2017 06 14 /20:43

Iki rankinio stebuklo trūko akimirkos: fantastiškai kovojusi Lietuva nusileido pasaulio čempionams

Istoriją bandanti sukurti Lietuvos rankinio rinktinė trečiadienio vakarą Klaipėdoje užkūrė nemenką pirtį pasaulio čempionei Prancūzijai, tačiau galiausiai patyrė nesėkmę 25:26 (12:12). Tai buvo penktosios Europos čempionato atrankos 7 grupės rungtynės.
Lietuva – Prancūzija
Lietuva – Prancūzija / K.Bakūno nuotr.

Nors prancūzai į Lietuvą atvyko ir ne pačios stipriausios sudėties bei be didžiausios žvaigždės Nikola Karabatičiaus, tačiau svečių sudėtyje buvo net dešimt šiemet pasaulio čempionais tapusių rankininkų.

Pirmajame kėlinyje lietuviai keliskart pirmavo trijų įvarčių persvara, tačiau prancūzai vis pasivydavo ir po pirmųjų 30-ies minučių rezultatas buvo lygus – 12:12.

Antrojo kėlinio pradžioje pašalinus J.Truchanovičių prancūzai pabėgo. Kėlinio viduryje svečiai turėjo keturių įvarčių persvarą (17:21), tačiau lietuviai nenuleido rankų.

„Švyturio“ arenoje garsas pasiekė neįtikėtiną ribą 56-ąją minutę, kai A.Starzdo įvartis atstatė lygybę (24:24). Abi komandos apsikeitė įvarčiais, tačiau paskutinę minutę prancūzai išsiveržė į priekį.

Lietuviai ilgai kūrė lemiamą ataką, tačiau likus žaisti apie 6 sekundes pametė kamuolį ir viltys buvo prarastos.

Lietuva: J.Truchanovičius 6, A.Malašinskas ir V.Drabavičius po 4, G.Babarskas 3, A.Strazdas, G.Cibulskas, S.Plėta ir L.Palevičius po 2.

Prancūzija: K.Mahe 6, V.Porte, D.Memas ir N.Claire po 4, A.Dipanda 3, L.Fabregasas 2, C.Sorhaindo, W.Accambray ir G.Nyokas po 1.

Jau šeštadienį lietuvių laukia lemiamas išbandymas – rungtynės Osle su pasaulio vicečempionais norvegais, kurie trečiadienį 21:30 val. žais su grupės autsaidere Belgija.

Vilniuje mūsiškiai įveikė Norvegiją trimis įvarčiais (32:29), tad po skandinavų pergalės prieš belgus 43:27 Osle mums reikės bent lygiųjų.

7-osios atrankos grupės turnyrinė lentelė

Vt. Komanda Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvarč. Tšk.
1. Prancūzija 5 4 0 1 +18 8
2. Norvegija 5 3 0 2 +23 6
3. Lietuva 5 3 0 2 -6 6
4. Belgija 5 0 0 5 -35 0

Antrasis kėlinys

60 min. Lietuviai ilgokai kūrė ataką, tačiau likus 5 sek. iki mačo pabaigos pametė kamuolį.

59 min. Prancūzai vėl įmetė – 25:26.

58 min. Lietuviams nepavyko apsiginti nuo svečių atakos. A.Juškėnas paprašė minutės pertraukėlės. A.Malašinskas atstatė pusiausvyrą dar kartą – 25:25.

56 min. LYGU – 24:24. A.Strazdo įvartis atstatė pusiausvyrą.

55 min. L.Palevičiaus įvartis mažino skirtumą iki minimumo. „Švyturio“ arenoje triukšmas pasiekė pragarišką ribą.

53 min. J.Truchanovičius įjungė žvėries režimą, pelnė jau 6-ąjį įvartį, bet prancūzai vis rasdavo atsakymų – 22:24.

52 min. Fantastiškas J.Truchanovičiaus šuolis ir taiklus metimas sumažino skirtumą iki dviejų įvarčių. Prancūzas realizavo 7 metrų baudinį (20:23), tačiau vienas svečių žaidėjas išvytas 2 minutėms.

47 min. Du iš eilės lietuvių įvarčiai. Galingas J.Truchanovičiaus metimas ir nesustabdoma G.Cibulskio ataka – 19:21.

45 min. Mūsiškiams nepavyko išnaudoti žaidimo daugumoje. A.Srazdas irgi atsakė įvarčiu, bet kitoje atakoje nesugavo perdavimo. Prancūzams atakuojant skirtas 7 metrų baudinys – G.Morkūnui nepavyko apginti vartų. Prancūzų persvara pasiekė rekordinę ribą – 17:21.

42 min. Daugumoje žaidę lietuviai suklydo ir praleido įvartį greitoje atakoje, bet rezultatyviai atsakė A.Malašinskas – 16:18.

40 min. Persvarai sumažėjus iki minimumo svečiai puolė vartininką pakeitę aikštės žaidėju, pelnė įvartį ir pašalintas žaidėjas sugrįžo – 15:17. A.Malašinską stabdęs prancūzas dar kartą išvytas dviems minutėms.

39 min. G.Babarskas pelnė įvartį daugumoje, svečiai puolė be vieno žaidėjo, prarado kamuolį ir gavo greitą mūsiškių atsakymą – 15:16.

37 min. Prancūzai toliau žaidė tiksliai. Po nesėkmingos lietuvių atakos sekė greitas įvartis ir lietuvių klaida. Apsigynus į greitą ataką skriejo A.Malašinskas ir prancūzas už pražangą pasodintas dviems minutėms.

35 min. Pirmasis lietuvių įvartis po pertraukos – žaidžiant be vartininko pasižymėjo A.Malašinskas.

33 min. Pirmąjį įvartį antrajame kėlinyje pelnė prancūzai. Netrukus dviems minutėms iš aikštės pašalintas J.Truchanovičius ir svečiai vėl pasižymėjo – 12:14.

K.Bakūno nuotr./Lietuva – Prancūzija

Pirmasis kėlinys

Pirmajame kėlinyje Prancūzija nė karto nebuvo priekyje, o lietuvių didžiausia persvara siekė tris įvarčius.

30 min. Prieš pat pertrauką Lietuvos rinktinė apsigynė, tačiau paskutinėje atakoje patys įvarčio irgi nepasiekė. Lygiosios – 12:12.

29 min. Žaidimas išsilygino dar kartą. Po kartą įvarčiai pelnyti pataisius netaiklius metimus – 12:12.

25 min. Kelios lietuvių klaidos atakuojant virto trimis greitais prancūzų įvarčiais – 10:10.

23 min. Abi ekipos keitėsi rezultatyviomis atakomis. Įspūdingą metimą į viršutinį vartų kampą atliko G.Babarskas – 10:7.

20 min. Lietuviai sustabdė prancūzų spurtą ir po dviejų J.Truchanovičiaus bei vieno V.Drabavičiaus įvarčių vėl išsiveržė į priekį – 8:5.

15 min. Po minutės pertraukėlės prancūzai trimis tiksliomis atakomis griovė lietuvių gynybą ir atstatė lygybę – 5:5.

12 min. A.Malašinskas tada nesugebėjo realizuoti 7 metrų baudinio, tačiau puiki lietuvių gynyba ir trys iš eilės rezultatyvios atakos (5:2) privertė prancūzus prašyti pertraukėlės.

8 min. Rungtynės prasidėjo abiejų komandų įvarčiais pirmose atakose, tačiau vėliau žaidimas nebuvo rezultatyvus. Sužaidus 8 minutes abi ekipos buvo įmetusios po 2 įvarčius.