2015 05 24

Europos šachmatų čempionate Deimantė Daulytė iškovojo pustaškį, Salomėja Zaksaitė pralaimėjo

Gruzijoje tęsiasi Europos moterų šachmatų čempionatas, kuriame dalyvauja dvi Lietuvos atstovės. Šeštame rate baltosiomis figūromis žaidusi Deimantė Daulytė (ELO-2402) pasidalijo po pustaškį su slovėne Laura Unuk (ELO-2213), o juodas figūras valdžiusi Salomėja Zaksaitė (ELO-2203) turėjo pripažinti Gulnaros Mammadovos (ELO-2293) pranašumą.
Deimantė Daulytė
Deimantė Daulytė / organizatorių nuotr.

Po įspūdingos čempionato pradžios, kada nugalėjo pasaulio čempionę ukrainietę Aną Ušeniną bei pasaulio čempionato prizininkę rusę Svetlaną Matvejevą, S.Zaksaitė patyrė tris pralaimėjimus iš eilės bei su 2,5 taško užimą 61 vietą. Tiek pat taškų turinti D.Daulytė tarp 98 šachmatininkių klasifikuojama 70-a. Rytoj abi Lietuvos atstovės žais tarpusavyje.

Čempionate pirmauja gruzinė Nino Batsiashvili, turinti 5,5 taško. Pustaškiu mažiau iškovojo Rumunijos šachmatininkė Mihaela Sandu, o 4,5 taško turi dešimt sportininkių.

Europos pirmenybėse kovojama dėl 14-os kelialapių į kitų metų pasaulio moterų šachmatų čempionatą. Tiesa, 14 šachmatininkių šią teisę iškovojo jau pernai, todėl ir žemesnės pozicijos gali suteikti teisę varžytis planetos pirmenybėse.

Europos čempionatas baigsis gegužės 30 dieną, sužaidus 11 partijų.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas