Čempionato akimirkos.
Čempionato akimirkos. / Lietuvos fechtavimo federacijos nuotr.
Temos: 1 Fechtavimas

Šeštojoje atrankos grupėje kovojusi Lietuvos špagininkė iškovojo tik vieną pergalę bei patyrė penkis pralaimėjimus ir, užėmusi penktąją vietą, į atkrintamąsias varžybas nepateko.

Šios rungties čempione tapo rumunė Ana Maria Branza, finale 15:11 įveikusi italę Francescą Quondamcarlo, o bronzos medaliai įteikti lenkei Renatai Knapik bei vengrei Emesei Szasz.

Kovų pradžia vyrų špagos asmeninėse varžybose lietuviams buvo sėkminga. Dalius Strazdas pogrupyje šventė 4 pergales iš 6 galimų, Tomas Krasikovas – 3 iš 5, Nikolajus Čaldinas – 3 iš 6.

Susumavus 101 dalyvio kovų pogrupiuose rezultatus, paaiškėjo, jog D. Strazdas prieš patekdamas į  atkrintamąjį varžybų etapą, turi 27 numerį, T. Krasikovas – 44, N. Čaldinas – 51.

Tolesnėje kovoje visiems lietuviams teko stiprūs priešininkai, turintys ilgametę kovų tarptautinėje arenoje patirtį. D. Strazdas 15:9 turėjo pripažinti Pekino Olimpiados aukso medalininko prancūzo Ulricho Robeiri pranašumą, T. Krasikovas 15:9 nusileido Izraelio atstovui Grigorijui Beskinui, N. Čaldinas 15:13 pralaimėjo kitam izraeliečiui Ido Herpei.

Galutinėje įskaitoje lietuvių rezultatai tarp 101 dalyvio atrodo taip: D. Strazdas – 40 vieta, T. Krasikovas – 50 vt., N. Čaldinas – 55 vt.

Vyrų špagos komandinėse varžybose lietuviams sekėsi prasčiau – vos keturių dūrių skirtumu 45:41 pralaimėjo Rumunijos komandai ir su Slovėnijos ekipa pasidalijo 19-20 vietas.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas